„Jei nenorite, kad maži vaikai ar smalsūs giminaičiai kur nors įlįstų – ši spyna labai pravers. Ir svarbiausia, nereikės slėpti raktų, nes jų tiesiog nėra“ („Defeway“ spynos apžvalga, Video)  ()

„Iš pradžių galvojau, kad iš šio daikto nebus nieko gero, bet ne – klydau. Ši spyna pasirodė labai įdomi ir naudinga. Puikios kokybės metalas, žaibiškai veikiantis pirštų atspaudų skaityvuvas ir plačios spynos pritaikymo galimybės.“ O kaip gi vandeniui atspari (IP65) ir įkraunamą bateriją turinti išmanioji „Defeway“ spyna veikia praktikoje, bei kaip ją užprogramuoti? Visą tai ir dar daugiau sužinosime šioje apžvalgoje.

Apžvalgininkas teigia, kad iš Aliexpress „Defeway“ spyna atkeliavo per dvi savaites. Pakuotės viduje rasime pačią spyną ir išsamią naudojimosi instrukciją anglų kalba.

„Labai rekomenduoju neišmesti naudojimosi instrukcijos. Joje yra aiškiai ir detaliai surašyta, kaip užprogramuoti šią spyną, tad tokią informaciją geriau jau išsaugokite.“

„Defeway“ spyna pagaminta iš kokybiško ir tvirto metalo, tad ir sveria beveik 100 gramų. Prie šio svorio prisideda ir tai, kad spyna turi 250 mAh talpos bateriją ir palaiko 5V/1A įkrovimą.

„Kitaip tariant, Defeway spyną galima įkrauti praktiškai su bet kokiu išmaniojo telefono įkrovikliu.“

„Defeway“ spynos priekinėje dalyje yra pirštų atspaudų skaitytuvas ir LED indikatorius.

„Tik ką išėmus spyną iš pakuotės, ją galėsite atrakinti su bet kuriuo savo rankos pirštu ir laikydamiesi instrukcijų, ją užprogramuoti.

Spynos reagavimas yra tiesiog žaibiškas – vos tik uždedu savo pirštą ant skaitytuvo, spyna iškart atsirakina. Gamintojas teigia, kad spyna sureaguoja per mažiau nei 300 milisekundes ir panašu, jog tikrai taip yra.“

Kaip gi užprogramuoti „Defeway“ išmaniąją spyną?

Apžvalgininkas žingsnis po žingsnio papasakoja ir nuo 1:10 min. pademonstruoja, kaip tą reikia teisingai padaryti:

 • Uždedame savo pirštą ant spynos pirštų skaitytuvo ir laukiame kol LED indikatorius pradės šviesti mėlynai – tai reiškia, kad spyna pasirengusi programavimui;
 • Dabar pirštų atspaudų skaitytuvą priliečiame tuo pirštu, kurį naudosime spynos atrakinimui. Mirksint žaliam LED indikatoriui, 10 kartų ir skirtingais kampais, kad būtų įrašytas kuo detalesnis pirštų atspaudas, priliečiame pirštų atspaudų skaitytuvą;
 • Kai pradeda šviesti žalios spalvos LED indikatorius, reiškia, kad pirštų atspaudas įrašytas ir spyna užprogramuota – „dabar tik su šiuo pirštu atrakinsite spyną ir į kitus pirštus ji jau nereaguoja“ (1:35 min.).

„Beje, pirmasis jūsų užprogramuotas piršto atspaudas bus laikomas administratoriumi. Ir kad pridėtumėte kitus pirštų atspaudus (iš viso skirtingų pirštų atspaudų galima įrašyti iki 10 aut. past.), reikės atlikti šiuos veiksmus“:

 • Pridėti savo pirštą prie spynos ir truputi palaikyti, kol pradės mirksėti mėlynos spalvos LED indikatorius;
 • Tada prie skaitytuvo 10 kartų pridėti kitą pirštą, stengiantis, kad būtų įrašytas kuo detalesnis piršto atspaudas;
 • Kai pradeda šviesti žalios spalvos LED indikatorius, reiškia, kad viskas pavyko ir į spyną įrašytas dar vienas pirštų atspaudas – „dabar jau Defeway spyna atpažįsta ne tik administratoriaus teises turintį mano pirštą, bet ir tik ką papildomai pridėtą kito piršto atspaudą“ (2:17 min.).

„Ir kaip galite pastebėti, dabar tarp žalios ir mėlynos spalvos indikatorių dar pradėjo šviesti ir raudonos spalvos LED indikatorius. Tai reiškia, kad baterijoje liko nedaug energijos ir ją reikia įkrauti.

Bandžiau ją galutinai iškrauti ir vis užrakindavau/atrakindavau spyną. Bet nusodinti bateriją galutinai man nepavyko – tiesiog kantrybės neužteko. Beje, gamintojas teigia, kad pilnai įkrautos Defeway baterijos užtenka net iki dviejų metų.

Žinoma, viskas priklauso nuo to, kaip dažnai ši spyna bus naudojama, ir aš abejoju ar po šaltos žiemos baterija dar išliks gyva. Bet, kad ji tarnaus labai ilgai, tai yra faktas.“

„Pats Defeway baterijos įkrovimas vyksta per microUSB jungtį. Spynos apačioje yra dangtelis, kuris apsaugo spyną nuo purvo ir drėgmės.

Įkrovimo metu spyna nereaguoja ir jos atrakinti nepavyks.“

Keletas minčių pabaigai

„Apskritai, galvojau, kad tokia spyna bus nieko verta, bet labai maloniai nustebau – tikrai puikiai veikiantis ir naudingas daiktas.

Korpusas iš metalo, tvirtas, kokybiškas, pirštų atspaudų skaitytuvas dirba greitai ir tiksliai. Žinoma, su tokia spyna kokio garažo gal ir neverta užrakinti, bet įvairiems lagaminams, spintelėms ir panašiems dalykams tinka kuo puikiausiai.

Jei nenorite, kad maži vaikai ar smalsūs giminaičiai kur nors įlįstų – ši spyna labai pravers. Nereikės slėpti raktų, nes jų tiesiog nėra. Tokia spyna puikiai pravers užrakinti dviračiui, įvairioms dėžėms, spintelėms namie ir darbe, įrankių dėžėms ir panašiai. Labai rekomenduoju.“

Speciali akcija

„Defeway“ spyna:

 • Aliexpress - 21,40 €;
  • 38 % nuolaida;
  • nemokamas siuntimas į Lietuvą.
 

 

Aut. teisės: Technologijos.lt

(6)
(7)
(-1)

Komentarai ()