IT milžinė „Opera“ ketina investuoti ir įsigyti lietuvišką „Fjord Banką“  ()

Daugiau kaip 360 mln. vartotojų turinti „Opera Limited“ (Nasdaq: OPRA) („Opera") yra viena iš populiariausių pasaulyje naršyklių, teikiančių turinio kūrimo, informacinių skelbimų ir finansinių technologijų paslaugas. Centrinėje buveinėje Osle (Norvegijoje) įsikūrusi bendrovė šiandien viešai pranešė apie ketinimą įsigyti „Fjord Banką“ ir kreipsis leidimo į priežiūros institucijas. Šis įsigijimas įgalins „Operą“ toliau suaktyvinti veiklą finansinių technologijų srityje Europoje, pristatant inovatyvias paslaugas, tobulinančias gyventojų asmeninių finansų tvarkymą.

„Operos“ klientų bazė nuolat auga ir šiuo metu Europoje siekia 50 mln. aktyvių vartotojų per mėnesį, todėl jau dabar „Opera“ patenka tarp populiariausių technologinių kompanijų Europoje. Šių metų sausį „Opera“ investavo į finansines technologijas ir įsigijo Estijos „fintech“ įmonę „PocoSys“. Šios įmonės teikiamų paslaugų pagrindu „Opera“ sukūrė unikalias gyventojų skaitmenines pinigines ir mokėjimų technologijas. Ruošdamasi jau netrukus pristatyti šias paslaugas Europos rinkoje, dabar „Opera“ testuoja naująsias „Pocopay“ mokėjimų kortelės ir plėtinio versijas.

Įsigydama „Fjord Banką“, kuris Lietuvoje ką tik pradėjo teikti vartojimo paskolas ir priimti indėlius išskirtinai internetu, „Opera“ taps specializuoto banko licenciją turinčios bendrovės savininkė.

„Inovatyvius naršyklės sprendimus ir plėtinius „Opera“ kuria jau 25 metus. Mūsų sukurta naršykle milijonai gyventojų naudojasi savo asmeniniu pasirinkimu, suteikdami pirmenybę „Operai“, o ne iš anksto įrenginiuose  įdiegtoms naršyklėms, – sako Kristianas Kolondra (Krystian Kolondra), „Operos“ eksperimentinių vaizdo platformų (EVP) srities vadovas. – Žvelgdami į „fintech“ galimybes Europoje, matome būtinybę įsitraukti didesniam skaičiui ir stambesnių paslaugų teikėjų, kurie sukurtų išmanesnius ir labiau įgalinančius sprendimus gyventojų asmeniniams finansams valdyti.“

„Laukiame įsiliejimo į „Operos“ šeimą ir galimybės prisidėti prie šios bendrovės planų kurti vis daugiau unikalių sprendimų, – sako Veiko Kandla, „Fjord Banko“ generalinis direktorius. – Taip pat džiaugiamės, kad teikti vartojimo paskolas ir priimti indėlius šią vasarą pradedame jau su „Operos“ palaikymu.“

Dėl akcijų pardavimo „Opera“ ir „Fjord Bankas“ susitarė šių metų gegužės 29 d., pasirašydami investicijų ir akcijų pirkimo sutartį. Jos pagrindu 2020 m. liepos 3 d. „Opera“ įsigijo 9,9 proc. specializuoto banko akcijų, o likusį 90,1 proc. akcijų paketą nupirks, kai bus gauti priežiūros institucijų leidimai.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(9)
(3)
(6)

Komentarai ()