Pagaliau pripažįstama, kad sankcijos neveikia: JAV turi kitą planą, kaip sužlugdyti Šiaurės Korėją be jokio karo  (10)

Kitą savaitę Vankuveryje, Kanadoje, susitiks JAV, Kanados ir kitų sąjungininkų atstovai. Jie sieks susitarti, kaip dar galima spausti agresyvų Šiaurės Korėjos režimą. Panašu, kad pagaliau susitaikoma su mintimi, kad sankcijos neveikia, tačiau JAV pasiruošė siūlyti naują spaudimo priemonę - blokuoti į Šiaurės Korėją plaukiančius laivus. Ką tai gali sukelti?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Dabar taikomos sankcijos griežtai apibrėžia, kas gali būti įvežama į Šiaurės Korėją. Iš esmės, siekiama riboti šalies karinį potencialą ir daryti ekonominį spaudimą Kim Jong-uno režimui. Visgi, Pietų Korėjai teko sulaikyti vieną Panamos vėliavą turėjusį laivą, kuris plaukė į Šiaurės Korėjos uostus, nes buvo įtarta, kad jis į šalį gabena naftą. Praeitų metų lapkritį Pietų Korėja sulaikė ir Honkonge registruotą laivą po to, kai buvo įtarta, jog jis tarptautiniuose vandenyse pasidalins nafta su Šiaurės Korėjos laivu. Taip Pietų Korėja stengiasi užkirsti kelią Jungtinių Tautų nustatytoms sankcijoms.

Šiaurės Korėja ir pati naudojasi laivyba sankcijoms apeiti. Įtariama, kad po gamtinių išteklių pervežimais slepiasi narkotikų ir, galbūt, ginklų kontrabanda į vidurio rytų ir šiaurės Afrikos šalis. Labai nustebti net nėra verta, nes nemaža dalis šalies pajamų yra nelegalios. Jų sankcijos paliesti negali, o ir kitos šalys, pasinaudodamos laivybos kanalai, gali bandyti padėti Kim Jong-uno režimui išlikti. Tai, aišku, kenkia JAV interesams, todėl jau kitą savaitę bus siūloma pradėti taikyti laivybos embargą.

Įtartinų laivų stabdymas ir patikra galėtų padėti sutrikdyti išteklių tiekimą Šiaurės Korėjai. Anksčiau pasigirdo įtarimų, kad naftą šaliai tiekia Rusija, o Trumpas atvirai apkaltino Kiniją. Kad ir kaip ten būtų, akivaizdu, kad Šiaurės Korėja naftos gauna, todėl JAV siūlys stabdyti visus įtartinus laivus, juos tikrinti ir, prireikus, areštuoti. Taip būtų praktiniais veiksmais didinamas spaudimas Šiaurės Korėjai, gerinamas sankcijų vykdymas.

Visgi, ne visos šalys bus patenkintos tokiu sprendimu, jei jis bus priimtas. Kai kurios pačios gali prarasti pinigų, net jei į Šiaurės Korėja ar kitus regiono uostus krovinius pristato nepažeisdamos tarptautinės teisės ir reikalavimų - stabdymai nepatinka niekam. Tačiau ir JAV partnerės yra sunerimusios, kad Šiaurės Korėja tokius veiksmus gali palaikyti kariniu išpuoliu, ypač jei būtų sustabdytas laivas su šios šalies vėliava.

Susitikime Vankuveryje nedalyvaus Kinijos ir Rusijos atstovai - jie nėra kviečiami. Visgi, JAV tikina, kad Kinija glaudžiai bendradarbiauja su JAV Šiaurės Korėjos klausimais. Visų šalių tikslas - neleisti Šiaurės Korėjai kurti ir išlaikyti masinio naikinimo ginklų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(33)
(4)
(29)

Komentarai (10)