Kam reikalingas belaidis HDMI laidas? Šis mažytis prietaisas akimirksniu sujungia išmaniuosius įrenginius su televizoriais ir projektoriais (Apžvalga)  (3)

Pasaulis stengiasi atsisakyti laidų. Taip daroma dėl patogumo. Laidai apsunkina gyvenimą ir sulėtina darbą biuruose. „Airtame“ yra nedidelis įrenginys, kuris padeda atsisakyti laidų ir sutaupyti laiko. Apie šio įrenginio privalumus ir trūkumus skaitykite mūsų apžvalgoje.

​Kas yra „Airtame“?

„Airtame“ – tai įrenginys, suteikiantis belaidę sąsają tarp išmaniųjų įrenginių ir televizoriaus ar projektoriaus. Nors toks apibūdinimas yra kiek primityvokas, „Airtame“ iš esmės yra belaidis HDMI laidas, kad ir kaip keistai šis oksimoronas skambėtų. Kam jums toks įrenginys? Atsakymas dar paprastesnis už klausimą – jums jo reikia, jeigu jūs esate verslo įmonės, mokyklos, ar valstybinės institucijos. „Airtame“ yra skirtas įvairioms organizacijos, kuriose dažnai vyksta prezentacijos – mokykloms, valstybinėms institucijoms, verslo įmonėms ir taip toliau.

Įsivaizduokite pasitarimą kokioje nors didelėje įmonėje. Pranešėjai vienas po kito eina į konferencijų salės priekį, prijungia savo kompiuterius prie televizoriaus ir kalba rodydami skaidres, nuotraukas, vaizdo įrašus ir interneto puslapius. Tokioje situacijoje praverčia HDMI kabelis, tačiau žmonės užtruktų, kol kaskart prisijungtų prie televizoriaus. HDMI kabelis turi ir kitą trūkumą – jis vienu metu lengvai leidžia sujungti tik du įrenginius – kompiuterį su televizoriumi.

„Airtame“ prisijungia prie „Wi-FI“ tinklo ir visi jame esantys įrenginiai gali prisijungti prie šio prietaiso. Kitaip tariant, pasitarimo metu pranešėjai tiesiog nuspaustų mygtuką savo kompiuterio, telefono ar planšetės ekrane ir vaizdas iš karto taptų matomas visiems be jokių laidų, „Bluetooth“ ar kitų nustatymų – pakanka būti prisijungus prie biuro interneto tinklo.

Kas yra „Airtame“?

„Airtame“ ypač praverčia mokyklose. Mokytojai gali laisvai prisijungti prie projektorių ir televizorių, nesiterliodami su laidais ar kitokiomis sąsajomis. Prie „Airtame“ su mokytojo leidimu galėtų prisijungti ir mokiniai ir taip rodyti savo prezentacijas bei pristatyti namų darbus.

„Airtame“ buvo sukurtas 2014 metais sutelktinio finansavimo pagalba. Dabar centrinė kompanijos būstinė yra įsikūrusi Kopenhagoje, dar vienas biuras yra Niujorke. O klientai – visame pasaulyje, nes per pakankamai trumpą laiką parduota daugiau nei 80 tūkstančių prietaisų.

„Airtame“ prijungimas

Kai į rankas patenka verslui skirtas prietaisas, nejučia užklumpa nuojauta, kad jam reikalingas IT specialisto dėmesys. Tačiau „Airtame“ yra stebėtinai lengvai prieinamas įrenginys. Jis atkeliauja nedidelėje pakuotėje, kurioje yra ne tik pats prietaisas ir jo USB laidas, bet ir trys skirtingi kištukinio lizdo adapteriai – europietiškas, Jungtinės Karalystės ir JAV. Nepriklausomai nuo to, į kurį pasaulio kraštą „Airtame“ įrenginys keliauja, siunčiami visi trys adapteriai.

Vos įsigiję prietaisą gausite ir prijungimo instrukciją. Tačiau viskas yra netikėtai paprasta ir instrukcijos iš esmės net nereikia. Juolab, kai „Airtame“ specialistai yra visada pasiruošę padėti – ši kompanija pagrįstai didžiuojasi savo klientų aptarnavimu.

Visų pirma, į kompiuterį reikia parsisiųsti programą, o „Airtame“ prietaisą prijungti prie televizoriaus. Pats įrenginys įstatomas į HDMI lizdą, tačiau energijos jis gauna per USB laidą, kurį galima prijungti prie televizoriaus USB jungties ar per pridėtą adapterį į kištukinį lizdą.

Vėliau pagal programos instrukcijas reikia kompiuteriu trumpam prisijungti prie „Airtame“ skleidžiamo „Wi-Fi“ signalo. Tai leis sukonfigūruoti įrenginį ir jį prijungti prie vietinio „Wi-Fi“ tinklo. Vėliau kompiuterį vėl galima sugrąžinti prie įprasto bevielio interneto ryšio. Ir viskas – galite naudotis „Airtame“ paslaugomis bet kuriuo metu, kai tik esate prisijungę prie to paties „Wi-Fi“ tinklo.

„Airtame“ prijungimui ir nustatymui reikalinga pagrindinė programos versija, kuriai reikia administratoriaus teisių. Tačiau egzistuoja ir programa veikianti svečio teisėmis, kuri taip pat leidžia naudotis visomis „Airtame“ funkcijomis.

 

Prisijungti mobiliąja programėle taip pat nesunku. Tiesiog į įrenginio paieškos langą pradėkite įvesti televizoriaus ekrane matomą IP adresą ir programėlė greitai prisijungs prie „Airtame“. Arba tiesiog susiraskite „Airtame“ telefono ar planšetės „Wi-Fi“ nustatymuose.

„Airtame“ veikimas

Pradėti transliuoti vaizdą per „Airtame“ yra labai paprasta. Tiesiog programoje reikia pasirinkti „Airtame“ įrenginį ir nuspausti mygtuką „Start“ – viskas, nuo šio momento jūsų kompiuterio ekranas yra matomas visiems susitikimo dalyviams. Viskas, kas bus jūsų kompiuterio ekrane, bus transliuojama per televizorių ar projektorių. Tuo pačiu būdu perduodamas ir garsas, nors jį galima ir išjungti.

Jei rodysite kokį nors vaizdo įrašą su garsu, įrenginiui reikės vienos sekundės, kad vaizdą ir garsą susinchronizuotų. „Airtame“ nesuprastina nei vaizdo įrašo, nei garso takelio kokybės. Šiuo požiūriu, „Airtame“ veikia lygiai taip pat efektyviai kaip ir įprastas HDMI laidas. Jei įjungsite garsą, jis bus grojamas tik per televizoriaus audio sistemą – kompiuterio garsiakalbiai liks tylūs.

Atsijungus, „Airtame“ ekrane gali rodyti kokį nors paveikslėlį su žinute, nuotrauką ar interneto puslapį. Šis vaizdas bus matomas nuolat, kai niekas nieko netransliuos. Taip pasitarimų kambario ekranas gali būti papuoštas pozityvia žinute, kompanijos logotipu ar interneto svetaine. Tik vaizdo įrašai kaip foto paveikslėlis netinka.

Vienu metu galima prisijungti prie kelių „Airtame“ prietaisų. Tai pravers rengiant didelius renginius, kuriuose bus ne vienas ekranas. Kiti vartotojai negali prisijungti prie jūsų naudojamo „Airtame“, net jei turi tokią prieigą – jūs pirmiausia turėsite sustabdyti transliaciją, kad jie tokią galimybę įgautų.

Prie „Airtame“ įrenginio gali prisijungti visi kompiuteriai, nepriklausomai nuo to, kokią operacinę sistemą jie naudoja. Tai – didžiulis privalumas, nes žmonės naudoja skirtingus kompiuterius. Jei po jūsų pristatymą ves žmogus su „Macbook“, „Airtame“ tai problemų nesukels.

Kaip minėta, „Airtame“ gali būti prijungtas prie projektoriaus. Kai kurie senesni projektoriai neturi HDMI jungties, tačiau šią problemą gali išspręsti paprastas DVI/VGA-HDMI adapteris. Tokiu būdu „Airtame“ gali būti prijungtas ir prie senesnio televizoriaus. Tai yra išties lankstus prietaisas – naujausias išmanus televizorius jam tikrai nėra būtinas.

Prie „Airtame“ prisijungti galima iš bet kurio taško, kuriame veikia tas pats „Wi-Fi“ tinklas – nebūtina būti arti įrenginio. Viskas veikia akimirksniu ir labai gerai. Tikriausiai trūkumu galima laikyti tik mobiliąją programėlę. Ji leidžia transliuoti tik nuotraukas ir kai kuriuos dokumentus – jokių vaizdo įrašų ar interneto puslapių. Nuotraukas galima priartinti slankioti po ekraną, todėl tai tikrai yra naudinga funkcija. Tačiau norėtųsi, kad bent vaizdo įrašus būtų galima transliuoti.

Programėlė taip pat nesurado tų nuotraukų, kurios buvo išsaugotos atminties kortelėje. Tai – didelė problema, nes būtent ten saugoma didžioji nuotraukų dalis. Tačiau „Airtame“ ir toliau tobulina programėlę ir ateityje ji turėtų veikti geriau.

„Airtame“ nereikalauja jokios priežiūros. Tačiau dagelis organizacijų įsigyja kelis prietaisus. Tam, kad jie visi būtų efektyviai prižiūrimi, siūloma „Airtame Cloud“ debesijos programa.

Kam reikalingas „Airtame Cloud“?

„Airtame Cloud“ yra senas geras debesis, sukurtas patogiam IT profesionalų darbui. Jis leidžia iš bet kurio pasaulio taško stebėti skirtingų „Airtame“ prietaisų veikimą. „Airtame Cloud“ IT priežiūrą atliekantis specialistams mato visų kompanijos „Airtame“ būsenas – jis žinos, kada kuris įrenginys yra įjungtas, išjungtas ar naudojamas transliacijai. Ši paslauga leidžia stebėti „Airtame“ įrenginių ryšio kokybę, pastebėti, jei kuris nors iš įrenginių veikia netinkamai.

„Airtame Cloud“ taip pat leidžia matyti atskirų įrenginių IP adresus, juos grupuoti ir keisti kelių įrenginių nustatymus vienu metu. Pasikartosime – iš bet kurio pasaulio krašto. Tai reiškia, kad vienas žmogus gali prižiūrėti visus įmonės „Airtame“, net jei keletas jų yra vienoje, kiti – kitoje, o pats IT specialistas – trečioje valstybėje.

Išvados

„Airtame“ yra labai naudingas įrankis verslui ir kitoms organizacijoms. Lengvas nustatymas, greitas prijungimas ir patogus valdymas yra esminiai „Airtame“ privalumai. Puiku ir tai, kad vienu metu galima prijungti kelis prietaisus. Žavi ir kompanijos dėmesys klientams. Rengiami demonstraciniai skambučiai, dar prieš gaudamas prietaisą klientas gauna nemažai informacijos. Pagalbos galima prašyti ir tiesiog „Airtame“ programoje, o puikus klientų aptarnavimas minimas daugelyje „Airtame“ prietaiso apžvalgų.

Trūkumus net sunku išskirti. Mobili programėlė galėtų būti geresnė. Šiuo metu „Google Play“ parduotuvėje ji vertinama 3,2 žvaigždutėmis iš penkių. „Airtame“ įrenginys ir kainuoja tiek, kiek ir turi kainuoti verslui skirta įranga – vienas prietaisas kainuoja 299 eurus. Perkant 3-9 „Airtame“  prietaisus kaina nukrenta iki 269 eurų, o 10 ar daugiau – iki 249 eurų. Už šią sumą gaunamas aukščiausio lygio klientų aptarnavimas, Europoje sukurtas ir pagamintas kokybiškas prietaisas ir prieiga prie debesies.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(17)
(17)
(0)

Komentarai (3)