„Mozilla“ kapituliavo: telefonų su „Firefox OS“ daugiau nebebus  (0)

„Mozilla“ paskelbė, kad nutraukia savo išmaniesiems skirtos operacinės sistemos kūrimą. Pasak „TechCrunch“, gamintojas nebekurs ir nebepardavinės prietaisų su „Firefox OS“. Pranešimas buvo paskelbtas Orlande vykusioje „Mozilla“ kūrėjų konferencijoje pavadinimu „Mozlando“. Apie eksperimento pabaigą asmeniškai pranešė bendrovės viceprezidentas Ari Jaaksi, kuris anksčiau dirbo „Nokia“ ir vadovavo „MeeGo Devices“ padaliniui.

Pasak A. Jaaksi, 2013 m. pristatyta „Firefox OS“ suteikia galimybę lanksčiau naudotis internetu, tačiau bendrovė blaiviai įvertino padėtį ir suprato, kad vartotojams negali pasiūlyti kažką tikrai įspūdingo.

„Firefox OS“ turėjo tapti pirmąja internetine platforma: skirtingai nei „Android“ ir „iOS“, kurios turi aplikacijų parduotuves, čia buvo planuojama siūlyti tik internetines programas. Tačiau, nepaisant nedidelės „Firefox OS“ valdomų prietaisų kainos jų pardavimai buvo labai maži, o vartotojų susidomėjimas po modelių išleidimo tik mažėjo.

Ari Jaaksi pridūrė, kad „Mozilla“ ir toliau eksperimentuos, tačiau dabar sutelks dėmesį į daiktų interneto tinklus ir kitus susijusius įrenginius. Bendrovės viceprezidentas tvirtino besididžiuojantis „Firefox OS“ privalumais ir išmaniųjų telefonų kūrime gautais rezultatais.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM

(3)
(1)
(2)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: