Mikroprocesorių energijos taupymo technologijos - visoms kompiuterių dalims  (4)

"Intel" mokslinių tyrimų padalinys šiuo metu tobulina savo naują produktą - "Platform Power Management" (liet. platformos galios valdymo) sistemą. Iš esmės inžinieriai pritaiko centriniuose mikroprocesoriuose (CPU) naudojamas aparatines energijos taupymo technologijas daugelyje kitų kompiuterio dalių.

Rezultatas: neapkrautu (angl. idle) režimu veikiančio kompiuterio energijos sąnaudos sumažėja iki 10 kartų. Tokią technologiją galima pritaikyti USB jungtims, kurių 3.0 standartas leis jas išjungti bet kada, kai jos nėra naudojamos; vaizdo plokštėse, kai vaizdas yra statinis (nekintantis), jis gali būti rodomas iš buferinės kadrų atminties, o grafinis procesorius (GPU) ir RAM atmintis gali būti pervedama į "miego" režimą. Tokie perjungimai vartotojui nebus juntami, nes bus vykdomi mikrosekundžių sparta, todėl energiją bus galima taupyti net mikrosekundžių trukmės intervalais. Dienos bėgyje tai susisumuotų ir leistų sutaupyti apčiuopiamą energijos kiekį.

Anksčiau ir dabar energijos sąnaudas paprastai valdo pati operacinė sistema, tačiau tai reiškia, kad pačiai sistemai reikalinga energija norint, kad ji veiktų. Suderinus tarpusavyje aparatinį ir programinį valdymą, energijos taupymą galima pastūmėti dar toliau. Tiesa, kada rinkoje pasirodys pirmieji tokios technologijos pagrindu veikiantys produktai, kol kas neatskleidžiama.


Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (4)