Kameros demaskuos kalbančius telefonu vairuotojus  (2)

Mokslininkams iš Santa Catarina valstijos universiteto (Brazilija) pavyko sukurti technologiją, kuri leis stebėjimo kameroms pamatyti žmones, už automobilio vairo kalbančius telefonu.

Tokia kamera būtų diegiama į automobilio prietaisų skydelį. Apie tai praneša puslapis Technology Review.

Mokslininkų teigimu, norint įrodyti, kad žmogus kalbėjo telefonu už vairo, užtenka išanalizuoti vaizdo klipą, kuris trunka ne ilgiau nei tris sekundes, jo raiška sudaro 320 x 240 taškų (15 kadrų per sekundę). Šiuo atveju specialus trijų pakopų algoritmas duoda teisingą atsakymą 87,43% tikslumu.

Algoritmas naudoja metodiką, kuri numato vairuotojo rankų riešų stebėjimą veido atžvilgiu. Paprastai žmogaus veidas automobilio interjere yra kontrastingas objektas, jį galima lengvai išskirti bendrame fone. Rankas kameros kadre taip pat lengva pastebėti.

Tiesa, pasiūlyta technologija turi ir trūkumų. Pavyzdžiui, technologija savo efektyvumą praranda, kai ryškiai šviečia saulė. Taip pat žmogus gali išvengti „bausmės“, jei mūvės pirštines.

Kaip pasinaudos naująja technologija, mokslininkai dar nenusprendė. Vienas iš metodų, informuoti telefonu už vairo kalbantį vairuotoją – tai garsinis signalas, kurį paprastai galima girdėti, kai neprisegami saugos diržai.

Aišku, garsinį signalą galima ignoruoti arba tiesiog išjungti, todėl mokslininkams teks labiau pasistengti tobulinant šią technologiją, bei ieškant tinkamiausių jos panaudojimo būdų.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt

(4)
(1)
(3)

Komentarai (2)