„Apple“ pristatė savo derlių – galingąjį „iPhone SE“ ir naują „iPad Pro“ (Visas pristatymas)  (8)

Pirmadienį „Apple“ savo Cupertino būstinėje Kalifornijoje pristatė 4 colių įstrižainės išmanų telefoną „iPhone SE“, kurį vadina sparčiausiu kada nors sukurtu 4 colių įstrižainės telefonu, mažesnį 9,7 colio įstrižainės „iPad Pro“, taip pat paskelbė apie „Apple Watch“ ir kitus atnaujinimus.

Mažesnis „iPhone SE“

Naujas „Apple“ telefonas „iPhone SE“ vizualiai primena „iPhone 5“, o techninės charakteristikos – kaip pernai rudenį pristatyto „iPhone 6s”.

Ant „iPhone SE“ bus pavaizduotas nerūdijančio plieno „Apple” logotipas, o viršutinė ir apatinė telefono dalys dengtos stiklu.

„iPhone SE“, kurį bus galima rinktis ir iš rausvos aukso spalvos, veiks su 64 bitų A9 procesoriumi bei koprocesoriumi M9 ir sparta nenusileis „iPhone 6s“.

Telefone įdiegta 12 MP kamera su fokusuojančių pikselių technologija, bus ir pirmą kartą su „iPhone 6s“ pristatyta „Live Photos“ funkcija, galimybės vaizdą įrašyti 4K raiška, daryti sulėtintus vaizdo įrašus.

Tiesa, apie didžiausią „iPhone 6s“ naujovę „3D Touch“ naujame telefone neužsiminta.

Pasak „iPhone“ viceprezidento rinkodarai Grego Joswiako, „iPhone SE“ bus įdiegta talpesnė baterija nei „iPhone 5s“, jis palaikys naujus LTE ryšio standartus, turės greitesnę belaidžio ryšio jungtį ir naujus mikrofonus.

„iPhone 6SE” kaina už 16 GB versiją sieks 399 dolerius, 64 GB modelį – 499 dolerius. JAV išankstiniai užsakymai priimami nuo kitos savaitės, o iki gegužės pabaigos telefonas pasieks 110 šalių, tarp jų ir Lietuvą. 

Mažesnis „iPad Pro“

Kaip ir tikėtasi, „Apple“ pirmadienį anonsavo ir mažesnę „iPad Pro“ versiją su 9,7 colio įstrižainės „Retina“ ekranu ir el. rašikliu. Įrenginio techninės charakteristikos panašios į ankstesnio 12,9 colio įstrižainės „iPad Pro“, o dydis ir svoris – „iPad Air 2“.

Naujame 9,7 colio įstrižainės „iPad Pro“ įmontuotas  greičiausias bendrovės sukurtas procesorius A9X. Planšetinis kompiuteris turės naują „True Tone“ ekrano funkciją, dėl kurios  ekrano ryškumas prisitaikys prie apšvietimo. Panaši technologija naudojama „Samsung“ įrenginiuose.

„iPad Pro“ įdiegta „Smart Conncector“ jungtis, kuri leis prijungti klaviatūrą ar kitus priedėlius, veiks 12 MP kamera, 4 garsiakalbiai ir bus galimybė daryti įrašus 4K raiška.

Naujo „iPad Pro“ 32 GB versija kainuos 599 dolerius, 128 GB – 749 dolerius, o pirmą kartą pristatyta 256 GB versija – 899 dolerius.

Be tradicinių spalvų „iPad Pro“ šįkart turės ir rausvos aukso spalvos korpusą.

„Apple“ vadovas Timas Cookas pranešė apie pasikeitusią „Apple Watch“ kainą – nuo šiol laikrodis kainuos nebe 349, o 299 dolerius ir turės naujų apyrankių, įskaitant ir austo nailono iš „keturių sluoksnių konstrukcijos“. Bus išleistos ir naujos apyrankės sportinei laikrodžio versijai.

Nuo šios dienos išleidžiamas ir operacinės sistemos atnaujinimas „iOS 9.3“ su „Night Shift“ režimu, leisiančiu pritaikyti ekrane rodomą atspalvį prie laiko. Pavyzdžiui, vakarais bus sumažinta ekrano spinduliuojama mėlyna šviesa. Tyrimai rodo, kad ji gali būti viena iš nemigos priežasčių.

„iOS 9.3“ sustiprins „Notes“ aplikacijos saugumą – nuo šiol bus galima užrašus apsaugoti su „Touch ID“, taip pat atnaujintos „Apple Health“ bei „Car Play“ programėlės.

Pristatymo renginyje T.Cookas nepraleido progos pakalbėti apie privatumo iššūkius. „Mums, kaip valstybei, reikia nuspręsti, kiek galios vyriausybė gali turėti mūsų privatumui“, – sakė T.Cookas, taip primindamas apie bendrovės nesutarimus su Federaliniu tyrimu biuru, kuris prašo padėti įsilaužti į San Bernardino žudiko „iPhone“.

Visą pristatymą galite pasižiūrėti žemiau pateiktame vaizdo įraše:

Aut. teisės: 15min.lt

(9)
(5)
(4)

Komentarai (8)