Legendiniai automobiliai iš filmo „Atgal į ateitį“ gali grįžti į gatves  (2)

„DeLorean Motor Company“ atskleidė planus apie galimą legendinio DMC-12 grįžimą į gatves 2017-ųjų pavasarį. Didžiulio populiarumo devintojo dešimtmečio filme „Atgal į ateitį“ sulaukęs automobilis šiandien yra kolekcininkų graibstoma vertybė, nors savo laiku būtent dėl žemų pardavimų jo gamyba buvo sustabdyta.

DMC-12 yra pagamintas iš nerūdijančio plieno bei turi į viršų atsidarančias duris. Filme šis automobilis buvo Doco Browno laiko mašina, pavertusia kampuotas DMC-12 formas vienomis geriausiai atpažįstamų per visą 20-ą amžių.

Tačiau pats automobilis nesusilaukė sėkmės pardavimų srityje – „DeLorean Motor Company“ faktiškai baigė veiklą 1982-aisiais, o automobilių gamykla Šiaurės Airijoje buvo perimta Didžiosios Britanijos vyriausybės.

1995-aisiais mechanikas iš Liverpulio Stephenas Wynne'as nusprendė atkurti „DeLorean Motor Company“ Teksase. Jis restauruodavo senuosius DMC-12 automobilius.

Tačiau prieš kelerius metus jis atskleidė kitą tikslą – atnaujinti senus DMC-12 automobilius taip, kad jie atitiktų šiuolaikinius ekologinius ir saugumo reikalavimus, tačiau išlaikytų savo futuristinę išvaizdą.

S.Wynne'as užsimena, jog naujasis DMC-12 turėtų būti bent dvigubai galingesnis (išvystyti apie 300 AG) nei originalusis (138 AG) ir turėti daugybę naujų technologijų, o pirmieji modeliai gali pasirodyti 2017-aisiais. Manoma, kad jie kainuos ne daugiau nei 100 tūkst. eurų.

Šiandien bene visi pasaulyje likę DMC-12 priklauso privatiems kolekcininkams.

Aut. teisės: 15min.lt

(21)
(1)
(20)

Komentarai (2)