Kas nutiktų, jei ant Vilniaus būtų numesta 300 kilotonų atominė bomba?  (7)

196 382 žuvusių ir 155 439 sužeistų. Beveik dviejų kilometrų skersmens ugnies kamuolys, 14,4 kvadratinių kilometrų spinduliu pasklidusi radiacija, beveik 30 km atstumu į visas puses nugriaudėjusi smūgio jėga ir 125 kilometrų spinduliu pasklidusi karščio banga.


Tokius skaičiavimus pateikia projektas „Outrider“, leidžiantis sumodeliuoti branduolinio sprogimo panaudojimo pasekmes bet kuriame planetos taške.

Žinoma, čia scenarijus, jei tai būtų 300 kilotonų „W-87“ bomba, kuri šiuo metu yra JAV ginkluotėje, ir jei ji sprogtų ant žemės paviršiaus. Jei pasikartotų Hirošimos scenarijus, t. y. būtų numesta 15 kilotonų „Mažylis“, ir jis detonuotų ore, mirčių būtų apie 60 000, o sužeistų – 150 000.

Ugnies kamuolio skersmuo siektų vos 100 metrų, radiacija pasklistų mažiau nei per 4 km, o smūginė ir karščio banga pasklistų 10 kvadratinių kilometrų teritorijoje.

Jei 300 kilotonų „W-87“ detonuotų virš Vilniaus centro, tiesioginės žalos išvengtų Santariškės ir Visoriai, Turniškės, Dvarčionys, Naujoji Vilnia, Nemėžis, Salininkai, Žemieji Paneriai, Gariūnai, Salotė ir Pašilaičiai – bet jei tai būtų didžiausia istorijoje 50 000 kilotonų „Caro bomba“, karščio banga viską išdegintų nuo Kaišiadorių iki Astravytės jau Baltarusijoje ir nuo Giedraičių iki Šalčininkų.

Projektas „Outrider“ leidžia susipažinti su branduolinių ginklų istorija, šiuolaikine branduoline ginkluote ir jos keliamomis grėsmėmis.

Įrankį, leidžiantį sumodeliuoti branduolinio ginklo panaudojimo pasekmes pasirinktoje teritorijoje, galima pasiekti čia.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(13)
(11)
(2)

Komentarai (7)