Žmonės įsimylės kompiuterines programas jau per artimiausius 15 metų?  (3)

Filme „Ji“ pavaizduoti santykiai tarp žmogaus ir išmaniosios kompiuterinės programos – ne tokie ir neįtikėtini, sako „Google“ inžinerijos direktorius Ray'us Kurzweilis.

Jo nuomone, žmogus flirtuoti su kompiuteriu ar net jį pamilti galės jau per artimiausius 15 metų, rašo „NBC News“.

Kalbėdamas konferencijoje Niujorke R.Kurzweilis praėjusią savaitę pareiškė, kad technologijos sugebėtų bendrauti emociškai ir rasti ryšį su žmogumi.

„Aš prognozuoju, kad kompiuteriai bus žmonių lygyje – tokiame, kad su jais būtų galima turėti santykius – per 15 metų – iki 2029-ųjų“, – sakė jis. R.Kurzweilis aiškino, kad jis kalba apie emocinį intelektą – sugebėjimą juokauti, būti romantišku, jautriu, seksualiu. Jo nuomone, filmas „Ji“ yra labai realus pavaizdavimas to, kas gali būti pasiekta.

R.Kurzweilis yra padaręs įvairių novatoriškų kompiuterių išradimų, vienas geriausiai žinomų – balso atpažinimo technologija. Jis taip pat yra tvirtas teorijos, kad ateityje žmonės susilies su mašinomis, šalininkas.

Konferencijoje jis taip prognozavo, kad ateityje bus galima užprogramuoti genus, kad jie įveiktų vėžį, kitas ligas ar net senėjimo procesą. 66-erių R.Kurzweilio nuomone, taip pat ateityje 3D spausdintuvu galėtų būti kuriami drabužiai.

„The Independent“ pažymi, kad R.Kurzweilio prognozės praeityje stebėtinai tikslai pasitvirtino. 1990 metais jis teigė, kad iki 1998-ųjų kompiuteris pajėgs įveikti šachmatų čempioną. Taip ir nutiko 1997 m., kai Gariui Kasparovui teko pripažinti pralaimėjimą kompiuterinei programai.

Aut. teisės: 15min.lt

(14)
(3)
(11)

Komentarai (3)