„Tesla“ peržengė 100 mlrd. ribą ir taip aplenkė „Volkswagen“: jei taip ir toliau – Elonas taps pasakiškai turtingas  (21)

Šie metai „Tesla“ kompanijai prasidėjo taip įspūdingai, kad rinkos tiesiog ošia. Pirmiausiai elektromobilių gamintojas aplenkė „Ford“, pagerino JAV visų laikų rekordą ir taip tapo vertingiausia automobilių kompanija. O pasiekus 100 mlrd. JAV dolerių ribą – užnugaryje liko ir „Volkswagen“. Jei taip ir toliau – Elonas Muskas taps ženkliai turtingesniu. Tačiau norint tai pasiekti, dabar jo laukia ne ką mažiau darbo.

Vos tik „Tesla“ tapo vertingiausia automobilių kompanija JAV, jau po kelių dienų buvo pasiektas ir naujas rekordas.

„Tesla“ vertė peržengė 100 mlrd. dolerių ribą ir taip buvo aplenkta „Volkswagen“ bei sumažintas atsilikimas iki pirmoje vietoje pasaulyje esančios „Toyota Motor“. Pastarosios vertė yra apie 230 mlrd. dolerių.

Ir reikia pripažinti, kad „Tesla“ akcijų augimo buvo galima tikėtis. Rekordinės automobilių gamybos apimtys – per 2019-uosius buvo parduota 367 500 elektromobilių arba 50 proc. daugiau nei 2018 metais – anksčiau laiko Kinijoje užbaigta „Gigafactory 3“ gamykla, „Gigafactory 4“ darbų pradžia Vokietijoje ir daugybė kitų pozityvių ženklų, rodančių, jog kompanija teisingame kelyje.

Dabartine „Tesla“ situacija turėtų ypatingai džiaugtis kompanijos generalinis direktorius Elonas Muskas. Jis gali ne tik girtis, kad pavyko pasiekti tokį įspūdingą rezultatą, bet ir galimybe gerokai papildyti asmeninę kišenę.

Dar 2018-aisiais „Tesla“ akcininkai pritarė milijardų dolerių vertės ir dešimties metų trukmės planui, pagal kurį numatyta, kad Elonui Muskui bus sumokėta už darbą tik tuo atveju, jeigu kompanijos akcijų vertė smarkiai išaugs.

Tad kai „Tesla“ rinkos vertė pasiekė 100 mlrd. JAV dolerių ribą, Muskui atsirado galimybė nusipirkti 1,69 mln. kompanijos akcijų už 350,02 JAV dolerius ir, kaip teigia „Associated Press“, Elonui tai šiuo metu atneštų virš 370 mln. pelno.

Tačiau „Tesla“ vertė privalo dar šešis mėnesius išlikti 100 mlrd. vertės arba toliau augti, kad Elonas galėtų padaryti tokį veiksmą.

Šiuo metu Elonas valdo maždaug penktadalį „Tesla“ akcijų ir jis jų galėtų gauti dar daugiau, jei kompanijos vertė ir toliau augtų 50 mlrd. dolerių žingsniais, pažymi „Associated Press“.

Pagal akcininkų patvirtintą planą, Elonui daugiau akcijų būtų suteikta per 12 etapų, ir jei per ateinantį dešimtmetį „Tesla“ vertė pasieks 650 mlrd. dolerių, Muskas gaus kompanijos akcijų, vertų 50 mlrd. JAV dolerių.

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas

(57)
(6)
(51)

Komentarai (21)