Buvęs „Tesla“ darbuotojas pažėrė šokiruojančių kaltinimų – „kompanija užsiiminėja šnipinėjimu, vagystėmis ir narkotikų prekyba“  ()

Dar vienas buvęs „Tesla“ kompanijos darbuotojas siekia gauti informatoriaus statusą ir nusisamdė advokatą Stuart‘ą Meissner‘į. Tai tas pats advokatas, kuris jau atstovauja Martin‘ui Tripp‘ui, kuris taip pat apskundė „Tesla“ kompaniją. Tik šįkart naujieji kaltinimai skamba žymiai grėsmingiau – „Tesla“ kompanija kaltinama prekyba narkotikais ir didelės apimties vagystėmis.

Karl‘as Hansen‘as, buvęs „Tesla“ apsaugos darbuotojas ir dirbęs „Gigafactory“ gamykloje, išplatino pranešimą, kuriame „Tesla“ kompanija kaltinama „nešvariais darbeliais“.

Kaip praneša jo advokatas Stuart‘as Meissner‘is, šis Karl‘o skundas buvo nusiųstas JAV vertybinių popierių ir biržos komisijai (SEC), kuri yra nepriklausoma federalinės vyriausybės agentūra ir atsakinga už investuotojų apsaugą, teisingą ir tvarkingą vertybinių popierių rinkų veikimą.

Taip pat pagrindiniai skundo punktai buvo išplatinti ir žiniasklaidos atstovams. Štai kas rašoma Karl‘o skunde:

  • Akcininkams nebuvo atskleista informacija, kad 2018 metų pirmojoje pusėje iš „Gigafactory“ gamyklos buvo pavogta vario bei kitų žaliavų už 37 mln. JAV dolerių;
  • Vyksta darbuotojų šnipinėjimas, ypač įsilaužinėjama į darbuotojų kompiuterius bei telefonus ir pasiklausoma telefoninių pokalbių;
  • Neatskleista vietos teisėsaugos institucijoms ir JAV narkotikų kontrolės agentūrai informacija apie tai, kad „Gigafactory“ gamyklos darbuotojai galėjo būti įsitraukę į prekybą narkotikais;
  • Keršijimas Karl‘ui Hansen‘ui už tokio pobūdžio klausimų kėlimą – liepos viduryje jis buvo apšaudytas.

Hansen‘o manymu, dalis šio skundo informacijos turėjo būti atskleista „Tesla“ investuotojams ir SEC bei kitoms institucijoms. Visgi, kol kas nėra nei vieno įrodymo, kuris pagrįstų Karl‘o kaltinimus arba bent jau vieną iš jų.

„Tesla“ iki šiol išplatino tik tokį pareiškimą dėl šio viešo Karlo‘o skundo:

„Pono Hansen‘o vieši pareiškimai yra vertintini labai rimtai, tačiau dalis jo teiginių yra visiškai neteisingi. Kiti teiginiai negali būti patvirtinti, todėl mes pasiūlėme atlikti papildomus tyrimų veiksmus ir pabandyti patvirtinti informaciją, kurią jis gavo iš anoniminio šaltinio. Mes keletą kartų bandėme bendradarbiauti su ponu Hansen‘u, kad sužinotume daugiau apie tai, ką jis teigia ir kodėl jis padarė tokias išvadas. Tačiau jis atmetė visus šiuos bandymus ir iki šiol atsisako kalbėtis su kompanija. Atrodo keista, kai ponas Hansen‘as teigia, kad jis yra susirūpinęs dėl to kas vyksta kompanijos viduje, tačiau atsisako bendrauti su kompanija bei detaliau diskutuoti apie tą informaciją, kurią jis mano turįs.“

Tad kad ir kiek šiuose Karl‘o Hansen‘o kaltinimuose būtų tiesos ar jos išvis nebūtų, kadangi dar nei viena agentūra ar teisėsaugos institucija nepatvirtino jo teiginių, kompanijai daroma nemenka žala. Vien tokie pareiškimai, o juolab raštiški kaltinimai, veikia „Tesla“ kompanijos akcijų vertę į neigiamą pusę.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(15)
(15)
(0)

Komentarai ()

Susijusios žymos: