Pasiektas naujas mobiliojo ryšio spartos rekordas  (2)

Japonijos mobiliojo ryšio bendrovė „NTT DoCoMo“ pranešė eksperimentiniame mobiliojo ryšio tinkle pasiekusi 10 Gb/s duomenų perdavimo greitį. Tai 100 kartų viršija duomenų perdavimo spartą, kuria šiuo metu gali naudotis kitų mobiliojo ryšio teikėjų klientai, sakoma pranešime.

Skelbiama, kad eksperimentą surengę „NTT DoCoMo“ inžinieriai bendradarbiavo su Tokijo Technologijos universiteto mokslininkais. Isigakio mieste Okinavos prefektūroje buvo įrengtas eksperimentinis mobiliojo ryšio tinklas. Eksperimento metu buvo matuojama duomenų paketų, siunčiamų iš važiuojančiame automobilyje esančio mobiliojo įrenginio į bazinę tinklo stotį, sparta.

Eksperimentiniame tinkle buvo naudojamas 400 MHz pločio 11 GHz dažnių ruožo sritis, sakoma bendrovės pranešime. Duomenys buvo siunčiami iš maždaug 9 km/h greičiu važiuojančio automobilio. Duomenų perdavimui vienu metu buvo naudojamos 8 antenos, o priėmimui – net 16. Siunčiami duomenys buvo skirstomi į keletą srautų naudojant MIMO (Multiple Input Multiple Output) technologiją.

Pasak „NTT DoCoMo“ atstovų, techninės ir programinės priemonės, kurios buvo panaudotos šiame eksperimentiniame tinkle, gali būti pasitelktos ir perduodant duomenis iš bazinės stoties į klientų įrenginius. Ryšio sparta taip pat sieks 10 Gb/s.

Šiuo metu maksimali mobiliojo ryšio sparta, kurią galima pasiekti komercines paslaugas teikiančių operatorių tinkluose, neviršija 100 Mb/s. Taigi, „NTT DoCoMo“ pasiektas 100 kartų didesnis greitis yra rimtas žingsnis kuriant penktosios kartos (5G) komercinius mobiliojo ryšio tinklus.

Tačiau šio tikslo siekiančių inžinierių ir mokslininkų laukia ne vienas techninis iššūkis. Pavyzdžiui, radijo ryšiui naudojant didesnius nei 5 GHz dažnius labai sumažėja kokybiško ryšio aprėptis tankiai užstatytų miestų sąlygomis.

Aut. teisės: TV3
TV3

(5)
(0)
(0)

Komentarai (2)