„Apple“ už 60 mln. dolerių užbaigė teisinius ginčus dėl „iPad“ Kinijoje  (3)

„Apple“ sumokėjo 60 mln. JAV dolerių, kad užbaigtų ginčą dėl teisių į „iPad“ prekės ženklą Kinijoje, skelbia naujienų agentūra AP.

„Apple“ tikino, kad pasaulines teisės į „iPad“ ženklo naudojimą iš „Proview“ nusipirko dar 2009 metais, tačiau Kinijos pareigūnai paprieštaravo, kad teisė naudoti šį prekės ženklą Kinijoje negalioja.

Kinijos teismas praėjusių metų gruodžio mėnesį konstatavo, kad šioje šalyje teisės į „iPad“ vis dar priklauso „Proview“. Finansinių sunkumų kamuoja bendrovė prašė teismo, kad šis uždraustų „Apple“ prekiauti „iPad“ įrenginiais Kinijoje.

Vietoj to „Apple“ sutiko sumokėti 60 mln. JAV dolerių. „Proview“ advokatas Xie Xianghui teigė, kad kinų bendrovė reikalavo 400 mln. JAV dolerių, tačiau sutiko su mažesne suma, nes turi padengti įsiskolinimus. Tačiau, pasak jo, „Proview“ šių pinigų gali neužtekti ir bendrovei kyla bankroto grėsmė.

„Apple“ už 55 tūkst. JAV dolerių įsigijo teises į „iPad“ vardo naudojimą įvairiose pasaulio šalyse per „Proview“ filialą Taivane, tačiau teismas nustatė, kad „Proview“ nebuvo susieta su šiuo sandoriu, nors buvo tos pačios bendrovės dalis.

„Proview“ „iPad“ prekės ženklą užregistravo Kinijoje 2001 metais. Kinija yra antra „Apple“ rinka po JAV.

Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)

Susijusios žymos: