JAV kariuomenė pradėjo optinių taikiklių su „Linux“ bandymus (Video)  (11)

Jungtinių Valstijų kariuomenė įsigijo 6 bendrovės „TrackingPoint“ sukurtus vadinamuosius išmaniuosius optinius taikiklius, valdomus „Linux“ operacinės sistemos ir naudojančius „Wi-Fi“ ryšį. Taip pat bandymų tikslais buvo nupirkti ir su tokiais taikikliais komplektuojamų nuleistukų mechanizmų komplektai, pranešė CNBC.

Skelbiama, kad po šių „TrackingPoint“ taikiklių bandymų JAV kariškiai priims sprendimą dėl galimo jų naudojimo kariuomenės ginkluotėje. Išmanieji taikikliai bandymuose naudojami su .300 „Winchester Magnum“ kalibro snaiperių šautuvais XM2010. Vienas „TrackingPoint“ taikiklio ir nuleistuko mechanizmo komplektas, priklausomai nuo ginklo, su kuriuo jis bus naudojamas, tipo, kainuoja nuo 10 iki 27 tūkst. JAV dol.

Kol kas apie bandymų rezultatus nieko nežinoma. „TrackingPoint“ atstovai tvirtina, kad jos išmanieji taikikliai leidžia 5 kartus padidinti pirmojo šūvio iki 1 100 metrų nuotoliu taiklumą lyginant su įpastiniais optiniais taikikliais. Unikali „TrackingPoint“ elektroninė taikymosi sistema, pasak gamintojų, leidžia net ir naujokams praktiškai visada pataikyti į judantį taikinį.

Šauliui nurodžius taikinį, išmanusis taikiklis, snaudodamas elektroninį vaizdo ieškiklį, lazerinį tolimatį, balistinį kompiuterį, vėjo krypties bei stiprumo daviklius bei kitą įrangą, pats seka judantį taikinį, parenka optimalų šūvio laiką, taikiklio korekcijas dėl vėjo ir automatiškai iššauna. JAV spaudoje buvo skelbiama, kad toks taikiklis gali snaiperiu paversti kiekvieną šaulį.

„TrackingPoint“ išmaniajame taikiklyje įrengtas ir „Wi-Fi“ belaidžio ryšio modulis, kurį naudojant vaizdą, matomą elektroninio taikiklio ekrane, galima belaidžiu internetu per „Wi-Fi“ ryšį perduoti į snaiperių grupės valdymo centrą.

Šiame vaizdo siužete pristatomos „TrackingPoint“ taikiklio, sumontuoto medžiokliniame šautuve, galimybės.

Aut. teisės: TV3
TV3

(8)
(0)
(1)

Komentarai (11)