Rusijos ekonomikos ministras pripažino, jog iš šalies bėga investuotojai: nuostoliai gali siekti 100-150 mlrd. dolerių  (16)

Rusijai šiemet gresia tik 0,6 proc. ekonomikos augimas, o iš šalies atitraukiamo kapitalo suma gali pasiekti 100 mlrd. JAV dolerių (apie 250 mlrd. litų), ketvirtadienį perspėjo ekonomikos ministras, didėjant susirūpinimui dėl prezidento Vladimiro Putino intervencijos Kryme kainos.

Ministras Aleksejus Uliukajevas patvirtino, kad vien per pirmąjį šių metų ketvirtį kapitalo pasitraukimas bus apie 60 mlrd. dolerių (150 mlrd. litų).

Jo perspėjimas nuskambėjo tuo metu, kai investuotojai, susirūpinę dėl netikrumo, išprovokuoto Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos, atsiima savo pinigus iš Rusijos.

„Net jeigu laikytume tai vienkartine banga, o vėliau būtų grįžta prie pastarųjų metų (kapitalo) nuotėkio daugmaž standartinio vidurkio, metinis lygis būtų apie 100 mlrd. dolerių“, – valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ citavo A.Uliukajevą.

„Pagal šį scenarijų ekonomikos augimas sumažės iki 0,6 proc.“, – pridūrė jis.

Tačiau A.Uliukajevas sakė, jog tebėra nusiteikęs optimistiškai ir tiki, kad Vakarų sankcijos Rusija dėl Krymo atplėšimo nuo Ukrainos nesuduos didesnio masto smūgio ekonomikai.

Kol kas JAV ir Europos Sąjunga (ES) yra uždraudusios išduoti vizas kai kuriems aukštiems Rusijos pareigūnams, įskaitant V.Putino artimiausios aplinkos veikėjus, ir įšaldė jų aktyvus, tačiau dar nesiėmė platesnių ekonominių sankcijų.

„Dalijuosi optimizmu ir įžvelgiu signalų, kad abi pusės šią problemą spręs racionaliau“, – pažymėjo ministras.

Intervencijos Kryme padariniai gali skaudžiai smogti Rusijos ekonomikai tuo metu, kai šalies ūkis jau yra susilpnėjęs dėl vyriausybės nesugebėjimo vykdyti struktūrines reformas.

Autoritetingas buvęs finansų ministras Aleksejus Kudrinas pateikė dar labiau pesimistišką prognozę negu A.Uliukajevas, sakydamas kad ekonomikos augimas šiais metais gali būti „nulinis“, o kapitalo nuotėkis gali siekti 150 mlrd. dolerių (375 mlrd. litų).

„Tokią kainą mokame už nepriklausomą užsienio politiką, – šį ekonomistą citavo „RIA Novosti“. – Atrodo, kad visuomenė, bent jau kol kas, yra pasiruošusi sutikti su šia kaina.“

Pasak ekonomistų, V.Putinas prisiėmė didžiulę ekonominę riziką, užimdamas Krymą, tačiau yra pasiruošęs šiam lošimui dėl galimos asmeninės politinės naudos, kuri gali atsverti ekonominius nuostolius. Be to, pasak politologų, tai ir galimi strateginiai žingsniai atkuriant buvusią Sovietų Sąjungą. Tokiu atveju ekonominiai nuostoliai nueina į antrą planą.

Trečiadienį Pasaulio bankas pateikė iki šiol pesimistiškiausias prognozes dėl Ukrainos krizės padarinių Rusijos ekonomikai, nurodydamas, kad šalies ekonomika gali susitraukti 1,8 procento.

Aut. teisės: alfa.lt

(11)
(0)
(0)

Komentarai (16)