Pabodo viešbučiai? Pagyvenkite medyje už 100 litų nakčiai (Foto)  (0)

Populiarus butų ir namų nuomos portalas airbnb.com neseniai vartotojams pasiūlė unikalią pramogą: „Pagyvenk žaliai. Ir dar apsuptas lapų. Nuomokis namelį medyje!“. Nors iki daugelio nuomojamų namukų mums reikėtų skristi keliolika valandų – jie suręsti Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau keli šeimininkai nuomoja savo namelius medyje Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje.

Namelių kainos vienai nakčiai (dažniausiai dviem asmenims, na, daugų daugiausia - 4-iems) svyruoja nuo 40 iki 250 dolerių (nuo 100 iki daugiau nei 600 litų). Žinoma, švediško stalo ryte Jums niekas nepatieks, tačiau brangesniuose nameliuose įrengti pečiukai, mini virtuvėlės su viryklėmis, patogios lovos, tualetai ir netgi televizoriai! Na, o kad gausite „kambarį“ su nuostabiu vaizdu, galite būti garantuoti. Namas vaikams virto verslu Kaip kilo tokia originali idėja? Pirmiausia akis užkliuvo už Jonathano. Šis vyras nuomojo „Žvirblių nameliu“ pavadintą būstą lietuviams artimoje šalyje – Jungtinėje karalystėje, Kornvalio regione. Vyras už naktį tokiame namuke prašo 168 dolerių (apie 420 litų). Namuke gali gyventi 2 žmonės, šeimininko teigimu, čia įrengta vonia, o pro langus atsiveria įspūdingas įlankos vaizdas. Šeimininko teigimu, namelis izoliuotas, su dvigubo stiklo langais, pasiekiamas mediniais laipteliais ir įrengtas 2 metrų aukštyje. Nors jame įrengtas šildymas, vis tik vandenį teks naudoti šaltą. Taip pat įrengtas kompostuojantis tualetas, yra mini virtuvėle, kurioje galima gaminti maistą. Namelyje taip pat yra elektra.

„Pradėjau statyti šį namelį 2007-aisiais. Ir baigiau 2010-ais. Namelį pradėjau statyti savo vaikams savo rankomis ir tuomet pagalvojau, kad būtų visai nebloga idėja jį išnuomoti kaip svečių namelį. Žmonės čia atvyksta iš viso pasaulio, jiems tiesiog įdomu išbandyti nakvynę namelyje medyje. Dažniausiai lankytojai pasilieka dviems-trims naktims“, - portalui grynas.lt rašė Jonathanas. Jis teigė, jog namelį „įkėlė“ į medį ūkininko žemių pakraštyje. Namukas yra maždaug pusantro kilometro nuo paplūdimio ir nuo artimiausio miestelio. Vyras taip pat nuomoja panašios formos namelį ant žemės bei „čigonų vagonėlius“. Namas kalnų apsuptyje Ispanė Rosa Huetor-Santilian regione Ispanijoje nuomoja net kelis namelius medyje. Viename iš jų telpa pora, kitame – keturi asmenys. Už nakvynę dviviečiame tarp šakų „patupdytame“ namuke ispanė prašo vos 40 dolerių (apie 100 litų), keturviečiame – 70-ies. Namukas turi terasą, kurioje galima pusryčiauti, šildymą, nuostabų peizažą pro langą. Reikia paminėti, kad nameliai įkurdinti nacionalinio parko teritorijoje. „Šita vieta tikrai fantastiška. Esi viduryje gamtos ir gali stebėti baltas Sieros Nevados kalnų viršukalnes! Laisvalaikiui galima išsinuomoti kalnų dviratį ar tiesiog pasivaikščioti“, - įspūdžiais dalinosi namuke nakvojęs Joris. „Tas namukas, kurį Rosa ir jos draugas pastatė savomis rankomis, man atrodė tarsi iš sapno, o ne iš realybės. Jei jis būtų arčiau, nakvočiau ten kiekvieną savaitgalį!“ - idėją gyrė ir namelyje apsistojęs Justas. Namelio siena ištapetuota laikraščiais, įrengta didelė lova, o staliukas terasoje stovi tiesiog ant iš lentų sukaltos platformos. Medžiai-milžinai namo viduryje Tokie paprasti lentų nameliai gerokai skiriasi nuo to, ką siūlo amerikiečiai.

Kalifornijos valstijoje gyvenančios Mary Jane namelis primena mažą pilaitę medyje. Ant kelių sekvojų sukaltame būste stovi senovinis pečiukas ir komodos, pritaisyti senovinio stiliaus šviestuvai, čia galite gauti nemokamo šampūno, atsivežti savo gyvūnus. Namelyje yra netgi toks atributas, nuo kurio greičiausiai bėga dauguma poilsiautojų – televizorius. Nakvynė šiame būste kainuoja 125 dolerius (apie 330 litų). Jis pastatytas netoli Santa Cruz kalnų. „Šio namelio viduryje tiesiog auga medis. Ir dar vienas – vonioje! Namuką pastatė mano draugas Randy, jis yra stiklo menininkas. Kiekvienas, kas pamato šį būstą, lieka sužavėtas“, - pasakoja namą nuomojanti Mary Jane.

„Namas pritvirtintas prie didžiulės sekvojos. Jį stačiau maždaug penkerius metus. Pagrindinės sekvojos skersmuo siekė beveik 3 metrus. Netoli jos išaugo „vaikai“ - dar keturios sekvojos, ant kurių tvirtinau terasą ir iki jų nutiesiau tiltą. Namą laiko 10 kabelių-varžtų sistemų, taigi jis gali atlaikyti iki 2 tonų svorio. Sienas kruopščiai nutinkavome. Jis itin taupiai naudoja šildymą, vandenį, lietaus vanduo čia surenkamas ir panaudojamas antrą kart“, - pasakoja šeimos draugas Randy Beaveris. Vyras teigia kelerius metus tiesiog gyvenęs namelyje, kol turėjo grįžti namo pasirūpinti pasiligojusia mama.

Per kančias - į medžių viršūnes

Vis tik susižavėjusiems gerbėjams jis galėtų valandų valandas pasakoti, kaip padarė vieną ar kitą įrengimą namelyje. Pirmiausia jis įrengė šiuo metu „deniu“ vadinamą platformą, tuomet surentė stogą, jį virvėmis iškėlė aukštyn ir tuomet tarp šių dviejų plokštumų „įrėmino“ namuko sienas.

Įspūdingiausia tai, jog namo vonioje, svetainėje ir miegamajame gali prisiliesti prie tikrų tikriausios sekvojos. Medis tiesiog auga namo viduryje. Namelyje įvestos dujos maisto gaminimui, sumontuota patogi nuotekų ir vandentiekio sistema, yra elektra.

„Vos nenumiriau jį statydamas, kadangi jau buvau 50-ies..., - socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje atvirauja R. Beaveris.- Susilaužiau pirštus, išsinarinau petį, kelis kartus buvau tiesiog nuslydęs ir iškritęs iš to medžio.“

Iš viso svetainėje airbnb.com šiuo metu nuomai siūloma 16 tokio tipo namelių. Tiesa, kai kurie jų yra tiesiog keliasdešimt centimetrų nuo žemės atplėšti prabangūs apartamentai su Wi-fi ryšiu, skalbyklėmis, virtuvėmis ir gigantiškomis dvigulėmis lovomis. Tokie namai stovi ant neaukštų polių medžių apsuptyje. Kiti gi siūlo tikrą „gamtos dvelksmą“ su šiokiu tokiu gultu, medžių šakomis apkaltais langais ir terasa, iš kurios užsižiūrėjęs į žavų gamtos peizažą lengvai gali ir žnegtelti žemėn.

Aut. teisės: Grynas.lt
Grynas.lt

(14)
(0)
(14)

Komentarai (0)