Izraelyje pastatyta pirmoji hibridinė Saulės jėgainė  (7)

Tradicinės Saulės jėgainės yra puikus atsinaujinančios energijos šaltinis, tačiau veikia tik tol, kol šviečia Saulė. Tai - didelė kliūtis nuo elektros tinklų nutolusiose vietovėse. Tačiau jau už kelių dienų Izraelyje bus atidaryta pirmoji hibridinė Saulės jėgainė, turinti hibridinę mikroturbiną.

Yavane (Izraelis) įsikūrusios kompanijos "Aora Solar" statomas kompleksas turėtų pradėti veikti jau šio birželio 24 dieną. Hibridinės mikroturbinos technologija potencialiai gali leisti tokias jėgaines turinčioms bendruomenėms atsijungti nuo elektros tinklų ar netgi sutaupyti lėšų ir apskritai atsisakyti brangiai kainuojančių elektros tiekimo linijų tiesimo.

Jėgainė turėtų sugeneruoti 100kW elektros ir 170kW terminės galios rezervą. Ji susideda iš 30 heliostatų - automatiškai valdomų veidrodžių, kurie seka Saulę ir nukreipia jos spindulius į 30 metrų aukščio bokštą, kur sukoncentruojama visa šviesa. Ši šviesa kaitina suspaustą orą, kuris varo pagrindinę elektros turbiną. Hibridinė jėgainės dalis naudoja minėtąją mikroturbiną, kuriai varyti galima naudoti biodyzeliną, gamtines dujas ar kitus biokurus. Saulei nusileidus arba debesuotą dieną įjungiama mikroturbina ir jos pagalba tiekiama reikalinga energija. Hibridinės sistemos galios pakanka visą parą energija aprūpinti apie 70 individualių namų.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)