Sustiprinta domeno „.lt“ apsauga nuo DDoS atakų  (0)

Kauno tech­no­lo­gi­jos uni­ver­si­te­to In­for­ma­ci­nių tech­no­lo­gi­jų de­par­ta­men­to In­ter­ne­to pa­slau­gų cen­tras (KTU ITD IPC), ad­mi­nis­truo­jan­tis in­ter­ne­to do­me­ną „.lt“, kar­tu su IT ir te­le­ko­mu­ni­ka­ci­jų ben­dro­ve „Teo“ įdie­gė pa­pil­do­mas ap­sau­gos nuo pa­­skirs­ty­tų at­si­sa­ky­mo ap­tar­nau­ti (DDoS) ki­ber­ne­ti­nių ata­kų prie­mo­nes. Svar­bią KTU ITD IPC įran­gą sau­gos ne tik do­me­no “.lt” ap­sau­gos sis­te­ma, bet ir spe­cia­li „Teo“ ki­ber­ne­ti­nių ata­kų už­kar­dy­mo įran­ga.

KTU ITD IPC administruojamos domeną “.lt“ aptarnaujančios domenų vardų sistemos tarnybinės stotys per valandą vidutiniškai gauna maždaug 4 mln. domenų vardų sistemos užklausų, į kurias atsako, pateikdamos turimą informaciją apie registruotus “.lt“ domenus. 88 proc. iš 173 tūkst. administruojamų “.lt“ srities domenų yra įkurti Lietuvos juridinių ir fizinių asmenų, juos valdyti padeda 141 akredituotas paslaugų teikėjas.

„Teikiamų domeno “.lt“ paslaugų pateikiamumas ir saugumas yra aukščiausio prioriteto KTU ITD IPC veiklos sritis. Todėl tik bendradarbiaudami su galingą ir diversifikuotą tinklo struktūrą turinčiu operatoriumi, galime užtikrinti DDoS rizikų valdymą ir nuo kibernetinių atakų apsaugoti viešųjų paslaugų teikėjus ir vartotojus“, – sako KTU ITD IPC vadovė Daiva Tamulionienė.

„Teo“ KTU ITD IPC įdiegė kelių lygių apsaugos sistemą ir „Arbor“ įrangą, kuri yra sujungta su specialiais „Teo“ DDoS atakų užkardymo įrenginiais. Todėl, jei kibernetinės atakos atveju KTU neužteks jų įrenginių našumo arba interneto prieigos, įsijungs „Teo“ apsaugos sistemos.

„Kasdien „Teo“ tinkle įvyksta tūkstančiai bandymų įsilaužti ar kaip nors kitaip pakenkti tinklo naudotojams. Todėl nuolatinės investicijos į atakų užkardymą bei galimybės panaudoti galingas kolektyvinės apsaugos priemones mažina DDoS atakų kiekį“, – sako „Teo“ rizikų valdymo vadovas Vytautas Bučinskas.

Paskutiniais Lietuvos elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio (CERT-LT) duomenis, elektroninių paslaugų trikdymo (angl. DoS ir DDoS) atvejų trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su antruoju, sumažėjo penktadaliu.


 

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(6)
(2)
(4)

Komentarai (0)