10 skaitmeninių įgūdžių, kuriuos vertėtų įgyti dar studentavimo metu  (35)

Gearmix.ru pristato fundamentaliausius įgūdžius, kuriuos mūsų skaitmeninėje epochoje turi įgyti kiekvienas studentas – nuo savęs paties internetinio brandingo iki bazinių programavimo įgūdžių.


Jūs baigėte universitetą prieš daug metų arba niekada jame nesimokėte? Nepergyvenkite – išmokti šių dalykų niekada ne vėlu, ir jie yra naudingi kiekvienam.

Wi-Fi tinklo nustatymas

Dabar Wi-Fi pasitaiko visur. Ir jis labai patogus – todėl jums svarbu išmokti organizuoti ir nustatyti belaidį tinklą savarankiškai. Tai visai nesunku, viskas, ko jums prireiks – modemo nustatymas, naujo tinklo paleidimas ir vietinių tiekėjų paslaugų ir kainų peržiūrėjimas.

Atsarginių kopijų sukūrimas internetinėse saugyklose

Nemenka jūsų pasaulio dalis saugoma standžiajame diske – nuotraukų albumai, muzikinės bibliotekos, knygų rinkiniai ir darbo dokumentai. Jums vertėtų išsaugoti visa tai „debesyje“, internetinėje saugykloje – kad apsisaugotumėte nuo duomenų praradimo arba tiesiog palengvintumėte sau prieigą prie jų iš bet kurio įrenginio. Neturi reikšmės, ką pasirinksite – „iCloud“ ar „Dropbox“, panagrinėkite įvairias prieinamas paslaugas ir pasirinkite jums tinkamiausią.

Bazinis nuotraukų apdorojimas (Photoshop)

Netgi jei jūs, baigę universitetą, neplanuojate naudotis „Photoshop“ reguliariai, susipažinti su šia programa tikrai nepamaišytų. Vis daugiau profesijų reikalauja nuotraukų redagavimo įgūdžių – ar tai būtų žurnalistika, marketingas, netgi visuomeninė veikla. Todėl išmokite naudotis teptukais, sluoksniais ir šviesos korekcija.

Bazinis video medžiagos apdorojimas (Final Cut Pro)

Kaip ir nuotraukų apdorojimas, video redagavimas mūsų dienomis taip pat yra pakankamai naudingas įgūdis. Paklauskite savo draugų, besidominčių multimedija, kas galėtų jus apmokyti darbo su „Final Cut Pro“ pagrindais. Mažų mažiausiai, jūs galėsite kurti savo filmukus ir įdėti juos į „YouTube“.

Google Drive ir Microsoft Office (Ne, visiškai rimtai!)

Šie įrankiai gali atrodyti nuvalkioti ir akivaizdūs, bet „Google Drive“ ir „Microsoft Office“ žinojimas – vienas iš esminių ir svarbiausių mūsų skaitmeninės epochos įgūdžių. Teisingas lentelės sudarymas „Excel“ reikalauja tam tikrų pastangų. Ir tai yra vienas iš dažnai pasitaikančių darbdavių reikalavimų. „Google Drive“ taip pat turi dokumentus, lenteles, įvairias formas ir leidžia tuo pat metu dirbti su tuo pačiu dokumentu keliems žmonėms. Skaidrių prezentacijos taip pat iki šiol aktualios, todėl mokėkite naudotis „Microsoft PowerPoint“, „Google Presentations“ arba tokiais tinklapiais, kaip „Prezi“.

HTML ir programavimo pagrindų žinojimas

Kadangi mūsų kultūra tampa vis labiau orientuota į tinklą, jums būtina turėti internetinio turinio kontrolės įgūdžių, mokėti valdyti jo išvaizdą ir pateikimą. HTML5 – standartinė žymėjimo kalba, kuri naudojama visuotinai. Tuo tarpu visaverčių programavimo kalbų žinojimas leis jums kurti savo programas ir lengviau gauti informaciją iš savo kompiuterio. Bazinius programavimo vadovėlius galima nesunkiai rasti internete.

Tinklapio kūrimas ir domeno registravimas

Kiekvienas universiteto absolventas turi turėti savo asmeninį tinklapį, kurį galėtų naudoti savęs paties brandingui, savo darbu demonstravimui arba tiesiog įgūdžių, kurie gali praversti ateityje, įgijimui. Čia jums padės ir programavimo pagrindai, bet galima išmokti naudotis įvairiomis tinklapių kūrimo paslaugomis – pavyzdžiui, „WordPress“ arba „Squarespace“.

Jums taip pat būtina išmokti susikurti ir užregistruoti asmeninius domenus: pavyzdžiui „jūsųpavadinimas.com“ vietoje „jūsųpavadinimas.wordpress.com“. Tai atrodo gerokai profesionaliau ir daro geresnį įspūdį.

Skirtingų failų formatų konvertavimas

Kartais jūs turite įvairius failus, kurių formatas skiriasi nuo to, kurio jums reikia – DOC vietoje PDF, WMA vietoje MP3 ir panašiai. Todėl naudinga mokėti konvertuoti formatus. Kai kurias funkcijas gali atlikti tas pats „Microsoft Word“, tačiau įmantresniam konvertavimui prireiks specializuotų programų. Jas galima rasti internete.

Internetinė bankininkystė

Stambūs bankai mūsų laikai turi puikias internetinės bankininkystės sistemas su mobiliais priedais. Jūs galite valdyti savo finansus iš bet kurios vietos, kurioje yra interneto ryšys. Vietoje laukimo ilgose eilėse, vykdykite banko operacijas tiesiai iš savo telefono.

Savęs paties brandingas

Kompanijos nagrinėja potencialius darbuotojus per specialius socialinės žiniasklaidos paieškos įrankius. Jūs patys esate suinteresuoti teisingai save pateikti, dar prieš eidami į rimtą darbo pokalbį.

Ką tai reiškia? Įveskite savo vardą „Google“ ir pažiūrėkite, kas atsiras pirmajame puslapyje. Jeigu matote tai, kas galėtų sukelti jums problemų, išsiaiškinkite, kaip galėtumėte tai pataisyti. Dalyvaukite socialiniuose tinkluose, bet įsitikinkite, kad jie kuria jums pozityvią rekomendaciją. Jei turite kažką, ko nenorėtumėte rodyti savo potencialiam darbdaviui, pasirūpinkite, kad šie duomenys, pavyzdžiui, nuotraukos, būtų visiškai privačios.

Aut. teisės: TV3
TV3
(12)
(0)
(2)

Komentarai (35)