„Bitė“ teiks naują el. parašo internete paslaugą  (0)

Šią savaitę „Bitė Lietuva“, pirmoji iš telekomunikacijų bendrovių Lietuvoje vartotojams pasiūlė elektroninių dokumentų pasirašymą mobiliuoju elektroniniu parašu, panaudojant interneto paslaugą „Signa Web“. Nuo šiol su „Bitės“ elektroniniu parašu bus galima patvirtinti įvairius elektroninius dokumentus – sutartis, paraiškas, prašymus ir kitas formas, o naujoji paslauga bus nemokama.

„Dokumentų pasirašymas internete dar labiau išpopuliarins mobilaus elektroninio parašo naudojimą Lietuvoje. Ši paslauga naudinga ne tik įmonėms, bet labai pravers ir fiziniams asmenims, norintiems patvirtinti savo tapatybę parašu elektroniniuose dokumentuose“, – sakė Jūratė Puodžiukaitė, „Bitės Lietuva“ marketingo vadovė.

Oficialių elektroninių dokumentų sudarymo ir tikrinimo paslauga „Signa Web“, kurią teikia ir prižiūri bendrovė „MitSoft“, naudoja elektroninių dokumentų formatą ADOC. Tai patikimas ir saugus dokumentų archyvavimo formatas, vienintelis atitinkantis visas Lietuvoje nustatytas el. dokumentų normas. Nuo gruodžio mėn. Lietuvos institucijose įsigalios nuostata, kad naudojami oficialūs elektroniniai dokumentai turi būti pasirašomi tik ADOC formatu.

Pasak J. Puodžiukaitės, Lietuvoje pastebimas spartus elektroninio parašo naudojimo augimas ir tokių paslaugų, kaip „Signa Web“, atsiradimas dar išplečia elektroninio parašo panaudojimo galimybes. Naudojantis nauja elektroninių dokumentų pasirašymo internete paslauga į kompiuterį nereikia diegtis jokios papildomos programinės įrangos.

Dokumentų patvirtinimas elektroniniu parašu internete patogus įmonėms, nes nereikia siųsti sutarčių ir laukti kuomet jas pasirašys abi pusės, taip pat jis naudingas privatiems asmenims, pavyzdžiui, dažnai sudarantiems autorines sutartis. Elektroniniais parašais patvirtinti dokumentai turi tokią pat juridinę galią kaip ir pasirašyti ranka.

Įsigyti „Bitės“ elektroninį parašą galima visuose „Bitės“ salonuose. Visą birželio mėnesį, „Bitės“ elektroninio parašo paslauga vartotojams bus įjungta nemokamai - tereikia pasikeisti įprastinę SIM kortelę į naują, el. parašo SIM kortelę. Taip pat nieko nekainuos ir naudojimasis elektroninio parašo paslauga „Signa Web“.

Įmonės ir privatūs vartotojai elektroninį parašą taip pat naudoja tvirtindami duomenis, teikiamus Valstybinėje mokesčių inspekcijoje, elektroninės bankininkystės sistemose, Elektroniniuose valdžios vartuose (www.epaslaugos.lt), Registrų centre, Vilniaus ir Kauno savivaldybių svetainėse ir kituose portaluose.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: