JAV vyriausybė pristatė greitaeigių traukinių tinklo planus (Video)  (7)

Prancūzija, Japonija, Ispanija ir Vokietija jau turi traukinius, galinčius lėkti 350km/h ir didesniu greičiu. JAV turi vieną "didelio greičio" geležinkelio trasą, jungiančią Vašingtono ir Bostono miestus - joje traukiniai vidutiniškai pasiekia apie 130km/h. Tačiau tai gali netrukus pasikeisti - praėjusį mėnesį šalies administracija pristatė naujo greitaeigių traukinių tinklo planus.

Prezidento Obamos administracijos narys Joe Biden'as pristatė sumanymą nutiesti greitaeigių traukinių linijas, kurios sujungtų didžiausius šalies miestus. Žinoma, tai kainuos pinigų ir truks mažiausiai kelis metus, bet šį kartą JAV rimtai nusiteikusi neatsilikti nuo europiečių ir japonų.

Pirmoji linija nusidrieks Kalifornijoje, ja važiuojantys traukinai turėtų pasiekti 320km/h greitį. Kol kas neaišku, kokios konkrečiai bus projekto finansavimo priemonės. Dabartiniu metu jam jau išskirta 8 milijardai dolerių - atrodo daug, tačiau vien Kalifornijos geležinkelio dalis kainuos apie 40 milijardų.Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)