NATO palydovinės nuotraukos įrodo: Ukrainoje – jau daugiau kaip 1000 Rusijos karių  (35)

Rusija pradėjo atvirą agresiją prieš Ukrainą – ketvirtadienio naktį buvo užimtas Novoazovsko miestas. Ketvirtadienį Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgos prarado strategiškai svarbios Saur Mahilos aukštumos kontrolę, o Rusijos kariai su teroristais ruošiasi puolimui Šachtarsko–Ilovaisko kryptimi. Vakarai pasmerkė Rusijos intervenciją, o Vladimiro Putino patarėja pripažino, kad rusai įsiveržė į Ukrainą. ESBO susitikime Ukrainos prezidentas Petro Porošenka tikino, kad teroristams į pagalbą atskubėję Rusijos kariai vykdo kontraatakas prieš Ukrainos karius.

Kijeve ketvirtadienį prasidėjo skubai surengtas Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) posėdis apie padėtį Donecko baseine. Posėdžiui pirmininkauja prezidentas Petro Porošenka, pranešė „Interfax“ reporteris. Anksčiau ketvirtadienį prezidentas sakė, kad dėl padėties paaštrėjimo Donecko srityje atšaukė savo darbo vizitą į Turkiją ir vėliau ketvirtadienį sušauks NSG tarybą. Ukrainos lyderi ragino tautiečius nepasiduoti panikai, kai į šalį įsibrovė rusų kariai. Buvo pranešta, kad Ukrainos pietryčiuose pasirodė dvi rusų tankų kolonos. „Padėties destabilizacija ir panika – tai toks pat priešo ginklas kaip ir tankai“, – sakė jis. „Kalbėsiu atvirai: padėtis, žinoma, ypatingai sudėtinga, ir niekas neketina ją laikyti paprasta. Bet ji kontroliuojama, pakankamai kontroliuojama, kad mes nepultume į paniką, išsaugotume šaltą protą, sveiką nuovoką ir apskaičiuotume savo veiksmus“, – sakė jis atidarydamas NSGT posėdį Kijeve ketvirtadienį. Rusijos kariai kartu su smogikais Donbase vykdo kontraatakas prieš Ukrainos karius. Tai Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) susitikime ketvirtadienį pareiškė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka. „Sėkmingi ATO pajėgų veiksmai nepaliko abejonių, kad ši operacija greitai baigsis ir mes ne tik įsitvirtinsime regione, bet ir laimėsime vietos gyventojų simpatijas. Būtent todėl į pagalbą grupuotėms atėjo Rusija su savo karine technika ir kariais“, – tikino P.Porošenka. „Prorusiški smogikai kartu su Rusijos kariais stengiasi vykdyti kontraatakas prieš Ukrainos karines pajėgas“, – pabrėžė P.Porošenka.

NATO: Ukrainoje – daugiau kaip 1000 Rusijos karių

Kaip jau skelbta anksčiau, NATO patvirtino, kad daugiau kaip 1000 Rusijos karių yra Ukrainoje. Apie tai informuoja naujienų agentūros AFP ir „Reuters“.

„Per pastarąsias savaites pastebėjome, kad Rusijos karinės intervencijos lygis ir rafinuotumas ryškiai padidėjo. Mūsų duomenimis, šiandien Ukrainoje daugiau kaip tūkstantis Rusijos karių. Jie remia separatistus ir kartu su jais kovoja“, – NATO kariuomenės būstinėje netoli Monso, Belgijoje, žurnalistams patvirtino olandų brigados generolas Nico Takas, kuris vadovauja NATO krizių valdymo centrui.

Be to, kaip skelbiama, Rusija padidino ginklų ir karinės įrangos tiekimą teroristams Ukrainoje. Tai įrodo užfiksuoti vaizdai iš palydovo. Šiuo metu Ukrainos pasienyje yra apie 20 tūkst. Rusijos karių.

Ukraina ketvirtadienį apkaltino Rusiją, kad ši įvedė kariuomenę į pietrytinę šalies dalį, siekdama paremti prorusiškus teroristus.

N.Takas Rusijos veiksmus vadino „įsiveržimais“, o ne invazija.

Vienoje rugpjūčio 21 dienos palydovinėje nuotraukoje matyti, kaip Rusijos kariuomenės daliniai su savaeige artilerija juda kolona Krasnodono rajone Ukrainoje – teritorijoje, kurią kontroliuoja prorusiški teroristai.

Kitoje nuotraukoje, kuri buvo padaryta rugpjūčio 23 dieną, matyti, kad savaeigė artilerija buvo užėmusi šaudymo pozicijas Krasnodone, o ją palaikė logistikos automobiliai, kuriais, kaip manoma, buvo papildoma amunicija ir ištekliai, nurodė NATO.

„Tai labai moderni įranga, kuriai reikia gerai apmokytos komandos. Tokioms komandoms paruošti reikia ilgų mėnesių. Visai nepanašu, kad tai būtų separatistų daliniai“, – pareiškė N.Takas.

„Rusija siekia užkirsti kelią separatistų pralaimėjimui ir nori išlaikyti šią teritoriją. Paskutinio laikotarpio antplūdis, o dabar net tiesioginis Rusijos karių įsitraukimas (į veiksmus) Ukrainoje tai rodo“, – sakė jis.

Pasak jo, vaizduose matoma ginkluotė tėra ledkalnio viršūnė, kalbant apie apie visus Rusijos pajėgų ir ginkluotės judėjimus.

„Mes taip pat pastebėjome daugybę modernių ginklų, tarp kurių yra ir priešlėktuvinės gynybos sistemų, artilerijos, tankų ir šarvuočių, perduodamų separatistų pajėgoms Ukrainos rytuose“, – sakė N.Takas.

„Šių ginklų, taip pat gausių Rusijos kovinių pajėgų buvimas Ukrainoje daro padėtį vis grėsmingesnę“, – nurodė jis.

Nors NATO išreiškė susirūpinimą dėl padėties Ukrainoje, 28 valstybių Aljansas, kuriame dominuoja JAV, vėl pakartojo, kad neketina karinėmis priemonėmis kištis į Ukrainą, kuri nėra NATO narė.

Aljansas sustiprino savo narių saugumą regione ir kitą savaitę Velse per viršūnių susitikimą svarstys naujas priemones.

B.Nemcovas: V.Putinas grubiai pažeidė Rusijos konstituciją

Rusijos opozicijos politikas B.Nemcovas pareiškė, kad Vladimiras Putinas grubiai pažeidė šalies Konstituciją, pagal kurią Rusijos kariai gali būti siunčiami į užsienį tik su Federacijos Tarybos pritarimu, praneša naujienų svetainė news.liga.net.

„Putinas grubiausiu būdu sulaužė Konstituciją, kuri neleidžia jam siųsti karių į užsienį be Federacijos Tarybos sutikimo.“, – teigė B.Nemcovas. „Vis sunkiau darosi meluoti, kad vyksta pilietinis karas. Tai Rusijos ir Ukrainos karas“, – Kremliaus invazija į Ukrainą baisėjosi B.Nemcovas.

Lenkijos deputatas: Ukraina NATO paramos gali nesitikėti 

NATO nepriims sprendimo dalyvauti kariniuose veiksmuose Ukrainoje, bet gali padėti Ukrainos valdžiai karine technika, teigė Lenkijos Seimo deputatas Stefanas Niesiolowskis.

„Dabar neįmanomas karas tarp NATO ir Rusijos“, – teigė jis, komentuodamas galimą Vakarų šalių reakciją į atvirą Rusijos agresiją.

„Ukrainai neverta laukti karinio NATO įsikišimo. Nėra tokios galimybės, kad jie įvestų savo karius“, – tikino Lenkijos Seimo narys. 

Vladimiro Putino patarėja pripažino: Rusija veržiasi į Ukrainą

Rusijos prezidento Vladimiro Putino patariamosios tarybos žmogaus teisių klausimais narė Ela Poliakova ketvirtadienį pareiškė tikinti, kad Rusija surengė intervenciją į Ukrainą.

„Kuomet žmonių masės tankuose, vadovaujamos karo vadų ir naudodamos sunkiąją artileriją ir sunkiuosius šarvuočius, yra kitos šalies teritorijoje ir kerta sieną, aš tai vadinu invazija“, – teigė E.Poliakova.

Aut. teisės: 15min.lt

(3)
(2)
(1)

Komentarai (35)

Susijusios žymos: