Kodėl jaunimas nebesidomi kompiuteriais? Nes švietimas neskatina atradimo ir kūrybos džiaugsmo  (0)

Inovacijų forume „Innovation Drift“ viešintis pasaulinio interneto tinklo „World Wide Web“ kūrėjas britas seras Timothy'is Johnas Bernersas Lee sako, kad Lietuvoje vaikus sudominti informacinėmis technologijomis (IT) trukdo požiūris – jie į kompiuterį žiūri kaip į savaime suprantamą dalyką, kuriam negali daryti įtakos – kaip į šaldytuvą ,– ir nepagalvoja, kad kompiuteriu gali kurti.

„Vaikai apie kompiuterį galvoja kaip apie tokį dalyką, kuriam negali daryti įtakos. Svarbiausia, kad vaikai suprastų, jog kompiuterį galima panaudoti kitaip, nei jie naudojo iki šiol, – paklaustas, kaip vaikus sudominti IT specialybe, trečiadienį Inovacijų forumo spaudos konferencijoje sakė T. Lee. – Mes vaikus mokome, kaip reikia naudotis procesoriumi. Tai tas pats, kas mokyti vaikus, kaip naudotis šaldytuvu – neįdomu. Įdomu yra galvoti, kaip sukurti nuosavą procesorių.“

Pasak jo, lygiai taip pat reikėtų technologijomis sudominti ne tik vaikinus, bet ir merginas.

Trumpai kabėdamas su žurnalistais interneto tinklo kūrėjas pabrėžė, kad internetas turi būti laisvas ir atviras.

„Žmonėms turi būti sudaryta laisvė naršyti internete be šnipinėjimo. Internetas turi būti kaip baltas popieriaus lapas – niekas negali diskriminuoti to, ką jūs jame rašote“, – pridūrė T.Lee.

Reikalingas finansavimas

„Europa konkuruoja pasauliniu mastu žinių, mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse. Tačiau Europos Sąjungos (ES) intelektinį ir mokslinį potencialą ne visada pavyksta paversti rinkai tinkamais produktais ir paslaugomis. Todėl turime ieškoti naujų mokslo rezultatais ir inovacijomis grindžiamų galimybių. Ruošiantis naujajam finansavimo periodui 2014–2020 m. svarbu atkreipti dėmesį į viso inovacijų kūrimo ciklo etapus ir stiprinti vieną iš pagrindinių – eksperimentinės plėtros veiklas, vykdomas verslo įmonėse bei mokslo ir studijų institucijose“, – kreipdamasis į Forumo dalyvius sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, geresnės finansavimo galimybės ir įgūdžiai, taip pat didelis dėmesys klasterizacijos ir įmonių tinklų plėtros skatinimo politikai gali sukurti palankią aplinką Europos įmonėms klestėti, ekonomikai augti ir darbo vietoms kurti.

Pasak ūkio ministro, šiuo metu pagrindinis Europos Sąjungos inovacijų politikos akcentas yra pavyzdinė strategijos „Europa 2020“ iniciatyva „Inovacijų sąjunga“. ES Inovacijų sąjungos strategijoje išdėstoma strateginė inovacijų koncepcija, pagal kurią siekiama skatinti veiklą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse Europoje ir ieškoti būdų greičiau perkelti į rinką perspektyvias idėjas ir atradimus.

Per 600 dalyvių

Gruodžio 4–6 dienomis „Radisson Blu“ viešbutyje vykstantis Vilniaus inovacijų forumas yra vienas iš Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai renginių, jame susirinko per 600 dalyvių iš įvairių Europos šalių.

Vilniaus inovacijų forumą organizuoja Lietuvos Respublikos ūkio ministerija drauge su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra. Renginį globoja Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Vilniaus inovacijų forumas finansuojamas ES paramos lėšomis.

Pirmąją Forumo dieną sesijos apie moteris inovatores dalyviai diskutuos apie moterų inovatorių indėlį į verslą, mokslą ir technologijų kūrimą bei moterų įtraukimą į šių sričių veiklą. Apie moterų verslumo skatinimą kalbėsianti kompanijos „Zen Digital Europe“ įkūrėja Cheryl D. Miller, dažna įvairių verslo renginių pranešėja, mėgsta posakį „Mergaitės išgelbės pasaulį“ ir teigia, kad, siekiant globalaus tvarumo sąvokos įgyvendinimo, pusė pasaulio gyventojų, t. y. moterys, turi rimtai imtis kurti ateitį ir tose srityse, kurios tradiciškai laikomos labiau vyriškomis.

Vokietijos sostinės pradedančiųjų įmonių bendruomenės lyderis, Berlyno pradedančiųjų įmonių akademijos įkūrėjas ir vadovas Christophas Räthke kitos teminės sesijos dalyviams pristatys pranešimą apie tai, kada nereikėtų pradėti kurti įmonės. Sesiją pratęs diskusija apie praktines pradedančiųjų įmonių problemas, idėjų pristatymą investuotojams, bus aptartos ir kelios sėkmės istorijos.

Antrą Forumo dieną daugiausia dėmesio bus skirta ekologinių inovacijų, tvarios plėtros ir aplinkos tausojimo klausimams aptarti, o juos nagrinės pranešėjai, iš tikrųjų dalyvaujantys žaliųjų inovacijų projektuose. Pagrindinis antros Forumo dienos pranešėjas – R. Bransono bendražygis ir pelno nesiekiančios organizacijos „Carbon War Room“ vykdomasis direktorius Peteris Boydas, skatinantis verslą priimti sprendimus, padedančius sumažinti anglies dvideginio išmetimą į aplinką ir taip stabdyti klimato pokyčius.

Aut. teisės: 15min.lt
Autoriai: Paulius Grinkevičius

(5)
(0)
(0)

Komentarai (0)