Vokietijoje kilo „kiaurų“ WLAN tinklų skandalas  (0)

Vokietijos telekomunikacijų bendrovė „Deutsche Telekom“ savo interneto paslaugų vartotojus paragino išjungti kai kurių modelių „Wi-Fi“ belaidžio ryšio maršrutizatorius, nes jais galėjo naudotis praktiškai bet kuris pašalinis asmuo.

Apie šį šioje šalyje didžiausią skandalą dėl belaidžio interneto vietinių tinklų (WLAN) saugumo pranešė dienraštis „Die Welt“. Paaiškėjo, kad trijuose „Deutsche Telekom“ interneto ryšio vartotojams suteiktuose belaidžio interneto maršrutizatorių modeliuose aptikta programinės įrangos klaida, suteikianti galimybę „praktiškai kiekvienam norinčiam“ įsiskverbti į jį dominantį WLAN tinklą.  Tai padaryti taip paprasta, kad net nereikia jokių techninių žinių: pakanka pasinaudoti atitinkamu PIN kodu, plačiai cirkuliuojančiu internete.

Skandalą dar labiau pakurstė atskleistas faktas, kad „Deutsche Telekom“ klientai patys to nežinodami ne vieną mėnesį savo WLAN tinklus buvo plačiai atvėrę pašaliniams asmenims. Pranešama, kad ši problema aktuali naudojantiems bendrovės „Speedport“ gamybos „Wi-Fi“  maršrutizatorių modelius W 504V, W 723V (B tipas) ir W921V.

Pirmųjų dviejų modelių atvejais „Deutsche Telekom“ pataria klientams išjungti WPS (Wi-Fi Protected Setup) funkciją, turinčią užtikrinti belaidžio ryšio saugumą. Naudojantiems trečiąjį maršrutizatoriaus modelį pasisekė mažiau: jie raginami apskritai išjungti „Wi-Fi“ ryšį.

Įdomu, kad „Deutsche Telekom“ atstovas, kalbėdamas su žurnalistais, bandė sumažinti šios problemos mastą: nors jis atsisakė nurodyti nesaugius  „Speedport“ įrenginius naudojančių klientų skaičių, tačiau patikslino, kad jis „yra didesnis nei keli šimtai“. Nepriklausomų IT ekspertų skaičiavimai rodo, kad tikrasis tokių klientų  skaičius yra didesnis nei 100 000.

„Deutsche Telekom“ interneto svetainėje pranešama, kad bendrovė ruošia „Speedport“ maršrutizatorių valdymo programinės įrangos atnaujinimą, kuris pašalins saugumo problemą. Taip pat skelbiama, kad bendrovė bendradarbiauja su „Speedport“  maršrutizatorių gamintoja  siekdama užtikrinti, kad nauji jų modeliai bus saugūs.

„Die Welt“ pastebi, kad ši problema yra kur kas rimtesnė, nei galima grėsmė duomenų saugumui: pagal Vokietijos įstatymus vietinių tinklų savininkai atsako už visus kriminalinius nusikaltimus, kurie buvo padaryti naudojant jų interneto ryšį.

Aut. teisės: TV3
TV3

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)