Vilniuje – skulptūra Š. Marčiulioniui iš 12 tūkst. chrizantemų žiedų  (1)

Po pirmadienio nakties Vilniuje atsirado dar viena skulptūra – sukurta iš gyvų gėlių ir skirta pagerbti legendinį krepšininką Šarūną Marčiulionį. Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad 3,5 m skulptūrai, vaizduojančiai kamuolio metimą, Verkių gėlių turgus panaudojo lygiai 12665 chrizantemų žiedus.

Keturios Verkių gėlių turgaus darbuotojos šį skaičių gėlių žiedų ant iš anksto parengto ir specialia kempine apdėlioto karkaso susmeigė per 9,5 val. iš rugsėjo 5 d. į 6 d. Jų darbą fiksavo advokatų kontoros atstovai – jų patvirtinimas reikalingas registruojant skulptūros iš daugiausiai gyvų gėlių rekordą.

Daugiausia – beveik pusšešto tūkstančio – buvo panaudota skaisčiai žalios spalvos žiedų, vaizduojančių krepšininko aprangą, taip pat daugiau nei 5 tūkstančiai geltonų žiedų kūnui. Beveik du tūkstančiai baltų ir pusantro šimto tamsiai raudonos spalvos chrizantemų buvo panaudotos sportiniams bateliams ir aprangos detalėms sukurti. Dekoratyvinės chrizantemos idėjai įgyvendinti pasirinktos ne tik dėl tinkamų natūralių spalvų, bet ir dėl to, kad esant vėsesniam ir nevėjuotam orui, išsilaiko apie savaitę.

Idėjos autorius Verkių gėlių turgaus vadovas Andrius Plesevičius sako, jog ypatingo šalies krepšinio gerbėjams įvykio – Lietuvoje vyksiančio Europos vyrų krepšinio čempionato – metu svarbu ne tik palaikyti nacionalinę rinktinę, bet ir pagerbti tuos krepšininkus, kurie nepriklausomos Lietuvos dvidešimtmetį prisidėjo prie solidžių šalies pozicijų krepšinio pasaulyje ir tapo įkvėpimu daugeliui jaunų sportininkų, kurie šiandien ar rytoj kovos dėl pergalių krepšinio aikštelėje.

„Šarūnas Marčiulionis yra ne tik vienas pirmųjų europiečių, pradėjusių žaisti NBA ir vienas geriausių krepšininkų šalies istorijoje – jis pirmasis Vilniuje atidarė krepšinio mokyklą, taip tiesiogiai prisidėdamas prie jaunųjų talentų ugdymo. Taigi tikiu, kad ne tik mums, vilniečiams, jis yra simbolinė figūra“, – sako A. Plesevičius.

Įgyvendinti šį sumanymą Verkių gėlių turgus ruošėsi tris mėnesius – buvo atliekami skaičiavimai, rengiami eskizai, tariamasi su architektais, virinamas karkasas, lipdoma galva, ruošiamas pagrindas gėlėms smeigti. Investicija į skulptūrą, prie kurios kūrimo dirbo net 15 žmonių komanda, siekia apie 30 tūkst. litų.

Š. Marčiulioniui dedikuota skulptūra Verkių gėlių turguje (Verkių g. 29, „Ogmios miesto“ Šeimos aikštė nr. 1) bus eksponuojama nuo rugsėjo 6-os iki 13-os dienos.

Aut. teisės: 15min.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)