Francis Fukuyama. Ar demokratijos amžius baigėsi?

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

enternald 2010-03-31 17:21
Demokratija mūšius pralaimi, bet karų ne...
Sarunas 2010-03-31 18:02
Man vienas ir tas pats ar demokratija ar režimas, tačiau man tik vienas dalykas svarbus yra: tai žmonių socialinis pragyvenimo lygis, jeigu tai sugebėtų man kas nors užtikrinti aš galėčiau gyvent ir nesukta galvos. Politika man visiškai neįdomus dalykas.
LiberalusToris 2010-03-31 18:06
Na, jei gyventum totalitarinėje visuomenėje, kur apsčiai viskas yra kontroliuojama, tai manau, kad kitaip užgiedotum Gerai, kad dabar mažai tokių belikę.
nondescript 2010-03-31 18:10
tiesiog ne visos salys yra pakankamai subrendusios demokratijai
Criminal_Minded 2010-03-31 18:37
Nei tos demokratijos buvo kada nei bus. Isivaizduoja dar kaikurie "pasirinkimo teise", "tautos galia" - saunu, laimingai gyvena zmones. Dar kazkas apie totalitarizma prakalbo - nuo dabartines "demokratijos" ir "totalitarizmo" skirtumas yra tas, kad vienur visi rekia ziurekit kokias mes teises ir laisves turm, o kitam atvirai sako kas yra kieno statytinis.
mnv 2010-03-31 18:52
Nu jei jus nematot skirtumo tarp totalitarizmo ir demokratijos tai nera apie ka su jumis ir sneket Toli grazu ne apie "statytinius" ir ne tokius kalba eina.
Criminal_Minded 2010-03-31 19:05
teoriskai skirtumas yra, praktikoj dar nebuvo parodyta. Visalaik didzioji dauguma buvo yra ir bus vergai tik su laikais skiriasi poziurio kampas.
arduain 2010-03-31 19:28
Totalitarinėje valstybėje vadas ranka parodo, kur reikia eiti. Ir visi eina, nes rinktis nėra iš ko. Demokratinėse, arba taip save vadinančiomis yra tas pat. Skirtumas tik tas, kad išmetama viena ar kelios pseudo idėjos ir nupirkta (arba nuosava) žiniasklaida dieną ir naktį pudrina piliečių smegenis tol, kol lieka mažuma suprantančių, kas vyksta. Bet jie jau nieko nelemia. Po to vyksta rinkimai ir laimi tas pats, kuris ir turėjo laimėti. Visa tai kainuoja pinigus, kuriuos paskui reikia atidirbti juos davusiems donorams. Ir visa tai mes vadiname demokratija, kuriai iki graikiškos (ištakų) taip toli, kaip iki žvaigždžių. Visuomenėje, kur viskas matuojama pinigais ir teisus tas, kas daugiau jų turi, apie demokratiją galima kalbėti tik teoriškai (kaip apie sferinį arklį vakuume .
mykolas 2010-03-31 19:45
Tokių dauguma. Jei tokių būtų mažuma, nebūtu nei LEO-šūdeo, nei MN privatizacijos, nei dešimtūkstantines algas gaunančių valdininkų savivalės, nebūtų ko gero net ekonominės krizės. Turbūt nebūtų net atstovaujamosios valdžios, nes žmones vertintų tikrąją demokratiją, o ne plauktų kaip šūdas pasroviui, kur žydro oranžinio rudo raudono ar dar kokios spalvos autoriteto ranka pakreipia, kaip dabar.
meslinukas 2010-03-31 19:57
toks dalykas, kaip "stabili demokratija" neegzistuoja - tai kaip valtis, siūbuojama iš visų pusių. vieni parašo gražią programą, investuoja į reklamą (papudrina rinkėjam smegenis), laimi rinkimus, ir per valdymo laikotarpį stengiasi padaryti taip, kad jų "investicijos" atsipirktų (fiktyvūs projektai, kyšiai, machinacijos ir t.t.). aišku, tas rinkėjams nelabai patinka, todėl tokiu pat būdu laimi kiti. geras autoritarizmas yra kur kas geriau nei bet kokia demokratija, nes tenai pradėti projektai yra užbaigiami, o ne vilkinami keliolika metų, nes valdžia nesikeičia kas 4m. o kaip dėl totalitarizmo - viskas priklauso nuo to, kaip valdo ir kieno akimis žiūrima.
mykolas 2010-03-31 20:08
Autoritarizmas geras tik tiem kas blatą turi.
LiberalusToris 2010-03-31 20:30
Kalbėjau apie totalitarines valstybes.
Azuolas 2010-03-31 20:32
Aš irgi iš tų žmonių, kurie nusivylę demokratija. Ypač Lietuvoje. Pakso skandalo pavizdys labai puikiai parodė ko verta ta demokratija... Pradžioje paleistos reklamos koks didvyris Paksas ir viską sutvarkys (Daugiausia tvarkys tai, kam prezidentas iš vis neturi jokių galių), runkeliai pemė ir nubalsavo. Kažkam neįtiko - staigiai masinė propaganda koks Paksas blogas... Dauguma balsuotojų yra runkeliai - valdžia irgi runkelių. Yra toks faktas, kad bet kurioje visuomenėje didžiąją daugumą sudaro neintelektualūs žmonės: muilo operas žiūrinčios namų šeimininkės, visokie nukvakę pensininkai ir t.t. tad patys pagalvokite,
MarkizasBarabasas 2010-03-31 20:55
Autoritarinė valdžia yra labai geras dalykas, jei ta valdžia protigna, tiesa, kaip rodo patirtis - labai retai šita kombinacija išsipildo. Tiesą sakant žinau tik Chruščiovo pavyzdį (ir tai nesu tikras, ar tada buvo autoratarizmas). Demokatinė yra gera, kai tauta yra pribrendusi tam (kaip jau kažkas minėjo). Kai valdininkas suvokia, kad jis dirba tautai ir pradeda vadovautis idealais tada būna demokratijos viršūnė. Lietuva šitam reikalui yra perjauna, nes valdžioje vis dar yra žmonės, kurie užaugo komjaunuolių stovyklose. Beje, pats nesu matęs koks buvo komunizmas, bet turėjo jis ir šviesiąją pusę, ypač turitn omeny jaunimo užimtumą, bet nenoriu plėstis, nes čia jau galiu labai stipriai prašauti dėl žinių stygiaus. ESmė ne sistemos pavadinime, o jos vadove. Autoritarizmas suteikia didesnį šansą gauti "protingą" vadovą, bet jei tas vadovas bus nelabai protingas, tada bus jau "po viskam". O demokratija siūlo išsirinkti bandą galvų ir viltis, kad ne visi jie bus nelabai protingi ir bus išvengta "po viskam" likimo
mykolas 2010-03-31 21:28
Stalinas irgi buvo labai PROTINGAS. Tiesą sakant tai buvo pats protingiausias SSRS vadovas (mano nuomone)
LiberalusToris 2010-03-31 21:31
Pagrįsk mintį. Mano galva jis buvo pats durniausias: 1. Nacionalizacija 2. Holodomonas 3. Kolektyvizacija 4. Teroras 5. Trėmimai, represijos prieš intiligentus Vienintelis teigiamas pliusas, kad modernizavo SSRS karinę pramonę (aišku, nusikopinęs iš vakarų, bet vis viena).
mykolas 2010-03-31 21:35
Pagrindžiu . Protingesnių už Staliną nebuvo, nei viens dundukas nesugebėjo pasipriešinti jo vykdomai politikai SSRS tapo galingiausia karine jėga Europoje, turėjusia moderniausią to laikmečio ginkluotę (šis argumentas turėtų labai patikt militaristams ir karine technika besidomintiems "geek'ams")
SG 2010-03-31 21:36
Hmm. Tu irgi pagrįsk. 1, 3 ir 4. O kas per holodomonas? Čia digimonas kažkoks ar kaip?
LiberalusToris 2010-03-31 22:00
Istoriją skaitei? O Holodomonas - dirbtinai sukeltas badas Ukrainoje.
SG 2010-03-31 22:05
Čia pagrindimas? Hmm, o pats skaitei?