Pagal parametrus viena geriausių veiksmo kamerų iš Kinijos už 60 eurų: kas džiugina, kas nuvilia ir koks bendras verdiktas („Hawkeye Firefly 7S“ apžvalga, Video)  ()

Veiksmo kameros yra geros jau vien dėl kompaktiško dydžio. Jos patogiai telpa visur, neužima daug vietos keliaujant, netrukdo pritvirtintos prie dviračio rankenos ar šalmo. Ar galima įsigyti gerą vaiksmo kamerą, kuri nenukankintų piniginės? Po mėnesio su „Hawkeye Firefly 7S“ jau galime pateikti atsakymą.


Kas yra „Hawkeye Firefly 7S“?

Tai – pigi veiksmo kamera iš Kinijos. „Hawkeye“ yra gerai žinomas veiksmo kamerų ir jų aksesuarų gamintojas, dažnai vadinamas dideliu „GoPro“ priešu iš tolimųjų rytų. „Firefly 7S“ iš pat pradžių popieriuje atrodo kaip puikus pasirinkimas pirmosios veiksmo kameros ieškančiam žmogui. Ji gali filmuoti 2160P raiška, nors tai daro ir 24 kadrų per sekundę greičiu. 1080p raiška ši kamera jau gali be problemų filmuoti 60 kadrų per sekundę greičiu, o parametrus sumažinus iki 720p galima pasiekti ir 120 kadrų per sekundę.

Nuotraukos daromos 12MP raiška, tačiau nėra nei labai gražios, nei labai kokybiškos, nors nuotraukoms šios kameros niekas ir nepirktų. „Firefly 7S“ vaizdą fiksuoja 120 laipsnių kampu, galima pasirinkti „Fisheye“ efektą panaikinančią funkciją. Tačiau tuomet suprastėja vaizdo įrašo išvaizda.

Dar „Hawkeye Firefly 7S“  turi keičiamą 1050mAh bateriją, du ekranus ir „Wi-Fi“ funkciją. Visgi, labiausiai vilioja teikiamų priedų gausa. Siuntinys mus pasiekė neapgadintas ir be papildomų mokesčių.

Priedų tikrai daug, visų jų išvardinti nėra prasmės – tai tik įvairūs laikikliai, keli dvipusės lipnios juostos gabalėliai, dronui skirtas laidas, trys tvirtinimo dirželiai, neperšlampamas dėklas ir dar kelios smulkmenos.

Visko tikrai daug, tačiau daugybė šių smulkių laikiklių atlieka tą pačią ar panašią paskirtį ir, jei būtume labai priekabūs, praverstų dar bent pora daiktų – siurbtuko, kad kamerą būtų galima patogiai pritaisyti automobilyje, ir kokio nors trikojo ar paprastos rankenos, kad kamerą būtų galima naudoti laikant rankoje. Tačiau šių daiktų neturi ir kitos panašiai kainuojančios veiksmo kameros, todėl to laikyti dideliu minusu nereikėtų.

Papildomos funkcijos

„Hawkeye Firefly 7S“  turi „time lapse“, sulėtinto vaizdo įrašo, ciklinio įrašymo (veikia kaip automobilinis vaizdo registratorius), nuotraukų serijos funkcijas. Visos jos veikia taip, kaip ir tikėtasi – puikiai.

Nusivilti galima tik greituoju kameros filmavimu. Sulėtinti vaizdo įrašai gaunami filmuojant 720p raiška 120 kadrų per sekundę greičiu, todėl ypatingo sulėtinimo išgauti neįmanoma. Tai yra, tekantis vanduo, užsidegantis degtukas ir kiti populiarūs sulėtinti vaizdo įrašai šiai kamerai nėra pasiekiami. Kita vertus, triukai su riedlentėmis, įspūdingi krepšinio momentai ar veido išraiškos sulėtintos atrodys vis tiek įdomiai.

Labai svarbu tai, kad „Hawkeye Firefly 7S“  turi ir giroskopinio stabilizavimo galimybę. Tai šią kamerą išskiria iš kitų panašiai kainuojančių įrenginių. Džiugu pranešti, kad stabilizavimas veikia puikiai. Vaizdo įrašai atrodo kur kas sklandesni, kai ši funkcija įjungta. Pabandžius filmuoti stabilizavimą išjungus, tampa aišku, kad kiekvienas žingsnis stipriai sukrato kamerą ir žaloja vaizdo įrašo kokybę. Jau vien šis eksperimentas įtikina, kad reikėtų labai gerai pagalvoti prieš perkant kamerą be giroskopinio stabilizavimo.

Šis vaizdo įrašas nufilmuotas „Hawkeye Firefly 7S“ kamera

„Wi-Fi“ funkcija teoriškai leidžia per atstumą valdyti kai kurias kameros funkcijas – daryti nuotraukas, filmuoti, peržiūrėti vaizdus ir juos tiesiogiai įrašyti išmaniajame telefone. Labai patogu turėtų būti tai, kad telefone galima matyti tai, ką mato kamera. Tačiau problema tame, kad prijungti „Firefly 7S“  nėra taip lengva, įrenginiai užtrunka, kol susišneka. Kamera kelis kartus buvo visai užstrigusi ir nebenorėjo net išsijungti, kuomet jungėsi prie kitų įrenginių arba jos išmanusis telefonas paprasčiausiai neaptikdavo. Galiausiai, po kelių nesėkmingų bandymų prisijungti, kameros „Wi-Fi“ funkcija visiškai nustojo veikti - „Firefly 7S“ niekada nebepasirodydavo prie matomų „Wi-Fi“ šaltinių. Kol kas neaišku, ar tai laikinas sutrikimas, ar bėda su visam. 

Tuo tarpu ir pati  „Firefly“ programėlė yra nerangi – „Google Play“ parduotuvėje ji vertinama vos 2,8 balo iš 5. Ja naudotis galima, jei pavyksta prikalbinti kamerą vykdyti savo „Wi-Fi“ funkciją, bet nėra labai patogu.

Filmavimas

Be jokios abejonės, daugeliui žmonių papildomos „Hawkeye Firefly 7S“  funkcijos paprasčiausiai nebus aktualios. Visiems rūpi tik pagrindinė veiksmo kameros paskirtis – filmavimas. Vėlgi, „Hawkeye Firefly 7S“ tai daro net labai neblogai.

Tačiau iš pat pradžių išryškėja vienas minusas - „Firefly 7S“ nemėgsta prieblandos. Filmuojant vakare, kuomet apšvietimas nėra pat geriausias, vaizdo kokybė pastebimai sumenksta. Mažai gelbsti ir specialus naktinis režimas.

Esant geram apšvietimui kamera vaizdą fiksuoja tikrai gerai. Vaizdo įrašai atrodo tikrai puikiai, pasižymi ryškiomis spalvomis, aiškiai matomomis detalėmis. Nors negalima sakyti, kad kitos apžvalgos „Firefly 7S“ pagrįstai vadino „GoPro“ žudiku, panaši kokybė nenuviltų ir dvigubai brangesniuose įrenginiuose.

Priekinis ekranas labiau pravers, jei ketinate filmuoti save. Jame rodoma raiška, laikas, baterijos energijos likutis, įjungtos papildomos funkcijos.

Bandomasis vaizdo įrašas - filmuota 1080p/60fps, garsas ir vaizdas redagavimo programoje nebuvo keičiami

Geriausia filmuoti 1080p raiška 60 kadrų per sekundę greičiu. Taip vaizdo įrašas atrodys puikiai ir užims mažiau vietos atminties kortelėje nei filmuojant 2160P raiška. Atminties kortelė, beje, yra vienas iš labiausiai erzinančių „Hawkeye Firefly 7S“  minusų.

Maksimali šios kameros priimamos kortelės talpa – 32 GB. 1 GB užima vos 4 minučių vaizdo įrašas (1080p, 60fps), kiek mažiau, jei įjungiamas vietos taupymas, kuris suprastina vaizdo įrašo kokybę. Tai reiškia, kad susiruošus į ilgesnę kelionę ar norint užfiksuoti visos dienos nuotykius reikės kelių atminties kortelių.

1050mAh baterija taip pat nėra iš stipriausių. Nors kamera ją tausoja išjungdama ekraną, leisdama išjungti mirksinčius LED, ji vis tiek sunkiai atlaiko visą net ne tokią intensyvią filmavimo dieną. Dvi papildomos baterijos Gearbest.com kainuoja mažiau nei 8 eurus, tačiau į Lietuvą siunčiamos nėra.

Galiausiai, „Firefly 7S“ nelabai gerai įrašo garsą – jis tiesiog šiek tiek per tylus. Tai lengva pataisyti vaizdo įrašų redagavimo programose, tačiau kai kurios kitos kameros garsą įrašinėja šiek tiek kokybiškiau.

Visgi, per visą bandymų laikotarpį susidarė įspūdis, kad „Hawkeye Firefly 7S“ filmuoja puikiai, yra patogi naudoti ir patikima. Puiki kamera turistams, jei tik galima susitaikyti su ribota baterija ir keliomis atminties kortelėmis krepšyje.

 

Verdiktas

Geros pigios veiksmo kameros receptas – giroskopinis stabilizavimas + bent 1080p/60fps raiška +  lengvas ir patogus valdymas. „Hawkeye Firefly 7S“  šią formulę atitinka idealiai. Nors jos lyginti su rinkos lyderiais nereikėtų, savo klasėje jai lygių mažai. Žinoma, ji turi trūkumų:

 • Prasta programėlė išmaniajam telefonui;
 • Netinkamai veikianti „Wi-Fi“ sąsaja;
 • Ne pačios raiškiausios nuotraukos;
 • Silpna baterija;
 • trūksta 64 GB atminties kortelės palaikymo;
 • Silpnas mikrofonas;
 • Kamera neatspari net lietui ir smūgiams (kaip ir visos pigios kameros).

Dar vienas „Hawkeye Firefly 7S“ kamera filmuotas vaizdo įrašas

Ir didelių privalumų:

 • Gausybė įvairių laikiklių;
 • Papildomos funkcijos: „Time-lapse“, sulėtinti vaizdo įrašai, nuotraukų serijos, ciklinis įrašymas ir t. t.;
 • Giroskopinis stabilizavimas;
 • Maksimali 2160P/24fps raiška;
 • Du ekranai;
 • Kompaktiškas dydis ir į akis nekrentantis dizainas.

„Hawkeye Firefly 7S“  šiuo metu kainuoja €53,39. Nors kamerų už panašią kainą yra nemažai, jos retai pasižymi visais „Firefly 7S“ privalumais. Todėl jei galite susitaikyti su prastai veikiančia (ar neveikiančia) „Wi-Fi“ funkcija ir ne pačia stipriausia baterija, šią kamerą tikrai rekomenduojame.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(3)
(1)
(2)

Komentarai ()