Pirmą kartą šalies istorijoje lietuvė prasimušė į Google rengiamos mokslo mugės finalą!  (0)

16-metė vilnietė Laura Steponavičiūtė pirmą kartą šalies istorijoje pateko į Google rengiamos mokslo mugės (Google Science Fair) finalą. Finale, vyksiančiame rugsėjo 21–22 dienomis Kalifornijoje, varžysis 20 jaunųjų mokslininkų iš viso pasaulio.


Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“ Jaunųjų tyrėjų klubo narė Laura Steponavičiūtė konkursui pateikė darbą apie nanodalelių poveikį gamtai.

„Nanotechnologijos – perspektyvi mokslo sritis, o nanoproduktai vis dažniau naudojami kasdieniame žmonių gyvenime. Tačiau vis dar turime mažai informacijos apie nanodalelių poveikį žmogaus sveikatai ir aplinkai, todėl savo darbe nusprendžiau ištirti, kaip nanodalelės veikia sausumos ir vandens augalus“, – pasakoja nuo vaikystės gamtos mokslais besidominti mergina.  

Jaunoji tyrėja aiškinosi, kaip nanodalelės veikia pupeles ir vandens dumblius. Ji nustatė, kad nanodalelės skatina pupeles augti, o nepaisant to, kad vandens dumblių ląsteles nanodalelės žaloja, tam tikra jų koncentracija vandenyje taip pat skatina dumblių augimą.

„Google“ mokslo mugė – nuo 2011 m. rengiamas tarptautinis mokslo ir technologijų konkursas, skirtas 13–18 metų mokiniams. Jaunųjų mokslininkų darbus vertins įvairiuose pasaulio universitetuose ir mokslo centruose dirbantys mokslininkai, „Google“, „National geography“, „LEGO“, „Scientific American“, „BBC“ ir kitų pasaulinio garso organizacijų atstovai.  

Daugiau informacijos:

https://www.googlesciencefair.com/en/

http://googleforeducation.blogspot.com/2015/08/spotlight-on-young-scientist-laura.html

https://www.googlesciencefair.com/projects/en/2015/9a6da6825edb61f7423d550d80d90fc34a9269a0b9c7e3cd6bf426c2f73846df

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(39)
(3)
(35)

Komentarai (0)