„Samsung Galaxy K Zoom“ apžvalga: fotoaparatas telefone ar telefonas fotoaparate? (Foto, Video)  (8)

„Samsung Galaxy K Zoom“ – vienas iš įdomiausių Pietų Korėjos kompanijos „Samsung“ gaminių. Šis gražuolis yra apsiginklavęs 4.8 colių „Super AMOLED“ HD raiškos ekranu, 4+2 branduolių procesoriumi, 2 GB operatyviosios atminties ir... Įspūdinga 20.7 megapikselių kamera su 10x optiniu priartinimu, optine vaizdo stabilizacija, Xenon ir LED blykstėmis. Būtent tai ir išskiria šį telefoną iš kitų. Bet ar verta pirkti „Galaxy K Zoom“ vien dėl to, jog jis – išskirtinis?


Verta paminėti, jog „Galaxy K Zoom“ yra nenusisekusio „Galaxy S4 Zoom“ įpėdinis. „Galaxy S4 Zoom“ nesulaukė didžiulės sėkmės dėl to, kad jis buvo ypatingai sunkus, nepatogus, o jo charakteristikos – tiesiog apgailėtinos. Naudotis tokiu telefonu buvo tikra našta. Su „Galaxy K Zoom“ „Samsung“ pasistengė žymiai labiau.

Charakteristikos:

  • 20.7MP kamera: 1/2.3" sensorius, 10x optinis priartinimas (24-240mm), OIS (optinė vaizdo stabilizacija), Xenon ir LED blykstės;
  • 1080p vaizdo filmavimas 60 kadrų per sekundę greičiu;
  • 2MP / 1080p priekinė kamera;
  • 4.8 colių „Super AMOLED“, 720 x 1280px raiškos ekranas, apsaugotas „Gorilla Glass 3“ stiklu;
  • „Android 4.4.2 KitKat“ OS su naujausia „TouchWiz“ vartotojo sąsajos versija;
  • „Exynos 5260“ lustas su dviejų branduolių 1.7 GHz „Cortex-A15“ ir keturių branduolių 1.3GHz „Cortex-A7“ procesoriais;
  • „Mali-T624“ GPU
  • 2GB operatyviosios atminties;
  • 8GB vidinės atminties su galimybe ją praplėsti atminties kortele;
  • 2,430mAh baterija.

Šiais laikais jau retas žmogus deda savo nuotraukas į fizinius albumus – paprastai nuotrauka yra įkeliama į internetą (konkrečiau – socialinius tinklus), vos tik ji yra užfiksuojama. Su įprastu fotoaparatu to padaryti yra neįmanoma, tuo tarpu vadinamos „išmanios kameros“ negali konkuruoti su išmaniaisiais telefonais.

Žinoma, įprasti išmanieji telefonai, netgi ir patys naujausi („Galaxy Note 4“, „iPhone 6+“ ir t.t.), savo kokybe lygintis su fotoaparatais negali. Jie neturi kokybiško priartinimo, geros blykstės, tik patys geriausi modeliai turi OIS. Ir štai čia į pagalbą ateina „Samsung“ su savo „Galaxy K Zoom“ – tai telefonas, turintis įspūdingą kamerą, tačiau tuo pačiu šis įrenginys beveik niekuo nenusileidžia daugeliui šių dienų išmaniųjų telefonų. Netikite? Perskaitę šią apžvalgą, kalbėsite kitaip.

Dizainas

„Galaxy K Zoom“ matmenys – 137,5 x 70.8 x 16.6mm, o sveria šis telefonas 200g. Būtent svoris ir storis yra pagrindiniai šio telefono trūkumai. Palyginimui, „Samsung Galaxy SIII“ su tokio paties dydžio ekranu yra 67 gramais lengvesnis ir netgi 8mm plonesnis. Taigi, ypatingoji kamera telefonui prideda ~70g svorio ir beveik padvigubina jo storį.

Iš priekio „K Zoom“ atrodo kaip įprastas „Samsung“ telefonas. Sensoriai, priekinė kamera, netgi mygtukai yra išdėstyti taip pat, kaip ir kituose P. Korėjos kompanijos gaminiuose. Nieko ypatingo.

Tuo tarpu galinė telefono dalis netgi nelabai primena telefono – didžiulis kameros sensorius yra gan smarkiai išsikišęs ir todėl paguldyti telefoną ant jo nugarėlės normaliai yra neįmanoma. Be to, telefono galas turi tokią pačią tekstūrą, kaip ir „Galaxy S5“ galinė dalis. Gerai tai ar ne, galima ginčytis ilgai ir beprasmiškai – skonio reikalas.

„Galaxy K Zoom“ – nežmoniškai storas ir sunkus telefonas, tačiau jeigu galvojate, jog laikyti jį rankoje yra nepatogu – klystate. Taip, toks storis iš pradžių atrodo labai nepriimtinas, tačiau šiek tiek lenktas telefono korpusas, tinkamoje vietoje esantis sensorius ir šiek tiek užapvalinti kampai leidžia šį telefoną laikyti nei kiek apie tai negalvojant. Kiek daugiau problemų kelia svoris – laikant jį viena ranka kelias valandas, ji gali pavargti. Tačiau kaip sakoma – „grožis reikalauja aukų“.

Ekranas

„Galaxy K Zoom“ turi 4.8 colių HD raiškos (720 x 1280) „Super AMOLED“ ekraną. Šio ekrano viename colyje yra 306 taškai, tačiau dėl „PenTile“ matricos jie yra matomi šiek tiek geriau. Ekrano matymo kampai yra nuostabūs, be to, ekranas saulėje nenublanksta. Visgi „Samsung Super AMOLED“ spalvų atvaizdavimas eilinį kartą nuvilia – jos yra smarkiai per ryškios. Ypatingai tai galima pastebėti žiūrint į raudoną, oranžinę, geltoną spalvas. Ir, ne, ekrano režimų, kaip „Galaxy S4“ ar „Galaxy S5“, šis telefonas neturi, todėl tai išlieka ganėtinai rimta problema.

Kamera

Paprastai savo apžvalgose kamerą aptariu apžvalgai einant į pabaigą, tačiau šįkart atvejis – kitoks. „Galaxy K Zoom“ svarbiausias aspektas yra būtent kamera, kadangi be jos tai būtų eilinis vidutinės klasės „Samsung“ telefonas. Noriu priminti, jog nesu kamerų ekspertas ar specialistas ir visa tai yra tik mano nuomonė. Tačiau „Galaxy K Zoom“ ir nėra sukurtas fotografams – tai labiau telefonas fotografijos mėgėjams. Paturėjęs šį įrenginį supratau, kad ir aš visai mėgstu mėgėjiškai pafotografuoti.

Apie kameros charakteristikas jau kalbėta – kaip telefonui – tai tikrai įspūdinga. Taip pat verta paminėti, jog „K Zoom“ turi du mikrofonus garso filtravimui – vienas skirtas vėjo garsui pašalinti, kitas – priartinimo garsams šalinti.

Šis telefonas nėra profesionali DSLR kamera, jis labiau tinkamas paprastiems žmonėms-mėgėjams, negu profesionalams, todėl ir kameros valdymas tikrai nėra labai sudėtingas ir man tai patiko. Iš esmės, viskas sutelkta į režimų mygtuką – jį paspaudę, kaip ir galima tikėtis, pamatysite daugybę režimų – nuo asmenukės iki panoramos ar virtualaus turo režimo. Jeigu režimų jums negana, visada yra galimybė nueiti į specialią „Samsung“ parduotuvę ir ten atsisiųsti jų daugiau.

Žinoma, jeigu turite noro ir patirties, nustatymus galite keisti patys, rankiniu būdu. Tačiau aš, kaip jau minėjau, nesu kamerų ir jų nustatymų ekspertas, todėl ten netgi nelindau.

Kalbant apie kameros kokybę pagal telefonų standartus, ji yra gera, labai gera. Bet ne puiki. Kartais nuotraukose trūksta aštrumo, tačiau tai nėra labai jaučiama. Nudžiugino, jog triukšmo lygis yra tiesiog puikus – netgi fiksuojant nuotraukas prastomis sąlygomis, tinkamai sufokusavus vaizdą, triukšmo beveik nėra. Fantastika!

Priartinimas taip pat nudžiugino, nors nuotraukų, kuriose buvo naudotas priartinimas, kraštuose ir matosi minimalus susiliejimas, jis yra toks neženklus, jog netgi netrukdo. Detalumas artinant yra beveik neprarandamas, todėl kokybės suprastėjimą pajusite tik tuo atveju, jeigu užfiksuotą nuotrauką labai stipriai artinsite.

OIS veikia puikiai, netgi priartinus vaizdą 10 kartų vaizdas išlieka stabilus. Išbandžius kamerą su OIS, nebesinori fotografuoti su įrenginiais be šios funkcijos.

Visus kameros padarytų nuotraukų pavyzdžius rasite čia.

Vaizdo įrašymas

Vaizdo įrašymas nėra stipriausia „Galaxy K Zoom“ vieta – jeigu priartinimas filmuojant jums nėra labai reikalingas, faktas, jog „Galaxy S5“ filmuoja kiek gėriau. Triukšmo nėra daug, tačiau detalumas galėtų būti ir daugiau.

Keli pavyzdžiai:

Garso kokybė filmuojant netiks studijiniams įrašams įrašinėti, tačiau viskam kitam kokybės tikrai pakaks. Triukšmo filtras veikia puikiai, vėjas paprastai nėra girdimas.

Garso įrašymo filmuojant pavyzdys:

Vartotojo sąsaja

„Samsung Galaxy K“ naudoja praktiškai tokią pačią „TouchWiz“ versija, kokią naudoja „Galaxy S5“, o ji jau buvo šimtus kartų aptarta, viskas žinoma ir pažįstama. Bet nedideli pakeitimai yra, tačiau jie - tik dėl kameros. Būtent tuos pakeitimus ir aptarsime.

„Camera Studio“ valdiklis. „Camera Studio“ valdiklis, iš esmės, tėra nuorodų rinkinys į programėles, kurios susijusios su fotografavimu/filmavimu. Nieko ypatingo ir iš viso, netgi nieko naudingo.

Galimybė įjungti kamerą nerakinant telefono. Kamerą galite įjungti palaikę garso padidinimo ir kameros mygtukus. Puiku, jog tokia funkcija yra, tačiau kamera galėtų įsijungti ir šiek tiek greičiau.

Ir... viskas?.. Deja, bet taip. „Samsung“ iš programinės įrangos pusės pernelyg nesistengė, kaip tai buvo daryta su „Note“ ar „Galaxy S“ serija. Nieko ypatingo „Galaxy K Zoom“ programėlių stalčiuje nerasite. Tiesiog eilinis „Samsung“ telefonas.

Veikimas

Pirmas dienas „Samsung Galaxy K“ veikė gerai. Pirmas dienas. Vėliau jis pradėjo šiek tiek striginėti, tačiau nieko kito ir nesitikėjau – „Samsung“ iki šiol nesusitvarkė su savo „TouchWiz“ neoptimizavimo problemomis. Tiek „HTC“, „Sony“ ir „Motorola“ šią problemą išsprendė jau gan senokai. Kada ateis „Samsung“ eilė?

Jeigu mėgstate žaidimus, „Galaxy K“ (stebėtinai) gerai jums tiks. Teko bandyti ne vieną ir netgi ganėtinai reiklų žaidimą (pvz „NBA 2K14“) – viskas veikė itin sklandžiai ir netgi sklandžiau, negu maniškiame „LG Optimus G“ (keturių branduolių 1.5 GHz „Qualcomm Snapdragon S4“ procesorius, 2 GB operatyviosios atminties, HD raiškos ekranas, „Adreno 320“ GPU).

Apibendrinimas

Norite pakankamai kokybiško fotoaparato, tačiau ir gero telefono, tačiau vietos savo kišenėje/rankinėje turite tik vienam? „Galaxy K Zoom“ – puikus pasirinkimas. Nustebino ne tik šio telefono kamera, bet ir jo ganėtinai patogus dizainas bei galia.

Kameros valdymas ir jos programinė įranga yra sukurta puikiai, „Samsung“ viską šioje vietoje atliko teisingai. Visgi, pasigedau šiek tiek daugiau programinės įrangos nuotraukų redagavimui ar kitokiam kameros išnaudojimui – su „Galaxy Note“ kadaise buvo pasistengta labiau.

Bet gal tai ir normalu – juk tai yra labai nišinis produktas, kuris bus reikalingas tik labai siauram žmonių ratui. Vienintelis privalumas – „Samsung“ lygiaverčių konkurentų čia beveik neturi. Galbūt vertėtų paminėti „Nokia Lumia 1020“, tačiau tai jau gana senas telefonas, o be to – tai „Windows Phone“ OS atstovas, o ši OS taip pat nėra tinkama labai plačiai auditorijai.

Ar jums reikalingas šis telefonas? Priklauso – nuo jūsų poreikių, pomėgių ir piniginės dydžio. Vieno atsakymo čia nėra. Tai vienas iš tų atvejų, kai pasirinkimas reikalauja ilgų apmąstymų. Bet paturėjęs „Galaxy K Zoom“ dvi savaites galiu drąsiai pasakyti, kad bent jau jūsų pasvarstymų šis telefonas tikrai vertas.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
Autoriai: Erik Murin
(14)
(4)
(10)

Komentarai (8)