Interaktyvios pjaustymo lentelės išradėja laimėjo praktiką „Sharp“  (3)

„Sharp Europe“ paskelbė konkurso „#GetItDownOnPaper“, kuriame jaunuoliai buvo kviečiami susirungti dėl galimybės atlikti apmokamą praktiką „Sharp“ įmonėje, laimėtoją. Ja tapo Siobhán Andrews, interaktyvios pjaustymo lentelės koncepcijos („Chop-Syc“) dizainerė. Pjaustymo lentelė, padaryta iš planšetinio kompiuterio su jutikliniu ekranu, gaminant suteikia galimybę peržiūrėti receptus ir patarimus internete. Siobhán dizaino koncepcija pelnė jai vasaros praktikos vietą vienoje iš svarbiausių Europos novatorių įmonių – „Sharp Laboratories of Europe“, esančioje Oksforde, JK.

Siobhán dizaino koncepcija pralenkė daugiau nei 70 kitų dalyvių „Sharp“ konkurse „#GetItDownOnPaper“, kurio užduotis buvo pasidalinti kasdienių problemų sprendimais. „Chop-Syc“ įkvėpė kebli situacija gaminant, kai rankos užimtos maistu, vartyti receptų knygas ar ieškoti informacijos apie sveiką maistą internete. 

Siobhán, šiuo metu studijuojanti Tvarių produktų dizainą paskutiniame kurse Falmouth universitete, aiškina: „Tai iš esmės yra ekranas, esantis už interaktyvios pjaustymo lentelės, tad ji naudojama kaip įprasta pjaustymo lentelė, tik prijungia jus prie skirtingų svetainių, kuriose rasite sveikus receptus. Lentelė taip pat rodo informaciją apie porcijų dydžius.“

Lentelės ekranas pagamintas iš grūdinto, atsparaus įbrėžimams stiklo ir gali būti dedamas ant įkraunamo kilimėlio, tad nebereikia laidų jungčių ar baterijų. Aplink lentelę yra 2 mm kraštelis, kad būtų išvengta išsiliejimo, o vienas lentelės kraštas yra lengvai pasviręs ir nusmailintas, kad būtų lengviau perkelti maistą nuo lentelės į keptuvę.

„Sharp Laboratories of Europe“ generalinis direktorius Ian Thompson sakė: „Mes buvome priblokšti prašymų gausos ir įvairovės, aprėpiančios viską nuo elektroninės pjaustymo lentelės iki šiukšlių pašalinimo sistemos, pagrįstos biologine mimikrija ar labdaros programa. 6 valandas užtrukome gyvai diskutuodami, kol išrinkome nugalėtoją, o idėjų kiekis buvo toks didelis, kad galėjo lengvai aptemdyti protą. Laukiu Siobhán mūsų laboratorijoje ir tikiuosi, kad ji turės įtakos mūsų dizaino sprendimams ir atsiskleis kaip perspektyvi mokslininkė ir inžinierė.“

„Sharp Laboratories“ yra atsakinga už pažangiausių inovacijų vystymą, kurios padėtų išspręsti realias žmonių problemas, įskaitant mobilią LCD technologiją ir „laboratoriją jūsų delne“ – skubaus kraujo tyrimo technologiją, suteikiančią galimybę mobiliuoju prietaisu ištirti kraują per keletą minučių. 

„Sharp“ nuolat nori investuoti į ateities idėjas, o „Sharp“ mokslininkai yra taip sužavėti „Chop-Syc“, jog greičiausiai šią koncepciją pavers realybe.

Daugiau informacijos apie „Chop-Syc“ ir kitus atrinktus dalyvius rasite:http://www.humansinvent.com

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(5)
(0)
(0)

Komentarai (3)