Vienam galingiausių kompiuterių pasaulyje reikia 40 minučių, kad apdorotų sekundę žmogaus smegenų veiklos  (0)

Vienas galingiausių kompiuterių pasaulyje tiksliai išmatavo darbą, kurį atlieka žmogaus smegenys per vieną sekundę. Mokslininkai sako, kad tai yra pati aiškiausia iki šiol atlikta smegenų veiklos simuliacija, rašo www.itportal.com.


Japonijos mokslininkai imitavo vieną procentą neuronų tinklo smegenyse naudodami ketvirtą pagal galingumą pasaulyje K superkompiuterį.

705 024 procesorius ir 1,4 mln. GB RAM atminties turintis K kompiuteris duomenų modeliavimui užtruko 40 minučių. Projekte buvo siekiama išmėginti superkompiuterio galimybes ir įvertinti smegenų simuliavimo ribas.

Prie šio projekto dirbo Japonijos mokslininkų grupė RIKEN ir Vokietijos Forschungszentrum Jülich centras ir naudojo Neural Simulation Technology įrankį, atkartodami 1,73 mln. nervinių ląstelių ir 10,4 trln. sinapsių turintį tinklą.

„Petaskaliniai kompiuteriai, kaip K kompiuteris, šiandieną gali simuliuoti vieną procentą žmogaus smegenų veiklos. Tikėtina, kad visų smegenų simuliacija individualių nervų ląstelių ir jos sinapsių lygiu bus įmanoma po dešimties metų eksaskaliniu (angl. exascale) komiuteriu“, – sakė vienas iš mokslininkų Markusas Diesmannas.

Eksaskaliniai kompiuteriai per sekundę galėtų atlikti tiek operacijų, kiek atlieka žmogaus smegenys. Tiesa, specialistai sako, kad eksaskalinių kompiuterių teks dar luktelėti ir kad juos išvysime ne anksčiau nei 2020 metais.

Aut. teisės: 15min.lt
(5)
(0)
(0)

Komentarai (0)