Trečiadienį pareigūnai vairuotojams paruošė dar nematytą reidą: dalyvaus visi policijos padaliniai kartu su Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Švedijos kolegomis  (9)

Trečiadienį vairuotojų laukia staigmena. Ir miestuose, ir užmiestyje policijos pareigūnai ketina itin aktyviai stebėti ir tikrinti automobilius.

Kartu su lietuviais dirbs ir pareigūnai iš užsienio. Pareigūnai nusiteikę vairuotojus tikrinti itin aktyviai. Jų tikslas – pasiekti, kad trečiadienį keliuose nežūtų nė vienas žmogus.

Rugsėjo 21 dieną, Europos kelių policijos tinklas TISPOL yra paskelbęs Europoje dieną be žuvusiųjų kelyje ir inicijavęs projektą EDWARD (Europe Day Without A Road Death). Šio projekto tikslas – atkreipiant dėmesį į eismo saugumą keliuose, vykdyti įvairias prevencines priemones, siekiant, kad rugsėjo 21-ąją Europos keliuose nežūtų nė vienas žmogus.

Tikrins visą dieną

Prisidedama prie projekto EDWARD, Lietuvos kelių policijos tarnyba, kartu su Lenkijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Estijos Respublikos, Švedijos Karalystės ir visų Lietuvos policijos kelių policijos padaliniais rugsėjo 21 d. 8.00-17.00 val. keliuose vykdys plataus masto specialiąją tarptautinę policinę priemonę.

Reido metu policijos pareigūnai vykdys sustiprintą eismo kontrolę, siekdami išaiškinti ir užkardyti labiausiai avaringumą įtakojančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Policijos pareigūnai tikrins vairuotojų blaivumą, kontroliuos pavojingai ar chuliganiškai važiuojančias transporto priemones, eisme dalyvaujančių automobilių techninę būklę, krovininio transporto vairuotojų važiavimo ir poilsio režimo, pervežamų krovinių saugumo reikalavimų laikymąsi.

Daug dėmesio – miestams ir „Via Baltica“

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai pagrindinį dėmesį skirs vienam avaringiausių šalies kelių ruožų – transporto koridoriui E67 „Via Baltica“, kuriame bus vykdomas sustiprintas patruliavimas kartu su Lenkijos ir Latvijos kelių policijos pareigūnais.

Kartu bus kontroliuojamas transporto priemonių važiavimo greitis, atliekami krovininio transporto patikrinimai, siekiama užkardyti kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų pažeidimus, sustabdyti neleistino ir pavojingo įvažiavimo į priešingos krypties eismui skirtą kelio pusę atvejus. Reidai aktyviai vyks ir miestuose bei jų prieigose.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatas pranešė, kad Kelių policijos valdybos pareigūnai ypatingą dėmesį atkreips į avaringiausias vietas, pavojingus kelių ruožus; organizuos atsitiktinius transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimus, stengsis išaiškinti labiausiai avaringumą įtakojančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus: lenkimo taisyklių pažeidimus, leistino greičio viršijimą, chuliganišką ir pavojingą vairavimą.

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad per šių metų aštuonis mėnesius šalyje užregistruoti 2139 eismo įvykiai, kuriuose žuvo 115 ir buvo sužeisti 2559 žmonės. Kas penktas eismo įvykis įvyko dėl vairuotojų nepasirinkto saugaus greičio ar viršyto leistino greičio. Tokiuose įvykiuose žuvo 29 žmonės, buvo sužeisti 553 žmonės.

Šiurpina neblaivūs vairuotojai

Dėl neblaivių vairuotojų kaltės per 8 šių metų mėnesius šalies keliuose įvyko 148 eismo įvykiai, šiuose įvykiuose sužeisti 186 žmonės. Kas devintame eismo įvykyje dėl neblaivių vairuotojų kaltės žuvo žmogus. Kelyje „Via Baltica“ per 8 šių metų mėnesius įvyko 37 eismo įvykiai, kuriuose žuvo 11 žmonių, 47 žmonės buvo sužeisti.

Daugiausia eismo įvykių įvyko kelyje A5, Kaunas-Marijampolė-Suvalkai, čia įvyko 48 techniniai eismo įvykiai ir 13 eismo įvykių, kuriuose buvo sužeista 18 žmonių, 6 žmonės, 3 transporto priemonių keleiviai, 2 pėstieji ir 1 vairuotojas, žuvo.

Kitame avaringumu pasižyminčiame „Via Baltica“ ruože, kelyje A10, Panevėžys-Pasvalys-Ryga, šiemet įvyko 44 techniniai eismo įvykiai, 12 eismo įvykių metu buvo sužeista 17 žmonių, žuvo 4 žmonės – 2 pėstieji, 1 vairuotoja ir 1 keleivis.

Europos kelių policijos tinklo TISPOL duomenimis, Europos keliuose kasdien žūsta 70 žmonių, kiekvieną dieną eismo įvykiuose sunkiai sužalojama 370 žmonių.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt

(12)
(4)
(8)

Komentarai (9)

Susijusios žymos: