Mazda sukūrė 2057 metų automobilio dizainą  (7)

Los Andželo autosalono metu ketvirtą kartą iš eilės įvyko jau beveik tradicinis automobilių dizainerių konkursas Design Los Angeles, kurio metu įvairios kompanijos galėjo nustebinti lankytojus ir žiuri narius pačiomis beprotiškiausiomis fantazijomis. Išskirtinio dėmesio susilaukė Mazda dizainerių projektas, atstovavęs temai „2057 metų robotomobilis“.

Šiai temai Mazda dizaineriai pristatė koncepcinį modelį Mazda Motonari RX. Ši keista transporto priemonė pavadinta legendinio Japonijos kario Mori Motonari vardu. Tai ne tik transporto priemonė – tai beveik visa idėja, kaip galėtų atrodyti praktiškai tobula žmogaus ir technikos sąjunga.

Mazda Motonari RX nėra paprastas automobilis – greičiau jau transformerio kostiumas. Vietoj pedalų, vairo ir kitų valdymo mygtukų sistemoje naudojamas savotiškas skafandras į kurį vairuotojas turi įlipti. Skafandro vidus bus padengtas milijonais aktyvinių daviklių, kurie seks visus žmogaus raumenų įtempimus ir virpesius. Pagal tai galingas kompiuteris priims sprendimą, kokius signalus siųsti į keturi elektros variklius, valdančius ratus. Taigi, mašina turės būti valdoma praktiškai minčių pagalba.

Korpusas pagamintas iš specialių kompozitinių medžiagų, kurių pagrindas – anglies pluošto nanovamzdeliai. Įdomiausia, jog tokia medžiaga leis keisti automobilio išvaizdą, kurią kiekvienas savininkas programuos savarankiškai. Savaime suprantama, visas korpusas padengtas Saulės elementais.

Nors idėja ir pakankamai futuristinė, tačiau neabejotinai jaučiama konstruktorių tendencija mąstyti apie individualių transporto priemonių kūrimą. Ar tai bebūtų važiuoti sugebantys krėslai, ar štai tokie transformerio kostiumai, tačiau tendencijos išlieka tos pačios. Reiktų manyti, jog šiai krypčiai ir priklauso ateitis...

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)

Susijusios žymos: