Sustabdyk jei gali! Kariniam keturračiui su beorėmis padangomis nebaisūs nei vinimis nukloti paviršiai, nei šūviai iš AK47 (Video)  (7)

Jei svarstote, kuri bekele važiuojanti transporto priemonė „kiečiausia“ – turime jums kai ką parodyti.

Nesunku atspėti, kad šarvuotas „Polaris Sportsman MV 850“ skirtas kariškiams, tačiau tokį žvėrį, be abejonės, norėtų išbandyti ir civiliai.

Šį keturratį varo 850cc/77HP variklis. Jis taip pat turi elektrinį vairo stiprintuvą ir ypatingus ratus, kurių padangų nereikia pripūsti. Naujos technologijos pagrindą sudaro šešiakampės kameros, kurios sukuria puikią amortizaciją ir neleidžia ratams subliūkšti.

Šią mašiną projektavę inžinieriai labai atsargiai rinkosi visus technologinius sprendimus. Vairo ašį jie patalpino palei neutralų ratų centrą, o tai sumažina atatrankos jėgą. Integruota judėjimo sistema reguliuoja ATV greitį ir palengvina vairuotojui mašinos valdymą.

Specializuotos beorės padangos buvo išbandytos ekstremaliausiomis sąlygomis. Jos gali nukeliauti daugiau nei 1600 kilometrų vinimis nuklotu paviršiumi. Taip pat tokį atstumą gali nuvažiuoti pašautos AK47 ar M4. Net pašautos .50 kalibro ginklu, jos dar galėtų nuriedėti daugiau nei 500 km.

Kadangi padangų dažnai keisti nereikia, tai sutaupo vietos mašinoje, o ji mūšio lauke gali labai praversti (saugos priemonėms, atsargoms ir t.t.); kaip ir pritemdomi žibintai, kurie leidžia be problemų dėvėti naktinio matymo akinius (NVGs) slaptų operacijų metu.

Su šiuo keturračiu labai sunku įstrigti – priekyje įtaisytas kablys padės ištrūkti net iš sunkiausių situacijų. Inžinieriai užtikrino, kad „Polaris Sportsman MV 850“ turi viską, ko gali prireikti karo zonoje arba, pavyzdžiui, dažasvydžio mūšio metu.

Kad įsivaizduotumėte mašinos kainą, išduosime, jog jos pirmtakas kainavo 15 tūkst. dolerių, tačiau tikslios naujojo varianto vertės kūrėjai dar neatskleidė.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(21)
(1)
(20)

Komentarai (7)