Kaip „Tesla“ sukurtos baterijos kuria energetikos revoliuciją  (4)

Automobilių gamintojo „Tesla“ ličio jonų baterijos nuo šiol jau nebėra skirtos tik prabangių sedanų įkrovimui, kuriuos gali įsigyti vienas procentas pasaulio gyventojų. Jos jau atsiranda ir kai kuriuose Kalifornijos namuose ir kaupia ant jų stogų esančių saulės elementų tiekiamą energiją, rašo „The Atlantic“.


Silicio Slėnyje įsikūrusi saulės energetikos įmonė „SolarCity“(„Tesla“ savininkas Elonas Muskas yra „SolarCity“ valdybos pirmininkas – red. past.) pradės tiekti „Tesla“ baterijas tiems verslams, kurie nori sumažinti sąskaitas už sunaudojamą energiją. Tokie pardavėjai kaip „Wallmart“ gali „Tesla“ baterijų pakuotę pakrauti pigia energija, pagaminta „SolarCity“ įrenginių, o vėliau ją panaudoti tuomet, kai labiausiai reikia.

Tai reiškia, kad įmonės gali kaupti energiją, kai komunalines paslaugas teikiančios įmonės ją parduoda pigiai ir naudoti tuomet, kai kaina pakyla.

Kol kas „Tesla“ elektros energijos baterijas gali įsigyti tik tam tinkamus saulės elementus turinčios įmonės, tačiau ateityje jų spektras turėtų didėti ir tikėtina, kad „Tesla“ ličio jonų baterijos sudarys konkurenciją komunalinių paslaugų įmonėms.

„Tesla“ baterijos tiekia energiją ir tuomet, kai elektros tinklai dėl uraganų, žemės drebėjimų ar kitų stichinių nelaimų sugenda. Tai, atsižvelgiant į gamtos kataklizmas šylant klimatui, ateity taps itin aktualu.

Tiesa, kol kas spartesniam ličio jonų baterijų panaudojimui trukdo didelė jų kaina.

Bendrovė „SolarCity“ sugalvojo ir naują būdą pritraukti kapitalo.

Namų savininkai pasirašo dvidešimties metų nuomos sutartis už ant jų namų „SolarCity“ pastatytus saulės elementus. Namų savininkams tai apsimoka, nes už elektrą jie moka 10 ar 15 proc. mažiau nei įprastai. Nuomos sutartys yra naudojamos ir kaip būdas atsiskaityti su investuotojais.

„SolarCity“ įkūrė specialius fondus tam, kad apmokėtų saulės elementų pastatymą. Bankai ir kai kurios už žaliąją energiją pasisakančios korporacijos, tarp jų ir „Google“, į šiuos fondus investuoja šimtus milijonų dolerių. Juos tai daryti skatina JAV taikomos lengvatos.

Aut. teisės: 15min.lt
(14)
(1)
(5)

Komentarai (4)