Štai kokiomis sąlygomis dirba prestižiškiausių įrenginių surinkėjai: ar norėtumėte tai patirti savo kailiu? (Foto)  (5)

„The Daily Mail“ korespondentas aplankė „Pegatron“ ir „Foxconn“ gamyklų personalo bendrabučius, esančius Šanchajaus priemiestyje.

Minėtos įmonės verčiasi elektroninių prietaisų surinkimu daugeliui gamintojų, tar kurių ir „Apple“. Žurnalisto padarytos fotografijos šokiruoja: žmonės gyvena baisiose sąlygose, be vandens ir elektros.

Maža to, už gyvenimą tokiomis sąlygomis, „iPhone“ surinkėjai dar turi susimokėti. Viename kambaryje gyvena 8 – 12 asmenų, o miega jie senose dviaukštėse lovose. Vonioje gausu purvo ir pelėsio, dušai bendri, o širmos neatlieka savo paskirties. Panašios sąlygos ir valgyklose, nors kambarius ir bandė papuošti naujiesiems metams. Antisanitarija, rūdys, purvas lydi darbuotojus ir už fabriko ribų.

Vienas iš buvusių „Pegatron“ darbuotojų žurnalistui papasakojo, kad darbininkus čia visada vertino kaip robotus. Žmogaus teisėmis „Apple“ rūpinasi tik viešuose pareiškimuose, o tikrųjų žmonės gyvena pasibaisėtinomis sąlygomis ir gauna menką atlyginimą.

Bendrovė tuo buvo kaltinama jau ne kartą, tačiau situacija nepasikeitė. Paskutinis garsus skandalas kilo 2012 metais. Tada gamintojas buvo kaltinamas tuo, kad darbuotojai dirba daugiau nei 60 valandas per savaitę, be to negauna papildomo užmokesčio už viršvalandinį darbą, be to nesilaikoma saugos standartų. Tuomet „Apple“ ir „Foxconn“ pažadėjo pagerinti „iPhone“ surinkėjų darbo sąlygas.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM

(53)
(4)
(49)

Komentarai (5)