Amerikiečiai nesiruošia mokėti už internetinius dienraščius  (3)

JAV atlikta apklausa atskleidė, kad šalies gyventojai nesiruošia mokėti už galimybę skaityti laikraščius internete.

Ją surengė bendrovė „Harris Interactive“, apklausoje dalyvavo 2136 vyresni nei 18 metų respondentai.

Bendrovės pranešime teigiama, kad, naujausiais duomenimis, popierinius laikraščius arba internetines jų versijas beveik kiekvieną dieną skaito vos 2 iš 5 amerikiečių (43 proc.). Praėjusiais metais JAV dienraščių leidėjai kovojo su mažėjančiomis reklamos pajamomis ir ieškojo būdų, kaip pakeisti verslo pobūdį, kad išlaikytų prarandamus skaitytojus. Situacija rinkoje dažną vertė arba sutelkti pastangas į turinio skelbimą internete, arba visiškai užsidaryti. Kai bebūtų, aišku, kad amerikiečių įprotis kiekvieną dieną pradėti nuo naujo dienraščio numerio traukiasi praeitin.

Tačiau ar popierinius laikraščius gali išgelbėti naujienų ir kito mokamo turinio perkėlimas į internetą? „Harris Interactive“ apklausa atskleidė, kad mokėti už naujienas internete JAV skaitytojai nesirengia.

Vos 23 proc. iš visų apklaustųjų pareiškė ketinantys mokėti už internetinėse dienraščių svetainėse teikiamas paslaugas. Leidėjų neturėtų nudžiuginti ir tikėtinas pajamų iš šių lojaliausių skaitytojų apimtys: 19 proc. jų nurodė, kad už prieigą prie mokamo dienraščių turinio internete galėtų mokėti nuo 1 iki 10 dolerių per mėnesį, 4 proc. – nuo 11 iki 20 dolerių, ir vos 1 proc. – daugiau nei 20 dolerių.

Nelabai guodžia ir tai, kad didžiausia laikraščių skaitytojų auditorija – vyresniojo amžiaus žmonės. Nei popierinių, nei internetinių laikraščių JAV visiškai neskaito apie 10 proc. gyventojų.

Susidūrę su ekonominiais sunkumais, kai kurie didžiausių dienraščių leidėjai, tarp jų ir žiniasklaidos magnatas Rupertas Murdochas, puoselėja viltį apmokestinti savo leidinių turinį internete ir kaltina „Google“ bei kitas interneto paieškos sistemas sudarant galimybes skaitytojams nemokamai naudotis laikraščių turiniu. Tačiau JAV skaitytojų nuotaikos liudija, kad kai kurių laikraščių ir žurnalų bandymas įvesti prenumeratą už savo turinį internete kažin ar duos norimų rezultatų.

Aut. teisės: TV3
TV3

(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)

Susijusios žymos: