Lietuvaičių sėkmė mintino skaičavimo varžybose: pirmą kartą aplenktos visos valstybės!  (0)

Rygoje vykusiame tarptautiniame mintino skaičiavimo konkurse „Matmintinis–Pranglimine“ lietuviai iškovojo daugiau aukso medalių, nei bet kuri kita komanda ir tai padarė pirmąkart žaidimo istorijoje. Su latviais, estais, ukrainiečiais ir nuotoliniu būdu besivaržančiais slovėnais kovojusios nacionalinės komandos laimėjimų sąrašą papildė ir du sidabro medaliai.

Į šių metų tarptautinį finalą Rygoje vyko geriausiai nacionaliniame finale pasirodę 22 moksleiviai bei 6 suaugusieji. 7-12 klasių mergaičių grupėje aukso medalį pelnė Sandra Macijauskaitė iš Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos, berniukų – Abdulla Varoneckas iš Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos, suaugusių moterų grupėje niekas neprilygo Gintarei Vaičaitytei, besimokančiai Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Sidabro medalius suaugusių moterų grupėje pelnė Birutė Narijauskaitė iš Kauno, vyrų – Gintautas Vasauskas, kuris mokosi Vilniaus Universitete.

„Šiuos laimėjimus galime drąsiai laikyti ne tik individualiais pasiekimais, bet ir nacionaliniu pasididžiavimu. Smagu, kad dalyviai nesirenka lengviausio būdo – skaičiuoti skaičiuotuvu – bei kasmet pasiekia vis didesnių aritmetinių aukštumų, o kartu rodo gerą pavyzdį visuomenei “, – sakė ilgametės konkurso partnerės „ACC Distribution“ generalinis direktorius Regimantas Buožius.

„Konkurso organizacija buvo puiki, nors renginį šiek tiek užtemdė interneto ryšio sutrikimai. Techniniai nesklandumai sukėlė sunkumų visoms komandoms, bet lietuviai ryžtingai susidorojo su papildomu stresu ir konkurencingumo tai nesumažino“, – įspūdžiais iš Rygos dalijosi konkurso „Matmintinis“ rengėjas Marius Alaburda.

Vertindamas varžovus, konkurso organizatorius pabrėžė, jog nors visos komandos stiprios, šiemet itin didelę pažangą mintiname skaičiavime parodė latviai. Tai buvo lemtingas faktorius, padėjęs pasiekti rekordą lietuviams. Anksčiau kelis kartus pasitaikė, jog po tris aukso medalius surinkdavo estai ir lietuviai. Šiemet vieną aukso medalį iškovojo Latvijos komanda, estams teko du. Tuo tarpu lietuviai ne tik ketvirtą kartą įvykdė „trijų aukso medalių“ planą, bet ir pirmą kartą žaidimo istorijoje iškovojo daugiau aukso medalių, nei bet kuri kita komanda.

Mintino skaičiavimo konkurso dalyviai ne tik varžėsi, bet ir pramogavo. Jie lankėsi muziejuose, ekskursijose o po varžybų, kaip jau įprasta, iki vėlumos žaidė interaktyvius kompiuterinius žaidimus. Prie pakiliai nusiteikusių lietuvių prisidėjo ir Ukrainos komanda.

Jau vienuoliktajame mintino skaičiavimo konkurse dalyvauti buvo kviečiami įvairių tipų Lietuvos mokyklų mokiniai, jų mokytojai bei kiti norintys. „Matmintinis“ į Lietuvą atkeliavo iš Estijos, kurioje šis mintino skaičiavimo žaidimas vadinasi „Pranglimine“ ir vyksta jau daugiau nei dešimtį metų. Pagrindinė internete vykstančio konkurso taisyklė – negalima naudotis jokiomis skaičiavimo priemonėmis ar kitų žmonių pagalba.

Pagrindiniai renginio rėmėjai – „ACC Distribution“, „Dell“. Daugiau informacijos apie konkursą – puslapyje www.matmintinis.lt. Treniruotės ir varžybos vyksta svetainės www.miksike.lt skiltyje „Matmintinis“.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(31)
(0)
(31)

Komentarai (0)