„DxOMark“ ekspertai pagaliau įvertino „Huawei Mate 20 Pro“ kamerą: 3 mėnesiai keistos tylos - realybė tiesiog neatitiko kinų pagyrų?  (1)

Po „Huawei Mate 20 Pro“ pristatymo kompanija paskelbė, kad neviešins galutinio „DxOMark“ ekspertų įvertinimo. Pirmiausia dėl to, kad gamintojas yra įsitikinęs, jog trigubas galinis fotoaparatas yra geriausias rinkoje. Antra, kinai „kuklinosi“ teigdami, jog nenori žeminti konkurentų, kurių telefonų sugebėjimai kurti nuotraukas nublanks dėl „Mate 20 Pro“ fotoaparato potencialo. Tačiau praėjo trys mėnesiai, ir „Huawei“ flagmanas vis dėlto atsidūrė DxOMark ekspertų rankose ir buvo įvertintas. Pagaliau pranešė apie savo darbą ir pasidalino įspūdžiais apie „Mate 20 Pro“ nuotraukų ir vaizdo galimybes. Keistai atrodo toks ilgas delsimas, o testo rezultatai perša išvadą apie to priežastis: realybė neatitiko kinų pagyrų.

Naujasis „Huawei“ flagmanas iš ekspertų gavo vidutinį 109 balų skaičių. To pakako tapti reitingo lyderiu, tačiau išmanusis telefonas neaplenkė „Huawei P20 Pro“ ir pademonstravo tą patį rezultatą. Tiesa, jei sutelksime dėmesį tik į skaičius, tai pastebėsime, kad lyderystė yra „pritempta už ausų“.

Naujiena gavo 114 taškų už savo nuotraukų galimybes ir 97 taškus už filmavimą. Tuo tarpu „Huawei P20 Pro“ surinko analogišką foto taškų skaičių, tačiau vaizdo įraše jis nusipelnė 98.

Vis dėlto „Mate 20 Pro“ atsidūrė „DxOMark“ reitingo viršuje. Kas galėtų paneigti, kad tokia keista reitingavimo logika ir ilgas nenoras skelbti rezultatus nebuvo įtakoti kokių nors jėgų ir nelengvų derybų su jomis?

Priminsime, kad pagrindinė flagmano kamera gavo tris modulius: pagrindinį 40 megapikselių (1/1.7, f/1,8, 27 mm) + 20 MPx super plataus kampo (f/2.2, 16 mm) + 8 MPx teleobjektyvą (f/.2, 80 mm, OIS).

Fotoaparatas suteikia tikslų spalvų atkūrimą ir teisingą baltos spalvos balansą, platų dinaminį diapazoną ir tinkamą tikslinę ekspoziciją, vidutinį triukšmo lygį net ir fotografuojant prasto apšvietimo sąlygomis.

Ekspertai taip pat akcentavo puikius priartinimo ir protingo automatinio fokusavimo rezultatus. Tačiau nebuvo apsieita be trūkumų. Tarp pastarųjų paminėtas automatinio fokusavimo ir blykstės veikimo neatitikimas, o portreto režimu fotoaparatas praranda smulkias detales ant veido.

„Huawei Mate 20 Pro“ vaizdo įrašų galimybių analizė leido pastebėti greitą ir sklandų automatinio fokusavimo veikimą, veiksmingą stabilizavimą, tikslų spalvų atkūrimą, minimalų triukšmą ryškioje šviesoje, tikslią baltos spalvos pusiausvyrą ir gerą prisitaikymą keičiantis aplinkos šviesos sąlygoms. „DxOMark“ ekspertams nepatiko, kaip kamera drebėjo įrašant vaikščiojant, vibracijų buvimas ir detalizacijos kritimas.

Aut. teisės: TOPCOM
TOPCOM

(17)
(20)
(-3)

Komentarai (1)