Sveiko maisto reforma Lenkijos mokyklose: mokiniai įtūžę, verslininkai bėga kaip iš skęstančio laivo

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

sloggi 2015-09-12 11:15
Kaip narkomanai nulipe nuo adatos. Jai gali salia parduotuveja nusipirkt, tai kame bedos? Tingisi iki parduotuves eit? Priedo gali savo atsinest.
lucy 2015-09-12 12:33
Šiaip atsimenu mūsų mokykloje taip buvo, tik virėjų paruoštas maistas, viskas buvo labai pigu(lyginant su kitų mokyklų komercinėmis valgyklomis) ir visi valgydavo, kas norėjo kokio šlamšto nusipirkti nueidavo į artimiausią parduotuvę Kodėl tokią isteriją pakėlė neįsivaizduoju.
kiesza 2015-09-12 12:35
Manau nėra isterijos, ją tik išpūtė žmonės netekę pajamų iš prekybos šlamštu. Sveikintinas dalykas toks draudimas, reikia analogiško ir mums
vytautas50 2015-09-12 12:50
Nevalgau mėsos jau daug metų ir nieko gyvas. Žuvį valgau bet gan brangus malonumas. Be to dar nevalgau cukraus, visokių bandelių, negeriu kavos, absoliučiai jokio alkoholio bet antsvoris vis tiek yra bent 20kg. Nemišo bet galėtų ir nebūti. Norint kad nebūtų antsvorio reikia mažinti bet kokio maisto kiekį. Tiesiog pastoviai jaustis truputi alkanam. Iš kitos pusės jei antsvoris nekelia absoliučiai jokių sveikatos problemų ko dėl jo jaudintis. Atvirkščiai tai kokioje kritinėje situacijoje tiesiog ilgiau išgyvensi, nes organizmas maitinsis pats savimi. Pvz tokioje situacijoje be problemų galima išgyventi vien vandeniu bent mėnesį. Patikrinta praktiškai. Svoris krenta kažkur po 1kg per dieną. Bet gyventi gali.
Creatium 2015-09-12 13:02
Reikia ne mažiau valgyti, bet prižiūrėti kalorijų skaičių ir tiesiog daugiau judėti. Badavimas (kad ir vos vos) nėra geras dalykas.
dawid90 2015-09-12 13:11
Nesąmonė kažkokia.
vytautas50 2015-09-12 13:17
Kad badavimas visai neblogas dalykas. Tokiu būdu be jokių medikamentų išsigydžiau sąnarių ligas. Tiksliau buvau priėjęs prie situacijos kad ryte be galo skaudėdavo sąnarius. Tai dingo po pirmos savaitės badavimo vandeniu. Jau kokie 4m net neprisimenu kas tai. Sąnariai kaip nauji. Ir bendrai kaip mano amžiui sveikata ideali. O nemažai bendraamžių jau po velėna arba turi didelių sveikatos problemų. Nekenkiu sodrai su biuleteniais nes nesergu net gripu.
UTF16 2015-09-12 14:18
ir palygino, kas bus, jei tokį patį kalorijų skaičių suvartos mėsėdžiai ir vegetarai, atmetus praktiškai visus kitus reikšmingus faktorius (amžių, lygtį, sportavimą, mitybos įpročius, rūkymą ir kt.). Ir taip, mėsėdžiai šiek tiek, bet reikšmingai labiau nutuko nei vegetarai vien todėl, kad valgė mėsą. Vadinasi, prižiūrėti kalorijų skaičiaus ir tiesiog daugiau judėti neužtenka.
trapecijus 2015-09-12 14:38
Pradedu įžvelgt ryšį taip badavimo ir tautos vado garbinimo. Va Šiaurės Korėjiečiai - dauguma net nedrįsta suabejoti Kim Jong Uno neraliais pasiekimais, kiek mažiau varginga Rusijos liaudis irgi beatodairiškai garbina Putiną. Štai ir Vytautas nedavalgęs lyg su Stokholmo sindromu gailisi praėjusių Tarybų laikų ir tvirtos rankos. Manau kažkam šio fenomeno detalesnė analizė išeitų kaip neblogas magistrinis darbas. P.S. Nieko asmeniško.
vytautas50 2015-09-12 14:56
Nieko čia ypatingo su badavimu. Pažiūrėk į gyvūnų pasaulį. Jei gyvūnas jaučiasi blogai jis pirmiausiai neėda ir instinktyviai netrukdo organizmui pačiam susitvarkyti. O žmogui mėsos nevalgymas nuima stresą. Tiesiog tampi visiškai ramus ir abejingas. Kaip sako gali ant galvos ir kuolą tašyti vienodai rodo. Vėl gi praktinė patirtis. Viena būsena buvo valgant mėsą ir visiškai kita jos nevalgant. Aišku kaip nors ginčytis su tai neišbandžiusiais beviltiška ir beprasmiška. Svarbu mane tai tenkina o kiti kaip nori. Tai jų asmeninis reikalas. Kaip kas nori taip tas gyvena. Bet šiaip logiškas sprendimas iš lenkų valdžios. Viena ekonomine prasme daugiau naudojama sava produkcija, kita mokiniai dėl to tampa "taikesni" savotiškai kaip daržovės. Vėl tai išplaukia iš gamtos žolėdžiai taikūs, mėsėdžiai agresyvūs. Taip yra natūraliai.
Gediminas Jurgaitis 2015-09-12 15:17
Labai gerai pastebejo kolega pirmame poste, "lyg narkomanai nulipe nuo adatos"! viskas cia aisku, vaikai nebegaus kolos, aplinkiniuose kioskuose automatiskai ji pabrangs kaip is visas kitas slamstmaistis (valio!). i mokyklos valgykla turetu buti taip pat draudziama nestis visokias coca colas ir kita slamsta. Ir visiskai prastas argumentas yra sakyti, kad vistiek nusipirks kioskuose. Tai taip iseitu, kad nieko blogo ir alumi su ci8garetemis prekiauti, vistiek gi nusipirks kas nores! zoles irgi atveskit! juk vistiek visi traukia, tai bent kokybiska trauks! sveikintinas zingsnis pasalinti slamsta is valgyklu. reiketu ir Lietuvai susiimti.
Atk 2015-09-12 15:22
Gera reforma.
sloggi 2015-09-12 16:21
20kg jai nesportuoji ir nesieki kokiu min 2m ugio tai manau jau tas 20kg kaip ir nutukimas, geriausiu atveju lengvas nutukimas.
sabotan 2015-09-12 17:46
Na gerai dar druska suprantu nes jos ir taip gaunam is visur pakankamai , bet visiskai uzdraust druska ir pipirus ,o pastarieji ka bloga daro net nezinau ispanai astriai valgo sveiki gyvi.
Stipa 2015-09-12 18:04
Kas skanu tas sveika, neskanus maistas man kelia depresiją tai nematau reikalo savęs kankint valgant kažkokią smirdančią žuvį ar kokią į jovalą panašią 5 grūdų košę. Badas skatina riebalų kaupimąsi, tai nesistebiu ko vytautas50 sveria daugiau nei priklauso.
sloggi 2015-09-12 18:16
Ka grozis turi bendro su skoniu? Jai jau negrazus maistas sukelia depresija reiktu pas daktarus kreiptis. Kitas dalykas sviezia zuvis niekad nebus prasmirdus ir netures to "zuvies" kvapo. Del koses irgi jai tavo visas supratimas apie kose apsiriboja ties parduotuvine 5 grudu kose is maiselio(nors ja paruosus normaliai ji tikrai skani) tai...
PWE 2015-09-12 18:41
Šiaip neskanu yra tada, kai nemokama gaminti maisto, nes kiekvienas normalus dietologas ar fitness'u užsiimanti atstovas pasakys, kad jei "Norint maitintis sveikai, reik išmokti skaniai gaminti, nes jei valgysi neskanų maistą, tai ilgai tokio režimo neišlaikysi"
kestutisz 2015-09-12 19:18
Jei grįžt prie straipsnio tai koks čia skanumas belieka išmetus iš raciono pipirus (jų gi daug, ir skoniai nevienodi) :)
punktyras 2015-09-12 19:40
Čia, gali būti, atsiliepia katalikiškas auklėjimas, mat aštrus ir sūrus maistas, manoma, padidina seksualinį potraukį.
Che 2015-09-12 21:48
Matome puikų didžiojo brolio pavyzdį. Didysis brolis nustatys ar tau galima į maistą dėtis pipirų, druskos, cukraus. Toliau matome tikriausiai ir žuvininkystės sektorius pasipelnymo šaltinį? O gal tai tik atsitiktinumas? Kiaušiniai jau sveikas maistas? Dar vakar buo mirtina cholesterolio bomba. O kodėl gi visų mylimas pienelis nektirikuojams ir netgi per prievartą darželiuose ir mokyklose brukamas. Juk tai nuodas NR. 1 žmogui virš 7 metų. Suprasčiau, jeigu būtų atsisakyta GMO produktų mokyklų valgyklose. Nesitikėjau iš lenkų šio absudro. Varžoma laisvė į maisto, prieskonių pasirnkimą. Tai tegu ir ryja premjerai ir seimūnai prėską jovalą. Bet vaikšto pilvus išpūtę. Eksperimentus su vaikais pradėjo daryti. Bet kodėl tuos vaikus paskui visi pamiršta? Kodėl jau būdamas 18 metų gali ėst ką nori, gert, dvėst badu, būt neskiepytas, be apmokėto PSD ir tt. Kokie mes geručiai. Mes galim kontroliuoti vaikučius ir iš jų tyčiotis dėl jų "gerovės". Kad juos kur šikančius sutrauktų. Spjaunu ant sušikto didžiojo brolio. Ir pasibjaurėju visais tais, kurie šitam idiotizmui pritaria.