Universiteto miestelio kompleksas su parku ant stogo  (0)

Įsivaizduokite žalią parką ant pastato stogo, kuriuo galėsite pasivaikščioti. Kaip norėtumėte pavadinti šį pastatą – parku ar skulptūra, o gal du viename? Toks nuostabus pastatas – tikras šedevras – įkurtas Seule, Korėjoje. Šis naujas kompleksas priklauso EWHA Moterų universitetui, kuris yra pirmoji Korėjoje švietimo institucija skirta vien tik moterims.

Pagrindinis šio universiteto pastato traukos centras yra jo forma. Pastatytas kaip kanjonas, jis jungia 2 požeminius linijinius pastatus. Tai sudaro beveik 66 tūkst. kv. m žemės ploto ir leidžia pastate įkurti visas universiteto kompleksui reikalingas dalis, pavyzdžiui, požemines stovėjimo aikšteles, mokymų klases, kavinę ir ekspozicines erdves. Ant pastato stogo bus įkurti sodai, kurie sukurs papildomą žalią erdvę tiek universiteto miesteliui, tiek ir pačiam miestui. Kanjonas nuožulniai leisis žemyn su plačiais laiptais, o tai leis studentams bei miestelio svečiams tiesiogiai patekti į pastatą ar į miesto erdvę.

Universiteto erdvė taip pat bus naudojama įvairiems susibūrimams organizuoti, atviroms paskaitoms, naudojama kaip parodų erdvė, o ten esantys laiptai bus kaip natūralios gamtos amfiteatras. Eidami per šį kanjoną studentai galės lengvai pasiekti reikiamus fakultetus. Net šeši pastato lygiai yra statomi po žeme, o iš abiejų pastato pusių suprojektuori stiklo fasadai leis natūraliai saulės šviesai patekti į klases. EWHA Moterų universitetas yra įsikūręs Shinchon rajone Seule. Pastatas suprojektuotas dizainerio Dominique Perraulto, kuris su šiuo šedevru laimėjo tarptautinį konkursą.

Aut. teisės: Grynas.lt
Grynas.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)