JAV turi naują valstybės „priešą numeris vienas“  (1)

JAV bendrovė „Gallup“ neseniai publikavo eilinės apklausos rezultatus. Tyrimo dalyviams buvo siūloma įvardinti šalis, kurias jie laiko pagrindine grėsme JAV, savo tinklaraštyje rašo Ilja Varlamovas.

Rusija atsidūrė pirmojoje vietoje šiame sąraše. Aplenkė ir tokias valstybes, kaip Šiaurės Korėja ar Kinija, o tokį rezultatą sugebėjo pasiekti per kiek daugiau nei du metus. Dar 2012-ais Rusiją, kaip pagrindinę priešininkę įvardijo vos 2 proc. apklaustųjų, šiais metais tokių jau 18 proc.

Kitas tyrimas rodo, kad amerikiečių požiūris į Rusiją yra rekordiškai prasčiausias per paskutinius 26 metus. 70 proc. apklaustųjų pasisako apie Rusiją negatyviai, o patinka ji vos 24 proc. amerikiečių. Vos prieš kelis metus tokių žmonių buvo beveik po lygiai. Kadaise į Rusiją amerikiečiai žvelgė su viltimi ir atjauta: reikia suprasti, juk tai buvo jauna demokratinė šalis, bandanti atsikratyti sovietinio palikimo. Tie laikai jau seniai praėjo, dabar amerikiečiai Rusiją laiko agresoriumi, okupavusiu Krymą ir vykdančiu karo veiksmus Ukrainoje.

Ką apie JAV galvoja patys rusai? Čia galima stebėti tą patį istorinį santykių atšalimą. Pasak „Levada centr“ duomenų, negatyviai apie JAV galvoja 81 proc. rusų (prieš metus buvo vos 44 proc.), o 82 proc. kitos apklausos dalyvių, JAV šiandien yra priešiška Rusijai valstybė.

„Visa tai – Ukrainos krizės pasekmė, kuri netgi nespėjo baigtis. Abiejų valstybių gyventojai linkę kaltinti vienas kitą dėl įvykių. Daugeliui rusų JAV – demonų blogio imperija, žlobai pindos, besiveržiantys savo įtaką primesti visai Visatai. Toks įvaizdis yra pakurstomas oficialiosios propagandos iš televizoriaus, o vėliau natūraliu būdu išplinta ir į įvykius Ukrainoje,“ – teigia žymus tinklaraštininkas.

Aut. teisės: TV3
TV3

(40)
(7)
(33)

Komentarai (1)