Varšuvoje pastatytas siauriausias pasaulio namas  (11)

Lenkas architektas Jakubas Szczesny tikina, kad pastatė siauriausią pasaulio namą. Jo plotis – tik 122 cm. Minimalizmo šedevras pastatytas Varšuvos centre, siauroje alėjoje tarp modernių apartamentų ir namo, statyto dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, rašo amusingplanet.com.

Namas pavadintas Keret vardu. Etgaras Keretas – garsus Izraelio rašytojas ir filmų kūrėjas. Būtent jis ir užsisakė šį namo projektą ir pats ketina jame gyventi. Pastatas – dviejų aukštų. Pagrindinės konstrukcijos – iš aliuminio lydinio ir plastiko. Ploniausia pastato vieta siekia tik 72 cm,, plačiausioje vietoje – 122 cm. Aukštis – 9 m. Įdomus architektūrinis sprendimas – namas pakeltas 3 m virš žemės. Jį prilaiko specialios metalo ir plastiko kojos. Įėjimas iš namo eina pro apačioje esančią landą. Pirmame aukšte įrengtas vonios kambarys, virtuvė ir nedidelis poilsio kambarėlis. Kopėčios veda į antrą aukštą, kuriame – lova, kėdė ir darbo stalas. Pastatas neturi langų. Juos atstoja perforuotas metalinis namo karkasas, pro kurio tarpus patenka saulės šviesa.

„Iš pradžių galvojau, kad normaliai gyventi tokio pločio name – neįmanoma, bet po kelių šimtų brėžinių radau gerą sprendimą. Kereto namas išplečia neįmanomos architektūros ribas. Žmonėms, kurie didesnę laiko dalį praleidžia ne namie, čia turėtų labai patikti. Toks ir yra mano užsakovas“, - teigė architektas J. Szczesny.

„Mes tikimės, kad šis kūrinys taps lenkiškos moderniosios architektūros simboliu. Smagu ir tai, kad jis puikiai įkomponuotas į senosios ir naujosios Varšuvos rėmus. Statinys jau susilaukė dėmesio iš viso pasaulio, prie jo noriai atvyksta turistai. Tai tapo dar viena nuostabia Varšuvos vieta“, - savo entuziazmo neslėpė Lenkų modernaus meno fondo nariai Sarmenas Beglarianas ir Sylwia Szymaniak. Būtent jie parėmė ir dalinai finansavo šio namo statybas.

Pagal projektą, namas turėtų priklausyti Etgarui Keretui du metus. Vėliau bus sprendžiama ką su juo daryti – išrinkti dalimis, parduoti ar paversti mažu muziejumi. Statinys jau yra įtrauktas į Varšuvos lankytinų vietų sąrašus ir žemėlapius.

Jei lankytumėtės Varšuvoje, Kereto namą rasite tarp Chlodna g. 22-o ir Zelazna g. 74-o namų.

Aut. teisės: Grynas.lt
Grynas.lt

(82)
(0)
(30)

Komentarai (11)