Pirmą kartą per 40 metų Paryžius leido statyti naują dangoraižį (Foto)  (1)

Galiausiai Paryžiaus miesto valdžia sutiko – praėjus šešeriems su puse metų ginčijantis vieta ar ne Prancūzijos sostinėje stikliniam trikampiui dangoraižiui, sutikimas gautas. Leidimas Paryžiuje pastatyti dangoraižį duotas pirmą sykį per 40 metų.

Tokia laimė nusišypsojo trikampio bokšto, taip ir pavadinto – „Triangle“ – iniciatoriams. 180 m. aukščio dangoraižį suprojektavo architektų biuras „Herzog & de Meuron“ iš Šveicarijos, projektavęs ir Pekino olimpinių žaidynių stadioną. Apie idėją pastatyti „Triangle“ imta kalbėti dar 2008 m., tačiau šis statinys sulaukė nemenko nepasitenkinimo. Priešininkų teigimu, į akis krentantis statinys gali sugriauti vientisą Paryžiaus panoramą. Nepaisant sostinės mero palaikymo, vos neteko dangoraižio projekto nukišti giliai į stalčių – nuo pirmojo pasiūlymo iki palaiminimo statyboms praėjo šešeri su puse metų. Tiesa, valdžios palaiminimą gavo antroji dangoraižio versija. Architektūriškai ji niekuo nesiskiria nuo pirmosios, tačiau keičiasi „Triangle“ paskirtis: vietoj biurų pastato jis taps statiniu su įvairios paskirties patalpomis: 130 numerių viešbučiu, parduotuvėmis, vaikų darželiu, restoranu su vaizdu į miestą ir panašiai. Biurams liks tik 69,9 tūkst. kvadratinių metrų.

Jei viskas eisis pagal planą, dangoraižį bus pradėta statyti 2016 m. pabaigoje – 2017 m. pradžioje. Visus darbus numatyta baigti 2020 metais. Paskutinis dangoraižis Paryžiuje iškilo 1973 m., kai Prancūzijos sostinėje pastatė 209 metrų „Montparnasse“, savo aukščiu mieste nusileidžiantį tik 324 metrų aukščio Eifelio bokštui.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(20)
(2)
(18)

Komentarai (1)