„Microsoft“ įkūrė atviro kodo fondą  (7)

Kompanija "Microsoft" įkūrė ne pelno organizaciją „CodePlex foundation”, kurios tikslas – atviro kodo programinės įrangos kūrėjų projektų apjungimas. Tvirtinama, kad „CodePlex foundation” papildys esamus fondus ir visuomenines organizacijas, siūlant bendrovėms – komercinių programų bei priedų kūrėjams - atviro kodo bendruomenės diskusijas, skirtas aptarti bendrus projektus.

CodePlex Foundation“ yra prižiūrimas kompanijos „Microsoft”, kuri skelbia, platina ir aptaria naujausią informaciją apie atviro kodo projektus. Planuose – bendradarbiavimas su kitais atviro kodo fondais, siekiant apsikeisti patirtimi. Naujoji organizacija sieks pritraukti kuo daugiau komercinės programinės įrangos kūrėjų prie bendrų projektų. Užbaigti projektai turės atviro kodo licenciją.

„Microsoft“ į „CodePlex Foundation“ investavo 1 mln. JAV dolerių. Dabar yra koreguojamas organizacijos statutas, apibrėžiantis pagrindinius projektų tipus. Fondo prezidentu laikinai paskirtas Sam Ramji, vyresnysis "Microsoft" platformos strategijos direktorius. Į direktorių valdyba įeina „Novell“ viceprezidentas Miguel de Icaza, bei vienas iš „DotNetNuke“ įkūrėjų Shaun Walker.

Kai kurie analitikai teigia, jog naujojo fondo sprendimai bus daromi atsižvelgiant į „Microsoft“ korporacijos sprendimus. Tuo tarpu „Microsoft“ ne tik aktyviai dirba ties atviro kodo sistemomis, bet ir dalyvauja teismo bylose dėl pažeidžiamų „Microsoft“ komercinių licencijų.

Aut. teisės: IT žinios

(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)