A. Sakalas iškėlė baudžiamąją bylą interneto komentatoriams  (11)

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje iškelta baudžiamoji byla ir atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įžeidžiančių ir šmeižiančių buvusį Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo akto signatarą, europarlamentarą Aloyzą Sakalą skaitytojų komentarų.

Tai patvirtino advokatas Vidas Vilkas, atstovaujantis europarlamentarui. Anot jo, ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl nusikalstamų veiksmų, kai kiekvieną kartą po interneto portale Lietuvos įvykiais aktualia tema išspausdinto A. Sakalo straipsnio pasirodydavo jį įžeidžiantys ir šmeižiantys skaitytojų komentarai.

Pasak advokato V. Vilko (advokatų kontora Baranauskas ir partneriai „Hansa Law Offices“), kiekvieno skaitytojo teisė į kritikos, nuomonės išraišką turi būti gerbiama, nė iš vieno negali būti atimta teisė laisvai ir nevaržomai skleisti savo mintis, net jei jos išsakomos ir šokiruojama ar nepriimtina forma. Tačiau, sako advokatas, tai negali prasilenkti su elementaria, žmogiškąja pagarba, komentarai negali virsti prasimanymų, išgalvotų aplinkybių skleidimu, žeminimu kalėjimo žargono vertais žodžiais.

Kaip paaiškino A. Sakalas, tokių gynybos veiksmų buvo priverstas imtis dėl atviro ir nuolatinio jo asmens ne tik žeminimo, bet ir melagingo šmeižimo. Ilgametis visuomenės ir politikos veikėjas A. Sakalas pažymėjo, jog kai kurios žiniasklaidos priemonės nusirito iki tokio lygio, jog, nepaisydamos nei etikos, nei teisės normų, paskelbė melagingą, išgalvotą informaciją, neva jis automobiliu padarė avariją, jam policija atėmė vairuotojo pažymėjimą, kai iš tikro apskritai jokio įvykio net nebuvo, automobilis stovėjo prie namų, o vairuotojo pažymėjimas gulėjo kaip visuomet jam skirtoje vietoje.

Žiniasklaidos priemonė ne tik nesiteikė išspausdinti paneigimą ar kitaip atsiprašyti, bet ir nepateikė jokio atsakymo į raštišką raginimą tai padaryti.

Pasak advokato V. Vilko, dėl šio fakto ir A. Sakalo sveikatos būklės paviešinimo žiniasklaidoje, pažeidžiant asmens duomenų apsaugos įstatymo nuostatas, Vilniaus miesto apylinkės teisme iškelta civilinė byla, kurioje priteistiną neturtinę žalą A. Sakalas skirs labdarai.

Aut. teisės: alfa.lt

(2)
(0)
(0)

Komentarai (11)