Užvis svarbiau Šv. Grafikas? Ekvadoro autobusų vairuotojams nebaisios jokios (k)liūtys (Video)  ()

Viena iš Lietuvos vardo kilmės versijų – lietūs? Akivaizdu, kad šios teorijos sumanytojai nesilankė pusiaujo kraštuose. Pvz., Ekvadore. Kritulių ten neretai iškrenta tiek, kad šalį būtų galima vadinti Liūtuva. Ir ne tik dėl liūčių ar jų sukeliamų kliūčių – bet ir dėl liūtų... prie autobusų vairo. Jūrų liūtų?

Nekasdieniški vaizdeliai nufilmuoti viename iš Ekvadoro miestų, kur liūtis užtvindė gatves. Užtvindė taip, kad aukšti ir galingi pikapai-visureigiai plaukioja bangomis nelyginant guminės valtys.

Kas gi kelia tas bangas miesto vidury, gatvėje? Ogi minėtų "jūrų liūtų" vairuojamas viešojo susisiekimo transportas – maršrutiniai miesto autobusai.

Sunku pasakyti, ar prie jų vairo sėdintiems nutrūktgalviams užvis svarbiau Šv. Grafikas, ar šiaip smagu kelti bangas, tačiau faktas lieka faktu: autobusai Ekvadoro gatvėse kursuoja net ir tada, kai vanduo autobusams semia langus.

Vaizdas iš tikrųjų neįtikėtinas: nors vanduo gatvėje pakilęs gal net 70-80 cm, autobusai nestabdo ir važiuoja kaip važiavę. Žiūrint iš šono, jie kažkuo primena vandenį donkichotiškai stumdančius buldozerius.

Ne mažiau įspūdingos ir autobusų keliamos bangos – ant jų lyg valtys linguoja ne tik šiukšlės ar didžiuliai visureigiai, bet ir lyg paplūdimyje pasijutę pėstieji. Ko gero, nereikėtų nustebti išvydus iš už kampo viražais atšniokščiantį... banglentininką?

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(16)
(4)
(12)

Komentarai ()