Kaip Sovietų Rusija ir Lenkija pasidalino Rytų Europą – į dviejų imperines ambicijas turinčių galių verpetą pateko ir jauna Lietuvos valstybė: padariniai matomi ir šiandien (Foto, Video)

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Fikcija 2021-08-11 17:55
Kada lenkai atsiprasys uz Vilniaus krasto okupacija ir ten gyvenusiu lietuviu persekiojima?
vytautas50 2021-08-11 21:36
Susidarius tinkamoms istorinėms galimybėms Lenkija be skrupulų atsiims Vilnių o Vokiečiai Klaipėdą kaip 1939. Šiaip lenkai nori ir dalies Baltarusijos bei Ukrainos. Bet patys turi problemų su Vokietija nes Stalinas jiems padovanojo bent trečdalį Vokietijos teritorijų. Visumoje valstybių sienos kito, kinta ir kis. Tokia istorinė praktika. Vieni silpsta praranda, kiti stiprėja užgrobia. Nieko naujo.
Benediktas 2021-08-11 22:17
Dėl to yra kariniai alijansai, kad atgrasyti nuo to. Teritorijos mažėja tik tų valstybių, kurios nera NATO. Kol kas nera atsvaros NATO, bet ateityje gali buti Kinija, tada gali mazeti ir NATO valstybiu teritorijos. Nes dar yra saliu, kuriom pakariaut yra zjbs. Rusijoje teisines ir ekoniminės problemos. Kinijoja, jei keicia zmoniu tikejima, tai irgi ne kazka, bando per jega sulipdyt sali.
vytautas50 2021-08-11 23:34
Visos imperijos atsiranda, auga ir išnyksta. NATO taip pat ne amžinas. Pagal vystymosi ciklus JAV klestėjimas eina į pabaigą. JAV bus silpna neliks ir NATO. Istorijos tėkmėje tai tik labai laikinas darinys. Nėra nieko amžino. Na o kai neliks NATO įvyks eilinis teritorijų perdalinimas. Kur mes atsidursim neaišku. Suprantama užkariaus koks nors didesnis darinys. Savarankiškai reikštis esam maži. Be to Graikijos Turkijos teritorijų konfliktas NATO viduje. Niekas nuo to nėra apsaugotas. Maža to visokios mažos šalys kritiškose situacijose būna mainų objektas tarp didžiųjų. Aš aišku už tai kad padėtis išsilaikytų stabili. Visokių perestrokų man daugiau nei pakankamai.
Benediktas 2021-08-11 23:49
Tikiuos Rusija subirs į federacijas, Lukoshenkos rėžimą pakeis demokratija ir 200m nereiks Lietuvai kariaut, o per tą laiką Kinija irgi evoliucionuos, kaip ir Rusijos likučiai. Būtų super. Erdoga nuvers revoliucijos metu, kai ekonomikai bus krachas. Nepamenu, kad prie diktatoriu zmones butų laimingi ir ekonomika klestetu. Galu gale viskas daeina iki absurdo.
vytautas50 2021-08-12 00:26
Na į situaciją žiūriu kiek skeptiškiau. Pasižiūri į PAR kur valdo tamsaus gymio žmonės o baltieji savanoriškai pasistatė sau koncentracijos stovyklas su mūrinėmis sienomis, spygliuota viela ir dar elektra tai JAV perspektyvos kažkokios tokios nes baltieji tampa mažuma ir tiesiog turės bėgti iš JAV. Visokie BLM, Juodųjų panterų, latynosai pabėgėliai ir masė kitokių įdomių dalykų veda prie Brazilijos lygio. Tiesiog šalį užima tokio lygio žmonės. Atitinkamas ir rezultatas. Įtariu kad pesimistinis rezultatas. Kinija turi problemų kurių plika akimi nesimato. Realiai ten yra dvi partijos komunistai ir komjaunuoliai. Komunistai už visišką nacionalinę nepriklausomą Kiniją , komjaunuoliai už draugystę su JAV ir bendrai visiškai kapitalistinę sistemą. Vyksta labai arši kova. Kas laimės neaišku. Šiam momentui laimi komunistai. Rusija tokia įdomi ir neprognozuojama šalis. Pagal vakarų istorijos ekspertų modelius ji jau seniai turėtų neegzistuoti. Bet ji egzistuoja. Šiam momentui ji susitraukusi iki tokių optimalių matmenų. Nereikia išlaikyti pašalinių teritorijų. Tai kaip ir pliusas. Bet mažas gyventojų kiekis riboja ekonomines vystymosi galimybes. Padaryti kokį šuolį kaip ir neįmanoma. Net tie patys kinai susirūpino kad jiems reikia daugiau gyventojų kad turėti geresnes ekonomines plėtros galimybes. Ką jau kalbėti apie Rusiją. Karinio konflikto atvejai. Jei JAV nesustabdys Kinijos tai JAV taps tik tolima niekam neįdomi sala. Kariauti reikia tol kol dar turi jėgų. Bet nugalėti Kinijos sausumoje jos teritorijoje jau neįmanoma. Vienintelis kelias ir išsigelbėjimas Kiniją sugriauti iš vidaus. Kariauti su Rusija sudėtinga dėl jos branduolinio arsenalo. Jokio paprasto karto ji nesiruošia kariauti nes tiesiog neturi tam resursų. Nors viena raketa skrenda link Rusijos ir branduolinis karas. Mūsų investavimas į ginkluotę beprasmiškas. Reikia bunkerių nuo branduolinio karo o ne ginklų. Bet generolai kariauja praeitą karą. Nors mūsų atveju sunaikinimo procesas užtruks vos kelias minutes. Niekas niekur nespės pabėgti. Toks bendras vaizdas. Ir man tokios perspektyvos visiškai nepatinka.
Benediktas 2021-08-12 11:27
Branduolinio karo atveju taip, mūsų ginkluotė nepadės. Paprasto karo atveju, NATO šalių ginkluotės sumuojasi, mes nesame vieni, atskiri. Kad pradėt branduolinį karą, prieš branduolinę valstybę, arba mažą valstybėlę reikia būt be proto. Ir vieno žmogaus be proto neužtenka, reikia dar kelių kvailių generolų - dažnaiusiai tokie būna pas diktatorius, nes bijo jam priešintis.
vytautas50 2021-08-12 11:58
Paprasto karo nebus nes Rusija neturi tam resursų bei neturi čia jokių ekonominių interesų nes visi ekonominiai ryšiai nutraukti. Užimti teritoriją ir po to ją išlaikyti jokios logikos. Net JAV jau neleidžia sau tokios prabangos. Branduolinis karas gali kilti bet kurią akimirką vien dėl techninės klaidos arba psichiškai nesveikas kareivis paleis raketą į Rusiją kas taip pat įmanoma. Netyčia pasileidžia kokia raketa ir skrenda Rusijos linkme. To visiškai pakanka prasidėti branduoliniam karai nes tokia Rusijos doktrina. Jie nesiaiškins kuo ir kaip užtaisyta ta raketa bei bei kur skrenda nes tam nėra laiko. Tik momentinis atsakomas smūgis visu branduoliniu arsenalu. JAV doktrina užpulti Rusiją paleidžia apie 20000 raketų vienu metu kurios yra šalia Rusijos sienų NATO šalyse. Bet visumoje yra įdomi situacija. Jei JAV kariauja su Rusija ji nusilpsta ir pralaimi Kinijai. Jei JAV kariauja su Kinija tai ji nusilpsta ir pralaimi Rusijai. Kinija su Rusija net trumpuoju laikotarpiu nesvarsto kariauti nes tai jos energetinis garantas karo su JAV atveju. Visumoje ši įdomi padėtis ir suinteresuotos pusės ją supranta garantuoja taiką pasaulyje. Bet laikas veikia JAV ne naudai nes Kinija stiprėja. Reikia apsispręsti. Yra įdomus momentas dėl koridoriaus į Kaliningradą. Kol jis veikia ir neblokuojamas problemos nėra. Bet sklando mintys blokuoti. Va čia Rusija gali sužaisti paprastą karą. Bet vėl jei nato iš tikro sureaguos branduolinis karas neišvengiamas. Jei nato negins Lietuvos branduolinio karo nebus. Bet ir Lietuvos nebus. Klausimas ar vakarai vardan Lietuvos rizikuos branduoliniu karu sau ant galvos. Ir aš spėju kad tokioje situacijoje NATO negins Lietuvos.
Benediktas 2021-08-12 12:27
Iš kur tu išraukei, kad jei reikia kariaut su Rusijos kariuome, tai reikia būtinai branduolines bombas paleist ir sutriuskint visa šalį? Išstumi kariuomenę iš NATO teritorijos ir viskas ir kali sankcijas, SWIFT, dar kazkokias. Nemanau, kad visi ekonominiai įrankiai jau panaudoti. Nemanau, kad Putinas būtų toks kvailas ir atomines bombas pradėtų leidinėt. Nebent sirgs nepagydoma liga ir bus paskutinės dienos ir norės įsiamžint, kaip pats didžiausias niekadėjas. Kam jam del tokios naudos aukot visą šalį, save? Jis gali toje Rusijoje su Rosgvardija ir palankia kariuomene gyvent ir gyvent.
vytautas50 2021-08-12 12:38
JAV doktrina vienu metu paleisti apie 20000 įvairių tipų raketų į Rusijos teritoriją į įvairius taikinius taip juos sunaikinant o po to saugiai kariuomenės dėka ją užimant. Pradžiai sunaikini viską ką reikia po to užimi. Paprasta ir aišku. Jokia gynybos sistema negali apsaugoti nuo tokio smūgio. Lieka tik kuo skubiau leisti viską ką turi į priešingą pusę. Tai tiesiog sekundžių reikalas ir nėra kada galvoti. Bet koks nato kariuomenės įsiveržimas į Rusijos teritoriją iššaukia tą patį efektą nes Rusija neturi tiek resursų kad kariauti su NATO Karine prasme NATO - Rusija 10:1. Rezultatas kaip ir aiškus.
Benediktas 2021-08-12 12:42
Na čia tavo nuomonė. Aš nemanau, kad čia tas realiausias varintas, kurį NATO pasiruošę vykdyt, jei rusai žengs į Lietuvą
vytautas50 2021-08-12 12:46
Čia tik laikas "patikslins" kaip viskas bus realybėje. Techniškai situacija kaip ir aiški. Bet visuomet yra žmogiškasis faktorius. Gal kažkam suvirpės ranka. Nors lietuviai kai dar buvo tikri lietuviai kad nepatekti į nelaisvę save ir savo šeimą sudegindavo. Manu tai labai garbina ir prasminga. Nors išlikimą užtikrina bailiai.
Benediktas 2021-08-12 12:53
Ne save reikia degint, o priešą. Labai gerai, kad esam NATO ir investuojam į kariuomenę. Tik ginklus reiktų leist tiek kareiviam, tiek civiliam namuose turėt. NATO į Rusijos terotoriją tikrai pirma nesiverš. Čia Krempliaus propagandistų pasakėlė, kaip NATO trokšta nuo Rusijos žemių atsikast Ir ji skirta daugiau saviems žmonėms, bei rusiškai kalbandiems perimetro valstybėse.
vytautas50 2021-08-12 13:11
Šiaip Rusijoje aktyvuota vadinama "mirties ranka". Prie Jelcino buvo išjungta. Jei Rusija pirmo smūgio metu sunaikinama ir nelieka jokio vadovavimo tai automatiniu būdu pasileidžia specialios raketos kurios skrenda per Rusijos teritoriją ir aktyvuoja viską kas dar liko. Visumoje Rusiją saugo tik TSRS palikimas. Na ir keletas naujų ginklų. Įdomesnis povandeniniai autonominiai laivai-bombos. Jie sprogsta kažkur JAV pakrantėse sukeldami 0,5 km aukščio bangą. Sprogmuo sukonstruotas taip kad būtų maksimaliai radioaktyvus. Tokiu būdu JAV pakrantės tampa tūkstančiams metų radioaktyvios ir negyvenamos. Šiaip klasiokas 1977 metais prie JAV krantų pagulėjo dugne su povandeniniu laivu 1,5 metų. Technika patobulėjo. Povandeninių laivų giliau nei 0,5 kilometro dėl techninių galimybių neįmanoma aptikti. Kažkaip gan pesimistiškai žiūriu į NATO pagalbos galimybes. Jei vakarai karo su Rusija nenorės tai Lietuvos ir negins. Kitas momentas jei čia yra NATO ginkluotė tai jai ir numatytos iš priešingos pusės naikinimo priemonės. Arčiau esančios naikinamos pirmos. Ir tai vietinių gyventojų saugumą sumažina o ne padidina. Kaip potencialiam lavonui man jokio skirtumo kas laimės. Kitas momentas neutralumas kada raketos pro tave praskrenda. Tuomet saugumas didėja. Todėl suomiai protingai nestoja į NATO nes tai sumažintų jų saugumą. Žmonės pasimokė iš savo klaidų ir nebėga priešais traukinį. Aišku labai gundančia atrodo galimybė užkariauti Rusija kai turi dešimteriopai didesnę persvarą.
Benediktas 2021-08-12 13:18
Baik, Vytautai, tą propogandą. Tu atkartoji žodis į žodį, ką kalba Žirinovskis ir visoki propagandistiniai rusiški youtube kanalai.
vytautas50 2021-08-12 13:26
Nuo to kad į realybę žiūrėsi pro rožinius akinius ji rožinė netaps. Nėra čia jokios propagandos tik esama vieša informacija ir loginės išvados. Kad ji ne tokia kaip norėtųsi ar kaip piešiama vietinės propagandos tai esmės nekeičia. Šiaip kai vokiečiai užpuolė Lenkija Lenkijos propaganda skelbė kad lenkai jau šturmuoja Berlyną. Realybė pasirodė kiek kitokia. Šiaip visos pusės naudoja propagandą tam kad užvaldyti žmonių protus ir nukreipti reikiama linkme. Bet geriausiai gyventi savo galva ir įvertinti potencialius pavojus ne pro rožinius akinius. Pvz gyvenamą vietą rinktis ten kur nėra karinių objektų tiesiog savo saugumo sumetimais. Ir kuo jie toliau tuo geriau. Saugumo sumetimais dideli miestai taip pat blogas variantas. O sostinė ypatingai.
Benediktas 2021-08-12 13:32
Tai bent neplatink kitos pusės.
vytautas50 2021-08-12 13:41
Žinoti visų konflikto pusių strategiją ir tikslus tiesiog trečiosios pusės t.y. mūsų eilinių žmonių išgyvenimo pagrindas nes sava propaganda taip pat neigiama ir klaidinanti. Šiaip aš nepasitikiu niekuo. Ir kritiškoje situacijoje elgsiuosi kaip man atrodys naudinga asmeniškai ir mano šeimos nariams. Jokia valdžia man ne rodiklis. Taip buvo anuomet taip yra ir dabar. Aš ne lojalus kinas. Nors bandos lojalume yra jėga galinti sunaikinti viską.
Benediktas 2021-08-12 13:54
Ką tu čia pasakoji, aš viską jau girdėjęs iš rusiškų propagandonų, nieko naudo nepasakei. Bet aš neperpasakoju jos formumuose. Kokia prasmė? Kokias tu išvadas iš propogandos padarysi? Tu padarei tiesiogines išvadas, kokių jie ir norėjo - patikėjai kiekvienu jų žodžiu.
vytautas50 2021-08-12 14:24
Ar gali atsakyti ar karinis objektas esantis šalia tavo namo tau padidina saugumą ar sumažina karo atveju?